Fórum >> Találkozók, események >> Kaposújlaki találkozók

..2005-01-14 11:41:36 // 313
Szlalom verseny..Az ötlet nem rossz,és én szeretném,hogy legyen.De azt ugye ti sem gondoljátok komolyan,hogí ott esélyünk van a teherautófordulókörű alfáinkkal?Minden esetre,ha egy FRT jellegű pályát jelölnénk ki (viszonylag hosszú széles de kanyargós) ott már egész jó versenyek lehetnének.Ehhez viszont kevés a kaposújlaki pálya. A Winklerék nem lacházán szoktak forgatni??Én úgy tudom.És ott nagyon nagy terület van,és lehet jó kis gyorsulást, minipálya versenyt nyomni.
joe752005-01-14 11:41:29 // 312
Kurva jó! :)
joe752005-01-14 11:41:08 // 311
Paco. De Kaposújlak szvsz nem alkalmas egy ilyen közös bulira. Egyszerűen infrasrukturálisan gyenge. A múltkor hogy csak mi voltunk ott, nem is milyen hűdenagy létszámmal akkor is alig fértünk el. Most meg két banda verődne össze. Szerintem más alkalmasabb helyszinre lenne szükség!
brien2005-01-14 11:40:08 // 310
Ezt néztem én is :) Csináltatni kellene a találkozóra ebből egy sorozat matricát :D
Halesz2005-01-14 11:37:43 // 309
Csak egy kis érdekesség, hogy hogy állnak a Hondások a talihoz:



Tök jó :)))

Itt van újra a fórumuk :)
Paco2005-01-14 11:37:03 // 308
Már megint nekem kell lerángatni az égből az embereket :) Ha Kaposújlakon lesz a találkozó (és egyelőre az a cél) akkor a bólyázást elfelejthetitek. Az egy működő repülőtér és a légijárműveknek elsőbbsége van, eddig minden alkalommal ez volt az egyik alapfeltétel. Szóval a kifutót nem lehet bólyázni, máshol meg nincs hely. Ezt csak Lacházán lehet megoldani.
joe752005-01-14 11:35:02 // 307
Én ismerek totál normális BMW-s fazonokat, sőt inkább csak olyanokat. Nem tudom lehet hogy nekem van fura felfogásom, de Én velük is jól kijövök. Mert van közös téma, mindannyian rajongunk ezekért a kurva négykerekű szutykokért, a rabjai vagyunk, és ez valahol összetart minket. Persze kell némi IQ mindkét részről, de én alapvetően pozitívan állok mindenkihez addig amíg az ellenkezőját nem bizonyítja.
brien2005-01-14 11:29:55 // 306
Szerintem itt akkor lenne fradi-ute balhé, amikor a kettős találkozó kellős közepén megjelennének a béjemwések :DDD Nem kérdéses, hogy mit kapnának...:D
joe752005-01-14 11:27:08 // 305
Így van. A gyorsulási verseny mellett mert az úgy is lesz, ha nem hivatalosan akkor is,:) lehetne pl ügyességi versenyt rendezni, ebben lehetne szlalom, kibólyázni valami hosszabb szakaszt, stb. Tarthatnánk autó szépségversenyt, mi szavaznánk a Hondákra Ők meg az Alfáinkra, stb. Aki meg akkora korlátolt gyökér, hogy képtelen jól érezni magát egy ilyen bulin, csak azért mert a kedvenc márkáján kívűl más márka autói is jelen lesznek az maradjon komolyan otthon! És ez mindkét táborra vonatkozik!!! De én bízom magunkban és a Hondásokban is hogy nem egy Faradi -Ute hangulatra kiváncsiak hanem jól akarják magukat érezni velünk eggyütt!
Olasz2005-01-14 11:21:38 // 304
Osztom a véleményt! Ne csak "buzuljunk"! Én támogatnám ama bizonyos szlalomversenyt!
Wickey2005-01-14 11:14:19 // 303
Erre mondtam azt, hogy akinek valami ötlete van, küldje el nekem, amúgy is olvasgatni fogom a fórumot ha a jóisten is úgy akarja. Ja, megkaptam a leveledet, köszi, felvéstem az ötletlistára. Összeszedem őket egy csokorba, kezébenyomom valakinek, és kitáncolok a képből, mert abban ingnek igaza van, hülyén veszi ki magát, hogy szervezkedek itten holott az elején még gőzborotvával pucoltam volna le a vérüket a cipőmről.
brien2005-01-14 11:09:46 // 302
ehehhehe...nézzétek el nekem, még aznapos vagyok :)
brien2005-01-14 11:09:12 // 301
milyen linket? miféle fórum? és ki az a Halesz? :DDDDDD
count M2005-01-14 11:05:22 // 300
Hejj Főszakács, hát mondom hogy ne csak gyorsulásban gondolkozzunk! :) De vmi program azért kell, mert attól nem lesz hangulat és keveredés a két társaság között, ha csak ott állunk mint kezdő buzi a gőzbe'... r.cM
Ollah2005-01-14 11:03:07 // 299
Ha beleolvastál volna a fórumukba, amit Halesz belinkelt, rájönnél, hogy nem nekik kell bizonyítaniuk... Sajnos. :/
joe752005-01-14 11:01:34 // 298
Na elküldtem a levelet. Máskor már más témában válaszoltak, remélem most sem lesz másként.
Ollah2005-01-14 11:01:23 // 297
Ámen! :)
brien2005-01-14 10:58:53 // 296
Hát, Olaszhoz képest már nincs is mit mondani, no comment... Szerintem alapvetően senki sem ítélkezett a hondások felett, csak a hülyeség ment, mint mindig :) Megadom nekik az esélyt, hogy bizonyítsanak, mégsem olyan nagyképű, bunkó faszok, mint amiknek hiszem őket :D /ezt sajnos a közutakon szerzett tapasztalatok mutatják/, és ez nem csak a hondásokra vonatkozik, hanem a többi OFFos verdára is béjemwé, buzuki stb. de, hogy áprilisban 2 találkozó is....hááát, nemtom...
ingegnere2005-01-14 10:56:32 // 295
Ó, ezennel a mesemondó címet rádruházom.;-) És egyetértek.
Csabee2005-01-14 10:56:12 // 294
akkor inkább EVO99, V-power:))) úgy gondoltam S2000?::)) bár felénk van egy NSX:)) baromiszéphonábólis, de vel nem állnék ki:)))
Wickey2005-01-14 10:51:33 // 293
98as ólommentessel. :-PPP
joe752005-01-14 10:43:30 // 292
Halesz. Akkor írok egy levelet Winkleréknek, hogy egyáltalán mi a hozzáállás. Majd ha kapok választ bemásolom.
Csabee2005-01-14 10:42:10 // 291
és GTV???? az mivel mennxyen?:(())
Olasz2005-01-14 10:37:54 // 290
Ja és még mielőtt betámadtok, hogy Én meg úúútálom a Mutyukisokat, mit osztom itt az észt: A véleményem nem változott ezzel kapcsolatban, ha valaki megkérdezi, elmondom hogy nem szeretem. Csak most már nem hangoztatom az autóm hátulján, pont azért, mert rájöttem, ez a matrica nem Alfára való! Ha lenne Suzuki Alfa tali, arra is mennék, más nem azért, hogy megértsem az indíttatásaikat, nem azért hogy szándékosan kötekedjek! Mondá az Úr: Halljuk meg a másik oldalon haladókat is, és ne ítélkezzünk, mert megítéltettetünk. Még akkor sem ha régen legelőször mondám, hogy legyen Alfa... Ámen :-)))
gabi332005-01-14 10:33:02 // 289
Húú! Ez megható volt! Egyetértek.
Olasz2005-01-14 10:31:01 // 288
Jaja! Ha valaki nem akarja elolvasni a "litániát" akkor kb ugyan az akar a mondanivalója lenni, amiről a "mesemondó" ING beszél! Aki jön jön, aki nem nem, Én megyek! És kíváncsian nézegetem majd a Hondákat is...
Olasz2005-01-14 10:28:15 // 287
No... Szerintem kultúr emberekhez méltóan le lehet szervezni egy ilyen találkozót, már ha mindkét oldal pozitívan áll a dolgokhoz. Arra kell itt mindenkinek rádöbbenni, hogy nyugodtan szét lehet választani a két gyárat az autógyártás terén, bár tény, hogy mindkettő autókat gyárt. A HONDA tudatosan épít körülménymentesen tuningolható (gondolok itt az interneten rendelhető kész cuccokra) verdákat, mivel Japánban nagyon nagy divatja van az autók ESZTÉTIKAI tuningolásának. Ott már színte nem is a gyorsulás a látványosság, hanem kinek milyen kütyü van az autójában, kinek világít nagyobbat az autó alja, kinek van ps2 az autóban. Ehhez jött hozzá a magyar mentalitás, és már meg is kapjuk a magyar Hondásokat. Ez a kis "mix" eredményezi azt, hogy egy sajátos stílusuk alakult ki. Már nem csak a látványra mennek, hanem a teljesítményre is. Én itt kijelentem, hogy igen, a Hondák nagyon tudnak menni. De ne feledjük, hogy papírdobozban kapnak minden nemű tuniungot hozzá. Nagyon kevés az a Honda, amiből a "gazdija" véres verejték, és olajos kezek munkájából sajtolt ki plusz lóerőket, vagy esztergált volna magának hozzá bármi pluszt. DE VANNAK ILYENEK. Ami szerintem leginkább rosszat tesz az arculatuknak, az a sok Energie farmeros 19 éves suhanc, akik nem is Honda klubosok, csak kaptak érettségire aputól pár millát, és látva a Fast and the Blablát, vettek egy Hondát, vagy Micccut, és elkezdték a led-kirakós játékot, meg a világító rendszámtáblák felcsavarozását, és ha talál egy szebb, jobb, vagy drágább Hondát, akkor szívfájdalom nélkül lecseréli!!! Az ALFA ROMEO mást képvisel, mivel a múltja megköveteli ezt! És fontos szó a múlt... Én azért is szerettem bele, mert megvolt az Alfa körül az a legenda, mítosz, ami igen is számomra többé teszi bármelyik autógyárral szemben. Nekem nincs szükségem piros neonra az Sprintem aljára, nincs szükségem PS2-re a kocsiban (pláne hogy X-BOX-os vagyok és az otthon bőven elég), a zene is azért hangos a kocsimban, mert Én így szeretem. Szóval nem azért van az autóm, hogy az ego-mat növeljem vele, és a 17 éves kiscsajoknál villogjak vele. (Ez most általános, nem csak Honda ellen szól). Ha kiesik belőle egy csavar, akkor tudom honnan esett ki, stb. Az Alfa kiegyensúlyozottságot, kidolgozottságot sugall számomra, és szerintem sokan vannak ezzel így. Ha mindenféle képpen össze kéne hasonlítani a HONDÁT az ALFA ROMEOVAL, akkor a fiatal szeleburdi hódítani vágyást hasonlítanánk össze a kiegyensúlyozott tudatos becserkészéssel! (Remélem értitek mit akarok mondani! Egyszerűbben az éretlent az érettel). És ez ugye nem ésszerű, és remélem nem bántó egy Hondás számára sem! A VÉGKIFEJLET (a sok hülyeség után): Meg lehet lépni ezt a dolgot, Én magamról tudom, hogy nem fogom lenézni a Hondásokat, mert könnyebb autóval jobban lehet gyorsulni, vagy mert Ő lenézi az Alfákat. Teljesen más a két autó kalibere, nem is lehet egy lapon említeni őket. Talán ezért lenne érdekes ez a találkozó, hogy belekóstolhassunk más életvitelű "autóbuzik" életébe, és láthassuk "szerelmüket"! Én remélem minden alfás túl tudna lépni esetleges alpári beszólásokon, vagy tud válaszolni sokkal "körmönfontabb", nem face to face módon.
SKrisz2005-01-14 10:13:56 // 286
Halesz! Szilárd! Egyáltalán nem tiltakozom!:))) Én semmi ellen sem tiltakozom!:)))
ingegnere2005-01-14 10:11:59 // 285
Az én meglátásom a közös találkozóról a következő: Tegnap sokszor leírtam, hogy Márkabarát Klub. Első sorban erről lenne szó szerintem, márkabarát klubok találkozójáról. Ahol lehet találkozni más emberekkel, meg lehet ismerni az autójukat, meg lehet ismerni klubéletüket! Akár lehetne egymástól ötleteket meríteni, hogy saját rendezvényeinket jobbá tegyük a későbbiekben. Lehet műszaki, technikai ötleteket venni egymástól. (Azért mindenki tegye a szívére a kezét, és ismerje el, hogy a Honda motorok igenis magas műszaki színvonalat képviselnek! És nem is annyira letérő az Alfa motorok építésétől, ha a literenkénti teljesítményt nézzük, mivel ott is elsősorban a kis lökettérfogatú, pörgős motorok dominálnak.) Engem spec érdekelne az S2000, a TypeR, régi Legendek, stb. Lehet akár tuning tapasztalatokat is cserélni, vagy bármit. Nekem elsősorban a kölcsönös eszme- és tapasztalatcsere (akár egyén, akár autó, akár klub szinten) az, ami beugrik egy ilyen találkozó kapcsán, amit lehet technikai vagy más versengéssel is fűszerezni. Mindezt nyugodt, egészséges versenyszellemmel átszőtt légkörben. És Paco megmondta tegnap az igazat; aki nem akar, tudja magáról,hogy nem érezné jól magát, nem jön el. Senkit nem fognak fegyverel az asztal körül kergetni, hogy ott a helye.:-) Továbbá talik kapcsán. Amikor Gödöllőn találkoztunk, szerettünk volna valami mást, mint a megszokott. Ezért hoztuk ki a Barnát, azt hiszem a résztvevők egyöntetű megelégedésére. :-) Ez is egy újítás volt, és talán emlék lehetett belőle (emlék, mert többször oda nem adjuk másnak;-) ). Tehát a kölcsönös tapasztalatcsere szerintem mindenkinek előnyére válik és talán mindenki fejleszteti saját rendezvényeinek színvonalát a későbbiekben. Ing, a mesemondó megmondó ezennel befejezte.;-)
Halesz2005-01-14 10:08:44 // 284
Ing, mail ment freemailre!
Halesz2005-01-14 10:08:28 // 283
Ja jó, akkor bocsiiiiiiiiiiiiii :) Korán van még!
Szilárd2005-01-14 10:04:33 // 282
Bocs nem neked szántam,de úgy látom te is tiltakozol.
SKrisz2005-01-14 10:02:57 // 281
és ezt most miért nekem mondod? :-O
Szilárd2005-01-14 10:01:03 // 280
Időnként tudni kell nyitni mások felé is.
SKrisz2005-01-14 09:54:44 // 279
Halesz!!! Hé-hé-hé!! Vissza-vissza! Ez nem az én véleményem! Én csak leírtam, hogy az elvakult alfás társadalom java mit is gondolhat amikor meglát egy ilyen eseményre történő felhívást...
Halesz2005-01-14 09:53:54 // 278
Pontosabban vámpíros-vérfarkasos-egymástüldözős filmet :DDD Szerintem :)
Halesz2005-01-14 09:52:35 // 277
Joe, ez nagyon jó ötlet, azt hiszem, hogy a Totalcaros srácok egy ilyen talira mindenképpen fogékonyak lennének! És ha már ott a tévé is, talán azok is visszafogják magukat, akik amúgy nem biztos, hogy meg tudnák tenni :))) SKrisz: most komolyan, az alfásoknak tényleg a Honda a "legnagyobb ősellenség"? Jó, én sem szeretem a márkát, de hol van ebben olyan logika, mint például az amerikai vs. japán autósok közötti, racionális indokokra visszavezethető ellentét (azaz az amerikai autópiacot leigázó Japánra gondolok). Nálunk ennyi erővel a GM konszernnek kellene ellenségnek lenni, hiszen ők fogják bekebelezni a márkát, sőt az autók szívébe már be is lőtték az ezüstgolyót (túl sok vámpíros filmet láttam az elmúlt két napban :))))
gyugya2005-01-14 09:47:40 // 276
En is elmondom a velemenyem ezzel kapcsolatban, ami persze elterhet masoketol. Engem igazabol nem erdekelnek a Hondak. Szoval reszemrol az igeny, hogy Hondakat nezegessek nem merul fel. Gyorsulni nem nagyon szoktam, de nem is vagyom ra kulonosebben, hogy lenyomjak egy Hondat, mondjuk az se, hogy engem nyomjon le. Szoval igazabol nekem nem hianyoznak a Hondak. Ha megvalosul ez a talalkozo akkor ha el is megyek, akkor azert, hogy Alfakat lassak. Nem zavar ha Hondasok is lezengenek ott, de nem erdekelnek. Vannak autok amikre szivesen csorgatnam a nyalam egy kozos talin (pl. egy regi Ford Mustang), de a Honda nem tartozik ezek koze. A masik dolog, hogy szerintem azert nem minden Honda egy bivaly. Vagy legalabbis szeretnem hinni. Szerintem ha Sanyi bacsi bemegy es vesz egy 1.6-s Civicet akkor nem egy iranyithatatlan gyorsvonatot kap. Nem probaltam meg 1.6-os Civicet (csak 1.4-est, de az harmatos volt), de amikor eloszor ultem az 1.6-os funyiromba egybol elkapott a Cuore Sportivo! Vagy erre a talira csak szettuningolt, uberallat autok jonnenek, hogy jol megmutassak az Alfasoknak? Na a konkluzio: Nem latom ertelmet egy ilyen talalkozonak, de ha lesz az Alfak miatt lehet, hogy elmegyek.
TtK2005-01-14 09:31:04 // 275
Örülök, hogy megváltozott a hangnem. Az első száz hozzászólás nem válik becsületünkre. :( Én amúgy támogatom a dolgot. Egy alapelvet azért le kéne szögezni és szigorúan be is tartani: minden csapatnak vállalnia kell, hogy a saját táborában megfékezi és ha kell hazaküldi a hőzöngőket (reméljük tényleg nem lesz rá szükség). Pár ötlet: -Lehetne (ha megoldható a pusztában) gasztronómiai összecsapás is. Szusi vs. spagetti pl. :) -Gyorsulás, de ki-ki alapon és nem kategóriázgatni. Úgyse lehet korrekt kategóriákat kialakítani, mert mindre lehet olyan érvet mondani, hogy miért nem jó. -Szlalom. A Hondák is elsőkerekesek szerintem azoknak sem a fordulókör az erősségük. Emlékszem HondaVuk CTR-jének is voltak gondjai a szűk esztergomi parkolóban. -A keresztbepontozásos szépségverseny nagyon jó ötlet! -El kéne tolni a dolgot egy (két) héttel. Két egymást követő hétvégén tali kicsit sűrű.
SKrisz2005-01-14 09:26:42 // 274
hehe... pedig az sokkal előnyösebb oldaladról mutat be... :))) Na jó, befejeztem. Természetesen ha lesz egy ilyen kis összeröppenés, nagyon szívesen, minden tét és utóagos fikázás nélkül kiállnék egy VTi ellen.
Azmo2005-01-14 09:24:29 // 273
ha lehetne inkább ne, oks?
SKrisz2005-01-14 09:23:02 // 272
Jöhet a következő kép is? Az egy kicsit kompromittálóbb... :)))
mszabika2005-01-14 09:22:34 // 271
Nekem még mindig az a véleményem, hogy próba cseresznye!!! Hiába vitatkozunk, meg mi lesz ha... kérdéseket firtatunk! Szerintem legyen találkozó, verseny mint mondtam nem a legjobb ötlet, aki akar, az nyomja, én személy szerint a másik társaságot ismerném meg szivesen és természetesen a vasukat, ha lehet ki is próbálnék 1 "híres" 1.6 VTI mocis hondát, mit tud... :)) Ja, és persze a Bazi Nagy Olasz Talinak örülnék a legjobban!!! :)))))))
Azmo2005-01-14 09:17:07 // 270
kérlek, ha mész, kiváncsiságból állj egy 1.6 VTi mellé és nézzétek már meg az eredményt! jó kép:) a shitonhonda-s képet nem vállalom, rég volt, ma már nem vennék fel ilyen pólót! Akkor poénnak tűnt...
SKrisz2005-01-14 09:13:10 // 269
Akkor álljunk be a starthelyre!:)))

Ollah2005-01-14 09:12:05 // 268
Ott a pont.
Ollah2005-01-14 09:04:03 // 267
Akkor fogom magam, beülök az autóba és hazamegyek. Ennyi.
Azmo2005-01-14 09:02:05 // 266
höhö, már ha nyomtad volna a gázt.....kiváncsi lettem volna pedig, persze lenyomtad volna, az tény, csak hogy mennyire, érdekelt, ennyi.... Annó Cabo kolléga a 145QVval odavert egy 1.6os coda vétéjinek, szal GTV V6TB? Ne viccelj már Ollah!
Ollah2005-01-14 09:00:52 // 265
"Esténként az úri közönség verekszik" "A belépés díjtalan, a kilépés bizonytalan"
SKrisz2005-01-14 08:59:34 // 264
Ollah! Biztos lehetsz benne, hogy lenyomod! Volt már rá példa! Ráadásul épp Kaposújlakon! Azmo az élő tanú rá... Azmo épp akkor nem Alfában ült... :)))
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak