Mirkó2016-12-20 15:28:09 // 16826
Sziasztok. Valaki rakott már be Bose-os 159-be (sedan,2007 07. ha ez lényeges) a gyári fejegység helyett másikat? Azt mondják az okosok,hogy nem elég csak simán fejegységet cserélni,kell valami adapter is!? Akkor most hogy van ez? A képen látható fejet cserélném. Van egy Parrot kihangosító is,azt is szeretném kivenni,és kiváltani majd a fejegységgel. Vagy hagyjam az egészet,és tegyek rá egy usb-s egységet. Vagy esetleg a gyári blue&me media boxot rá lehet valahogy kötni erre? A válaszokat előre is köszönöm! :)

Kócosw2016-12-19 11:12:30 // 16825
Anno imadtam az Alpine magasait, olyan tisztak harsanyak voltak. Rohadt egy dolog ez a hifi :D
_Ata_2016-12-09 09:56:26 // 16824
Sziasztok!

159-ben most frissítettem a Blue&Me-t 5.6-os verzióra, de az mp3-ba tekerést ez sem támogatja :( Nem tud valaki valamilyen javítást vagy frissítést hozzá, hogy ez is működjön? :)
Balukac2016-12-08 13:29:16 // 16823
Sziasztok....most vettem egy 166 ost es van benn loudlink de foyamatosan pirosan villog es nem mukodik valaki tudna nekem ebben segiteni koszi
ÁdidiGaga (il hempescattore)2016-11-29 15:17:32 // 16822
Na "lelkecskéim" , ide ragyogjatok! :-)

múlt héten érkezett!!!



Természetesen a nagyreményű "kereskedőről" ( kiderült, hogy még most, az én megrendelésem után akarta beszerezni a kifutott (de nála még elvileg kapható) készüléket - én magam előztem meg a felesleges köröket azzal,hogy rögtön az elején közöltem a szitut - el is álltak 1ből az üzlettől :-p

Úgyhogy az ilyen szerencsétlen lúzerek (elektrobravur :-p) helyett felhívtam a hazai fő-disztribútort - ők őszintén megmondták, hogy a néhány megmaradt bemutató példányra van esélyem kedvező áron - ha várok egy hetet, amíg lemegy valami céges kiállításra készülődés...

Türelemmel várva nemsokára jött az infó: tudnak adni egyet garival, szervízben bevizsgálva 90%-os esztétikai állapotban. Az ár igazából nem volt nagyon alacsony, ezt a cuccot anno olyan 43 körül mérték a magyar kereskedők - ehhez képest a 39 ezres ár a szürkeimportőrök áraival (Emag meg hasonló "paraszt-elvakítók") volt egálban, a 90%-os esztétika nálam akár enyhén karcosat is jelenthet - azaz kicsit csalódott voltam...

Végül kiderítettem, hogy a 90% náluk a "valaki már felbontotta a dobozát" esetet takarja* - ami meg nálam az esztétikához semmilyen szinten nem társul - szóval végül megnyugodhattam, fizethettem...
* nincs meg - ugye a fő attrakció a hátoldali USB kimenet - a gyári kábel de nem is baj, másféle kell hozzá a szándékaim szerint

Egyelőre nincs időm behatóan foglalkozni vele, barátkozunk - szerintem a klímaboxxal egyidőben lesz esélye beépülni....

Majd még jelentkezem, hiszen bármilyen nevetségesn hangzik, az a szitu, hogy "ádidi 42 évesen megvette élete első autórádióját" :-)))))
Tocsa2016-11-22 20:01:25 // 16821
:DD Így megy ez...:)
Tocsa2016-11-22 19:58:00 // 16820
Jaja nekm eddig az Alpi volt bepisilősen jó. Tartogatok egy 4 csatornás erősítőt a régebbi időkből. :)
Wolf2016-11-18 18:53:46 // 16819
Helló, na, ma jött a futár..hozott egy omdb2? Jól írom? Bluetooth interfészt.
Patikán működik, van egy hibakódom, szervízben légtömegmérőt diagnosztizáltak, ez nem bírtam megjegyezni, valami kipufogó gáz értékre panaszkodott, egr le van dugózva, azt tudom. Szóval közelebb jár, mint másik.
Dashboard remek, nem remek nem tudom eldőnteni, viszont vagy telefonra, vagy műszerfalra van jel, azaz menet közben nincsenek adatok, semmi: fordulat sebesség üzemanyag szint, minden csak telefonon, viszont üzemanyagot nem mutat telo, csillagozva van, lehet meg kellene venni fullos programot.
Viszont blokkolta ablakemelőt...munkába menet próbáltam ki, lehüzott ablaknál..kisebb sokkot kaptam, nem tudtam felhúzni ablakot, ki kellett bogarászni, nem könnyen jön ki.
Nem tudom vezetékes megoldás van e, de ez így bluetoothal a vázolt multimédiával teljes mértékben felejtős szerintem.
Amúgy aranyos, megtartom, 4600 volt postával. Beolvassa hibakódot, majd felajánlja, hogy weben keresi a nem tudom mit, addig nem jutottam el, aztán meg töröltem hibát.
Jó lesz polcon...ha sikít valami hibát,nem kell idegrohamot kapni, mint anno citroennél, egy kontakthiba miatt ugrott a kirándulás...
Wolf2016-11-14 12:39:26 // 16818
Na, meglett lóvé hertz szettre...szóval vettem egy garnitúra alufelnit....
Most hümmögök, gumit kell venni.
Kócosw2016-11-08 08:34:53 // 16817
Nekem egy JVC KD AVX44 em van,anno EISA dijat nyert, 7 eve hasznalom, sztem a hangja se rossz.Nem mindegy melyik modellt veszed.
A Kenwoodok hangja sztema közeptartomanyokban tulzo, a Clarionok magasa sztem szep,melye megvan ,en öket közepben tartom gyengenek. A piok sztem kiegyensulyozottan szolnak.De ismet hozzateszem kategoria függöek.
Valamint nem szabad elfelejteni mindenki mas elvarasssal van egy hifi irant.Megkell hallgatni többet es majd kiderül melyik tetszik melyik nem..
Tocsa2016-11-06 22:09:29 // 16816
Egy gondolat még . A hűtőborda mérete nem mérvadó a mai digitális erősítők világában ahol minimális a diszipácció! Anno építettem hibrid végfokokat és nevetségesen kicsi hűtőborda is elég volt azokhoz is, a tranyós végfokokhoz képest. Tehát a kínai simán beleteszi az idézőjelben koppintott digitális végfokot. Csak ugye gagyi mintavétellel nem szól igazán jól. :)
Tocsa2016-11-06 22:04:47 // 16815
Kenwood,JVC szerintem felejtős hangban . Akkor inkább clarion.
Maradjunk annyiban hogy Apine elsősorban utánna pioneer. :)
Tocsa2016-11-06 22:02:29 // 16814
Persze egyetértek veled nem is vitatom hogy az Alpine Pio márkák nem jók .Ha vennék csak azt vennék ha zene kell de kicsit léphetnénk előre a funkcionalitásban .
Kellenek az okos kütyük és a kínai miért látja a hézagot a neves márka gyártó miért nem ??
Erre akartam kilyukadni . Persze hogy a kínai koppintás gagyi de ki lehet fogni azért ott is használható dolgokat.
Zselé2016-11-05 19:51:56 // 16813
Egy cég.. Persze többféle modell van:)
Wolf2016-11-05 19:24:42 // 16812
Á, kenwood...nekem valahogy nyersnek tünt a hangja, izlés dolga, 1-2 évig elvoltam vele. Jvc amit hallottam szerintem erőre gyengébb volt, de sokkal finomabb hangot adott. Ám fejlődnek remélhetőleg folyamatosan.
Wolf2016-11-05 19:21:43 // 16811
Helló, á, veletek kelek, fekszem mióta alfám van :)
Nem tudok egyetérteni, néztem haver toyotájában egy ilyen droidos zenegépet...
Ugye van ez a mizéria a fejegységek 50watjával...anyi, nemannyi...jó, én könnyen beszélek pioneer referencia fejegységgel, de ennek hátán ami van hűtőborda, az biztos nem annyit ad le, mint ezek a kínai bigyók.
Ami nem tetszett: kijelző...rettenetes betekintési szöggel, bántó ránézni. A hangja, nem tudom hány sávos eq, másként kopogott állításnál.. mondta majd beállítja, hogy jó legyen, én meg, hogy hagyja, ez ennyi.
Nem csak zenefunkció...igaz, fej+ipad, nekem az úgy derék. Kihangosító élből benn fejben, tökéletes. Nem tudom hány éve megy, hibátlanul. Ez így nekem olcsó, jó.
Azért egy ipadtartó jó lenne, bár ötletem sincs hova tenném..nejem helyére?
Sajna bele kell tenni a pénzt hangba is, másként nem megy. Nekem még mindig csak tűrhetően szól, majd tavasszal. Alfacityre szeretnék menni, addigra tuti összerakom.
ÁdidiGaga (il hempescattore)2016-11-05 18:54:38 // 16810
Híreim :-)

Pénteken végre kifizették azt a melót, amire azt mondtam korábban, hogy "na ebből mán rádijót veszek!" :-)
Telefon a miskolci boltba (Tokajban voltunk pont) : már nincs és nem is lesz Pio 560, de ő maga meg mostantól 3 hétig nem lesz, addig nem is rendel semmi (!) , utána lesz 580. Neten találtam egy boltot, ahol rendelhető volt 560, igazából nem is néztem kik azok (azt azért láttam, hogy nem használt, hivatalos, garanciális, stb...) megrendeltem, visszaigazolták...

Hétfőn rájuk telefonálok, igazán kíváncsi leszek hogy létező raktárkészletből és így ténylegesen rendeltem-e vagy ők is azok az általam "oly nagyra értékelt" "kereskedő "-k számát gyarapítják, akiknek a tehetsége/agya addig terjed, hogy csinál egy weboldalt ahol ha "megveszel" valamit ő is megrendeli gyorsan valahonnan olcsóbban...

Mert ha ez az ábra, akkor nyilván jön majd a kéztördelés, hogy a "beszállítójuk" már nem szállít 560-at és csak "véletlenül még fennmaradt a rendelhető cikkek között" :-p
Zselé2016-11-05 14:08:07 // 16809
Jó pár évig dolgoztam az autós multimédiák világában és el kell, hogy keserítselek: nem, ezek nem ugyanott készülnek, mint az Alpine meg a Pio... :)

Ezek az echte kínai multimédiák a sokadik koppintások, nem véletlenül ennyi az áruk. Ez olyan, mint hogy van Ray Ban szemüveg 200 dollárért, meg kamu kínai 2 dollárért... akkor most mindenki hülye, aki az eredetit veszi 100x annyiért? Nem, mert az utóbbinak le fog esni a szára. Vagy 5 perc, vagy 5 nap, vagy 5 hónap múlva, de rövid időn belül biztosan.

A következők történnek, ha vásárolsz egy kínai multimédiát (ez még a szerencsésebb, amit linkeltél, mert nem 1 din motoros, azok ugyanis 1 hónapnál tovább nem nagyon élnek a mechanika miatt):

- Az érintő kijelző lehal pár hónap alatt, főleg hideg időben
- Állandóan lefagy, resetelni kell
- A GPS vevője, kihangosítója szánalmas minőségű (ezeket mondjuk már nem mindenki használja ki, mert mirror link esetén a telefon intézi pl. a GPS pozíciót)
- Szánalmas a hangminőség

Lehet bezzegkedni, hogy van, akinek 1-2 éve hibátlanul működik, de az kell eldönteni, hogy ennyi pénzért veszel egy gyenge minőséget 1-2 évre, vagy veszel akár kétszer ennyiért egy használhatót, ami 5-10 évig is elél...

Nem okoskodni akartam, tehát hogy valami építőt is mondjak: Akinek nem tetszik a Pio vagy az Alpine árfekvése, de mégis használható minőséget keres, nézzen körül a Kenwood/JVC kínálatában ;)
Tocsa2016-11-05 11:12:05 // 16808
Mondjuk a suport kérdéses ezekhez a kütyükhöz de mivel androidos szerintem simán lehet rá rakni új rendszert ez a jó az androidban.
Viszont igazad van hogy alpine meg pioneer de van akinek ez nem fontos ezek is szólnak elég jól sőt megkovkáztatom hogy ugyan ott gyártják ugyan azokkal az erősítőkkel alkatrészekkel. :)
Én mondjuk azért egy high end autós cucctól már elvárnám hogy a mostani tipusokhoz kissé igazodjanak mert kéremszépen manapság minden beépített ez már nem a kocka fosvágen zsiguli korszak. Ideje lenne felébredni kevés már csak a zenefunkció !!
Na meg már online halgatunk zenét, és igen navigálunk mert már a sok hülye anélkül eltéved ebbe a hatalmas országban . :D
Wolf2016-11-05 07:18:22 // 16807
Jó, én értem, csorog is kicsit a nyálam nézve ezeket a rádiókat, marha jól néznek ki, sokat tudnak, azt imádtam egy dines, rálóg pohártartó helyére, így két dines egy helyen.
Szóval le a kalappal, nagyon frankók...de kicsit szálljunk le a földre: pioneerban hiszek ezért számomra nincs is más rádió, amíg ez hízza nem is cserélem le, de...enni pénzért kijön egy alpine high end fejegység, 7"os tablet tartóval...és szerintem zenét többet halgatsz, mint navigálva közlekedsz...
Plusz fogalmam sincs mennyi az élettartama egy ilyen szuperhősnek.
Á, én nem veszek rádiót, csak telefon miatt néztem a kütyüket.
deejayy^147TS2016-11-04 20:44:41 // 16806
Na eeeeeeez igéretes, köszi!
Tocsa2016-11-04 20:21:34 // 16805
Van beépítő keretes megoldásban.droidos
deejayy^147TS2016-11-04 20:09:29 // 16804
Köszönöm a javaslatot, ez sajnos Windows CE-vel jön :\
Liquid2016-11-02 13:23:31 // 16802
Simán találsz ilyet szerintem csak keresgélés kérdése, meg hogy be mersz-e vállalni valami nevenincs kínait aliexpressről.
A multikormánnyal csak akkor fog együttműködni, ha veszel hozzá adaptert, 147-hez nem tudom mennyi, de olyan 20-30e között lehet.
Wolf2016-11-02 12:36:10 // 16801
Én fázom az ilyenektől, de ha találsz....megnéznék egy videót róla...igen finoman hangzik.
Nekem ez már science fiction... NASA nak tuti lehet ilyen.
Ezeket a telós dolgokat én is néztem, de magas nekem. Volt valami bluetooth adapter fedélzeti számítógéphez, azzal elvileg komunikálna rádió..de fogalmam sincs hol néztem.
Beérem Hud dal. Szurkolok neked, ha van ilyen, ossz meg egy videót légyszi.
deejayy^147TS2016-11-02 12:02:11 // 16800
Kollégák!
Két véglet között vacilálok hangügyben.
Előzetesen elmondanám, hogy nem a hangerőre vagy a hangzás tisztaságára törekszem, vezetés közben a vasra és a környezetre is figyelek. Háttérzajnak kell egy olyan megoldás, ami nem az analóg földi sugárzású állomások, mert azoktól kihullik a hajam :)
Az egyik megoldás, egy kék iso aux -> jack átalakító, és szól a zene (esetleg egy BT receiver, ha már gányolok:) - ez viszonylag könnyen megoldható és van rá tervem.

A másik valami egészen elvadult, vázolom:
- android alapú eszköz (ez az egyetlen bővíthető platform jelenleg)
- érintőképernyős
- ne legyenek rajta (a képernyőn kívül) gombok, giccses színes vonalak, világító ledek, estébé: tehát minimáldesign; előny, ha illik a 147-es középkonzoljába, de a keret is elég
- tudjon valamin kapcsolódni az internethez (3G/LTE előny, Wifi minimum) + antenna
- tudjon BT vevőként működni, azaz ráküldöm a telefont, lejátszás/kihangosítás működjön
- működjön együtt a multikormánnyal
- GPS + GPS antenna csatlakoztatási lehetőség

Jó lenne, ha:
- tudna a CAN-BUS-ról adatot olvasni és kezelni (pl. legyen egy dash nézete, amikor írja a fordulatszámot, sebességet, üa szintet, stb)
- usb csatlakozó (bemenet, töltés)
- okos indulás, azaz ha egymás után négyszer ráadom a gyújtást, akkor ne dögöljön bele a boot folyamat, stb.

Bónusz:
- reagáljon az autóra: magas fordulaton növelje a hangerőt; alacsony üa szint esetén iktasson be egy kutat az útvonalba; saját szabályok beálltása; ilyenek (álmodik, jeje :)

Létezik ilyen, tudtok róla?

Köszi!
gazsilaszloo2016-10-28 21:06:43 // 16799
Köszönöm a tippet! Mivel nem szeretném nagyon megbonyolítani, ezért inkább hagyom így :)
Más kérdés

a képen látható csatlakozó a rádió mögött volt szabadon. Szerintetek ez gps antenna vagy telefon antenna kábel lehet?
156SW-n a tetőn lévő antenna a rádió antennája? Van gyári erősítője?
Xixo2016-10-28 18:51:23 // 16798
Mondjuk én is meglepődtem mikor bekapcsolt a fej amikor hívásom érkezett. :)
Wolf2016-10-28 17:01:54 // 16797
:)) azt is lehet :))
Xixo2016-10-28 01:05:11 // 16796
Vagy csak kipattintod az előlapot... :)
Wolf2016-10-27 21:32:37 // 16795
Én 147-en így oldottam meg. Bal billenő kapcsoló a memória, avagy készenléti szálat áramtalanítja, nyomógomb pedig a gyújtás áramkörét szakítja meg. Erre figyeljen mindenki, direktbe kötve éjjel nappal megy bluetooth!
JulesTS2016-10-27 19:25:16 // 16794
Ja, ja. Nekem is fixen van. Akkor szóljon amikor én akarom (bekapcsolom) és akkor hallgasson el amikor én akarom (kikapcsolom), nem pedig akkor amikor a motor akarja... ;)
Piritu - 1.000.0002016-10-27 18:08:42 // 16793
Akkor meg minek kell a gyújtás 12Volt?
Kösd át és mindkettő legyen fixen.
gazsilaszloo2016-10-27 17:56:44 // 16792
félreértettél.működik a pioneer rádió(igen fel kellett cserélni) de ugye csak akkor, ha rajta van a gyújtás. Erre szeretnék valami okos megoldást találni. Hogy ahhoz hogy be tudjam kapcsolni, ne kelljen ráadnom a gyújtást.
Piritu - 1.000.0002016-10-27 16:53:14 // 16791
Felcserélted a fix 12V vezetékét a gyújtás 12Voltjának vezetékével a nagy csatlakozóban? Ha nem, akkor ez a szitu áll fenn. A 156 gyári bekötése pont fordítva van, mint a nem gyári rádióké..
gazsilaszloo2016-10-27 09:23:09 // 16790
Sziasztok! Mint tudjuk, Alfánál(156) Fiatnál a gyújtáskapcsolónak nincs az a köztes állása ahol még nem adjuk rá a gyújtást, de már bizonyos dolgok működnek. A gyári rádiónál ez nem gond, de pl a pioneer így csak gyújtáson hajlandó bekapcsolni :( Van az a módszer, hogy a rádió "gyújtás" vezetékére az akku pluszt kötjük. Ezt nem szeretném. Az érdekelne, hogy valakinek van-e erre valami ötletes megoldása? :) bármi érdekel.
Xixo2016-10-26 17:28:11 // 16789
Alpine UTE-92BT-hez keresek távirányítót!
Hátha van valakinek otthon elfekvőben...
JulesTS2016-10-26 15:14:24 // 16788
Nekem most 36mm-es kiemelő gyűrűvel szinte bármi is belefér... ;)
Kócosw2016-10-26 11:16:38 // 16787
valamit valamiert :)
Borger842016-10-26 11:13:18 // 16786
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi típusú (Alfa 937 CD MP3) magnóval hogyan tudok MP3-at elindítani, hallgatni!? A fejegységen szerepel a gombnál a felírat, de ha MP3 lemezzel próbálkoztam azt nem olvasta :(
JulesTS2016-10-26 08:57:03 // 16785
MDF lapot bútorlapszabászatban akkorát kérsz amekkora kell.
Mélyládám is abból van:
http://alfaamore.hu/tagok/9536/blog/1444
Wolf2016-10-25 18:48:34 // 16784
Bevallom, így ebben a formában nem gondoltam rá, 147 esben ajtóban van hangszóró, felette kárpitban a rács. Ezt az állapotot szeretném fentartani, bár nem nagy öröm minden hozzányúlásért kárpitot bontani.
Kis trükközéssel nekem is hallgatható mélynyomó nélkül a cucc,persze akkor már görbítenikell eq-t, kis középelnyomás, 80 hz tájékán kiemelés. 50 alattit vágni, úgy menet közben jó, motorhang nélkül már érezni, kicsit vékonyka.
Mdf...fogalmam sincs honnan lehetne szerezni...táblát nem vennék. Persze gondolom ha hátulról is kikerül gyári, egész más lesz.
JulesTS2016-10-25 18:33:17 // 16783
Én faragtam kiemelőt:
http://alfaamore.hu/tagok/9536/autok/11285/blog/29993
Természetesen ez is "félkész" maradt, mert a szépészeti beavatkozásokra már nem volt energiám...
Viszont így a benne lévő kickbass olyan mélyeket ad, hogy szinte nincs is szükség a mélyládára... (nyaraláskor ki is szedem a ládát, hogy legyen hely a csomagoknak és anélkül is hallgatható marad a rendszer)
Wolf2016-10-25 16:26:20 // 16782
Hú, az már gépészkedés a javából. Akkor nekem szerencsém volt ezzel a mérettel.
Kiemelő kereteket kell még vennem mélyközepekhez.
Kócosw2016-10-25 11:44:30 // 16781
nekem a ground zeronal a gyari konzolt kellett megfaragni hogy beferjen mert tul nagy volt a magassugarzo a gyari nyilashoz kepest. de a vegen a müanyag engedett.
meg nemi lemezmunka is volt az ajtoknal mert a magnes kicsit nagy volt es nem akart elferni...Plusz kiemelögyürüt is tettem ala.igy most elvan...
Wolf2016-10-25 09:06:12 // 16780
Ugyee? Én ellenállással nem tudtam bűvészkedni( nincs egy sem) így középtartományából vágtam. Nagyon jó ez a fej, alkalmazkodik hangszórókhoz.
Olvasgattam ezt a Hertz et, árban alig drágább kicxnél. Azt hiszem három mátyás a különbség...
Egész este youtube oztam, meg olvastam. Nagy szaki beszólt...és a focal? És tényleg, otthon van két kicsi focal doboz, mennyei hanggal.
Amit néztem 26-ért volt, de alu magassal, az kiesett, megnézem majd feljebb mi van.
Szaki másik beszólása tetszett nagyon:
"Ezres suzuki gyári fejéhez milyen hangszórót vegyek?
Mindegy.."
Mély meglátás, elröhögök rajta.
Akkor neked nem kis munka. Irtózom úgy festeni, hogy ott a hangszóró...csiszolni, minden...
JulesTS2016-10-24 16:30:06 // 16779
Hertz inkább hangminőségre megy. Az "olcsó" dolgai is normális hangon szólnak. Az Audison meg a "prémium" márkatársa (árán is látszik).
Nem faragtam be, hanem a gyári helyre lett odacsavarozva a Hertz kiemelő kerete felém befordítva, ami így elállt, meg rés is volt ott. Kétkomponensű műgyanta gyurmával szobrászkodtam körül. Még körbe kellene csiszolni és lefesteni (vagy gumi bevonatot fújni rá). Mivel pont szemből kapom a magasat, sokkal hangosabban szólt a mélyközépnél, ezért kapott 6ohm kölüli előtét ellenállást (pár órát kisérletezgettem az értékkel...).
Wolf2016-10-24 13:28:27 // 16778
Hú, nézem metszetet, igen kicsi a mélysége. Befért gyári helyre?
Wolf2016-10-24 13:21:02 // 16777
Szia igen
http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=35&termek=1871
Nekem ilyen kicx van elöl. Hangváltóját kifobtam, egyik amúgy is hibás volt...najó ment alkatrészes dobozba. Saját váltóval megy. Hétezerért vettem.
Néztem herz szettet, bevallom nem hallottam róla semmit. Nevét igen, tudtam létezik.
Kicx amennyire tudom hangnyomás versenyeken nyomul. Sokat győzködött hifiboltos ismerős mire rábeszélt magasakra. Nem bántam meg.
Tehát pioneer lágydóm magasa, az nem selyem, hanem megint más....feladom pioneert. Az a 17 centi...nem merem.
Akkor kicx, vagy herz lesz. Tavaszig kiokosodom magam herz ből.
A terv, első szett megy hátra, az új meg előre.
Néztem blogod, magasat befaragtad?
Én igen. Néztem, hogy elölről ráültetem...de olyan kilógósan nem tetszett. Dremel klónnal pár perc alatt befaragtam.
Erősítőm is kicx, egy kicsi négycsatornás. 2x60 1x120 hidalva. Tudom kevés 500wattos dld hez, de nekem elegendő, nem kell annyira szólnia, tükör így is mozog, ha hangosabb.
Ami miatt megvettem, ez volt épp készleten négycsatornásból, olcsó volt, és...hú telefonszerű kábelen van hozzá egy potméter a basszushoz. Az egy akkora királyság, hogy másmilyen erősítőt nem is veszek többet, ha ez kimúlna. Saját válogatásnál egyik számnál lever mindent mély, másiknál meg vékonyka, egy mozdulat a korrekció.
A másik ok, de erről letettem, hogy hálózati módba kapcsolom fejegységet, és akkor hat csatorna menne rcan két erősítőbe :) de így fejről is most már subbal nagyon szép a hangja.
Így szemre hirtelen egyforma kilincsburkolat ötajtós 147-en elöl és hátul, szóval burkolattal együtt mehetne hátra, és nem kell szétvágni kalaptartót sem. Meg nem is jó, ha sub lököfi hátsó hangszóró membránját.
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak