Fórum >> Típusok >> Giulietta

zolee1452011-11-20 11:32:22 // 4581
Lássuk be, jogos... Azért egy kínai autó mégsem olasz.:)
Grando2011-11-20 11:14:47 // 4579
Az semmi! Egy Volvótól az alulképzett hülye kutasok/szerelők vinnyogva összerogynak, és a kátyúk is begyógyulnak hirtelen. Az ám az igazi királyság. ;)))
Grando2011-11-20 11:12:14 // 4578
Ehh, meg ne vegye senki! Balszerencsét hoz! :DDD
Somez2011-11-20 10:39:52 // 4577
Látjátok, szarok ezek az olasz autók. Egy BMW-nek még az sem ártott volna, ha kannást bort töltök a tankba :-)
'''''2011-11-20 10:20:33 // 4576
Lesz egy olcsó Julis jövőre! :-)
Gegee2011-11-20 10:01:56 // 4575
Párom Opeljébe 2x tankoltak benzint dízel helyett. Azóta már mindig ő tankol. De, hogy ezért eladni egy kocsit.. :D Jó látni azt, hogy azért van pár magyar aki nem nagyon tud a pénzével mit kezdeni ezekben a nehéz időkben. :)
Jimmi T.2011-11-20 09:27:33 // 4574
Nyugi ! Nyári Tirol motoros túra a Ducati klubosokkal. Elindulunk a Pannónia ringről. Majd Szombathelyen tankolás. 2-3 óra múlva indulás tovább,mert az egyik srác az 1098 S superbike-be gázolajat tankolt. Saját kezűleg. Ilyen van sajna.
'''''2011-11-20 07:41:36 // 4573
Van ilyen. :-( Engem a Shell-nél buzerálnak mindig a drágább üzemanyaggal.Oda már nem is járok és mindig én tankolok.
Gerion2011-11-19 23:57:14 // 4572
Hát, urak.... :( Elég lapos ez a topic, a Jimmy kipuffogóin kívül csak a mi kocsink hányattatásairól szól, most megint én jövök sajnos.

Az augusztusi defektes-felnis ügy után ma este ismét tréleren a Giulietta.... Párom ment vele, beáll tankolni, és a kutas gázolaj helyett BENZINT tankolt a dízelautóba... :( :(
Kapom a hívást telefonon, hogy mi van, kisebb idegbaj és anyázás. A kiváló kutas betöltött 13 liter benzint, mikor kiderült a baj, még ezután azt tanácsolta, hogy semmi baj, töltenek rá telire gázolajat, akkor jó lesz, lehet elmenni vele. Szerencsére párom gyanakodott, felhívott, mondtam neki, hogy be ne indítsa, de még a gyújtást se adják rá.
Be a másik kocsiba be, irány a kút. A kutast lebasztam a sárga földig a hülyeségéért, ez nem zetor, meg Ifa, hanem egy modern common-rail dízel, ebbe nem lehet csak úgy rátölteni, meg semmi ilyesmi. Írtam egy komplett jegyzőkönyvet, amiben a felelősséget és az okozott kár megtérítését teljes mértékben vállalja. Ott sírt, hogy elveszti az állását ezért, mondtam, kb leszarom az állását. Ez egy pont olyan hiba volt, amilyen szintű "elnézésért" orvosokat tévében, újságban, bíróságon hurcolnak meg, a minimum a felelősség és a kár vállalása.
Jegyzőkönyvet aláírattam vele, majd hogy ne legyen gond, kihívtam a rendőrséget is, két tanú is aláírta a papírt. A biztonság kedvéért csináltam pár fotót, plusz az egész beszélgetést felvettem telefonnal.
Mondja, hogy van autószerelő ismerőse, az megcsinálja, mondtam, felejtse el, ehhez a kocsihoz csak a márkaszerviz nyúlhat.
Hívtam az Assistance-t (ezt a tippet a rendőr adta, de igaza volt, jó tanács), azok vállalták az ingyenes beszállítást a márkaszervizbe. Kutas közben magábaroskadva saccolgatta, hogy ez mennyibe fog kerülni neki, és kétpercenként elnézést kért, mondtam, nincs harag, ki kell fizetni a szervizszámlát, ennyi. Vállalta.
Tréler közben megérkezett, kocsit elvitte ingyenes mentésként, most rakták le a szerviz udvarán. Hétfő délelőtt derül ki, mi lesz ebből.

Mivel a kocsi szerencsére nem lett beindítva a benzinnel, bízom benne, hogy valahogy leeresztik a tankot, átmossák, és talán ennyi... Szerintetek mekkora számla lehet a vége...?

Tanulságok:
- sose hagyjátok, hogy a buzgó kutas jöjjön segíteni.
- ez a kocsi, sőt az Alfa márka (a korábbi 147-est is hozzáadva) olyan mértékben balszerencsét hoz számunkra, hogyha kijön az ötajtós Volvo C30 jövőre, akkor biztosan cserélem.

Jó kis szombat este.... :((
Folyt.köv. hétfőn.
GT Ɨ|ѯ2011-11-17 13:46:50 // 4571
nekem is ez jön át inkább:-)
Jimmi T.2011-11-16 11:19:42 // 4570
Nagyon béna vagyok ,de csak azt látom hogy Magyarország, Budapest. erre a címre meg nem akarom . :))
Kazes☻2011-11-16 09:30:20 // 4569
Miért, már nincs fent a reglapomon? :)))
Jimmi T.2011-11-16 09:13:09 // 4568
Add meg a címed és küldök párat !! :)
Kazes☻2011-11-15 17:14:27 // 4567
És sajna nem tudom 'bekártyázni', sem, merthogy nincs. :(
Kazes☻2011-11-15 17:10:57 // 4566

Ezt a gyönyörűséget már nem először látom a szomszédunkban. Néha jön, hogy kicsit idegesítsen kicsit ... :)))
Gerion2011-11-14 22:01:51 // 4565
Én ezt a reklámot valami szépen felújított, de hangsúlyozottan oldtimer Alfával csináltam volna meg. :)

Amúgy poénból írtam az egészet, jelentősége nincs, fő, hogy forog a Giulietta neve és formája.
Jimmi T.2011-11-14 17:58:54 // 4564
Nyugi !!! Nekem meg az jön át hogy : " mi egy menő szerviz vagyunk. még ilyen menő kocsikat is szoktunk látni néha, gyertek nyugodtan egyéb elhasznált dolgaitokkal,azokkal simán megbírunk ! :-))
Gerion2011-11-14 12:24:16 // 4563
Egy új típus max éves olajcserére vagy téligumiért menjen szervizve, semmi állapotfelmérés... :)
Gerion2011-11-14 12:22:40 // 4562
Azért erősen félreérthető üzenete van ennek a reklámnak... :) A Giulietta egy új típus, minek ezzel akcióznak ingyenes szervizes állapotfelmérést? Egy max 1 éves új autónál erre még csak nem is lenne szabad gondolni.
Sokkal szerencsésebb lett volna ezt a szervizes témát valami régebbi Alfa-típussal reklámozni.

Újabb, sokadik PR-balfogás az Alfától.
'''''2011-11-13 16:28:24 // 4561
Nálunk már annyi van,hogy a Julis lett a szervízlogó! :-)
Jimmi T.2011-11-13 16:23:23 // 4560
Azért látszik hogy kultúrkörben élsz !!! :))
'''''2011-11-13 08:13:30 // 4559
Na?Milyen reklám megy nálunk a helyi TV-ben?Nem gyenge. :-)

Jimmi T.2011-11-08 10:49:23 // 4558
Néztem én is a Remust és a Supersprintet. A Supersprint arany árban volt (szó szerint) és kb semmivel nem tud többet. Esetleg a racing változat.
Németh Laci2011-11-07 13:35:06 // 4557
Zuppah, jól hangzik ! - reméljük egyszer élőben is megtapaszhalhatjuk :)
Valószinűleg karira én is meglepem magam illetve a vasat vagy egy Ragazzon vagy egy Supersprint szettel...
Jimmi T.2011-11-07 13:24:41 // 4556
A hátsó dob a két double shot véggel és a középső cső 220 k . A felrakást az uncsim csinálta akinek több állásos műhelye van és profi ! A Ragazzont olaszban gyártják, eu tanúsítvány ,saválló cucc, pontos illesztések, gyári alfa kiegészítők (hőtükör) szupi!
Nael2011-11-06 11:19:58 // 4555
Na jó, én is inkább a mocit tuningolom. Van rajta egy Vance&Hines Big Radius 2in1 kipuffogó, egy Powercommander III chiptuning (ezt magam finomítottam), meg egy multifunkciós műszeregység. Épp most is motorozni mentem volna, de szerda este kibicsaklott a bokám, és a család nyomására csak elmentünk az ügyeletre. Hát nem eltört az egyik bokacsontom! De nem is fájt; jó, elég ronda a lábfejem. Most itt kommentezgetek térdig gipszben.
Nael2011-11-06 11:04:13 // 4554
Csatlakozom! Engem is érdekel a beszerzés,illetve a "ki rakta fel" kérdés is.
Németh Laci2011-11-06 09:21:27 // 4553
Köszönöm, akkor majd talán egyszer ! Természetesen a Youtube-on található cuccokat már én is végigböngésztem legyen az Supersprint vagy Ragazzon kipuff.
- ha nem vagyok indiszkrét azt még megkérdezhetem, hogy kb. mennyibe került a rendszer a Giura, illetve hogy hol készült, csak mint referencia... !
Jimmi T.2011-11-06 08:50:40 // 4552
Egyenlőre nem fog menni mert nincs hangfelvétel . Szájhagyomány útján terjed az ítélet hogy jó vagy nem. Aki kívülről hallotta és szavahihető ember,( a lányom, a Lanciás haver )azt mondta hogy okés és nem kell több. Így marad a rendszer. Itt van egy csomó ragazzonos hang puff A kidolgozás remek. A többitől jóval kedvezőbb áron.
Jimmi T.2011-11-06 08:36:58 // 4551
Én speckó a motoromat jobban piszkálom. BMC, Beringer, Wilbers Two Brothers cucik ugrottak fel. A Giut nem akarom szét pimpelni. Csak a legszükségesebbet.
Németh Laci2011-11-05 21:03:36 // 4550
Ciao,

- ha meg volt a sikeres hétvégi teszt, dobnál fel valahova egy hanganyagot az új kipuffról ! Mert nagyon agyalok azon, hogy felkerüljön a 147-re is egy hasonló rendszer...

Mille grazie
Nael2011-11-05 18:33:29 // 4549
Köszönöm az infót, most már kerekebb a dolog a Ragazzonnal. Az a baj ezzel a Giuval, hogy nekem ez olyan, mint a motorom: imádok mindkettőn valamit igazítani, jobbá, szebbé tenni, de hát ez igencsak szubjektív dolog. Morog is a párom, mert általában ezekkel a dolgokkal sunnyogok, és általában csak a végeredménnyel szembesül. Akkor aztán csodálkozik, hogy mintha az a valami a múltkor nem lett volna ott...
Nael2011-11-05 18:24:59 // 4548
Igazság az, hogy a gyári navigáció általában kapcsolatban áll a CAN busszal (a Caddy-nél és a Giulietta-nál is így van) azaz, ha elveszti a műholdakat, akkor az aktuális sebesség és a kormány szögelfordulás az aktuális pozíció számítási alapja. Na, ezt imádom: a szűk utcákban, vagy az alagutakban sincs gondom, ill. a hegyekben sincs árnyékolás.
Tudom, ez elég drága úri huncutság, de talán a Blue&Me-vel már jó az ár/érték arány. Meg egyébként is, imádom a gombokat nyomogatni :))
GTPeti2011-11-04 15:16:30 // 4547
Ma láttam egy szép bianco Giu-t a XI. kerületben. A tulaja figyelt az összképre így inkább a szélvédő mögött tárolta a rendszámot... B)

Innen volt vki?
SKrisz2011-11-03 19:40:02 // 4546
Én gyak. az első naptól használom a blue&me -t, de már nem... Múlthéten beadta a kulcsot :( A kihagosító műxik, de a kijelzőn sem a bejövő, sem a kimenő hívásokról nem jelenik meg az infó és ez elég hülye helyzet, így most nem is használom...
Xixo2011-11-03 19:18:56 // 4545
Az nekem is volt egy nap, mert nem volt meg a leírás a Grandéhoz. :)
A médiapléjer meg annál sokkal egyszerűbb, az adja magát!
Kazes☻2011-11-03 16:25:23 // 4544
Kitartás ...! :)))
Jimmi T.2011-11-03 15:59:21 // 4543
Sikerült felhangolni (hosszas közelharc után ) az új telómat a blue&me-re. Nagyon pöpec és kényelmes. Egy évvel a kocsi átvétele után már használom is ! :)) Következő lépés a media player bevezetése lesz. Még az idén ? Nem tom...
Kazes☻2011-11-02 22:35:26 // 4542
ITT, csakhogy ne kelljen keresni. :)
'''''2011-11-02 20:55:44 // 4541
Épp most hirdetnek itt az adok-veszekben giu felnit ami jó a nagyfékesre is.Sajnos én is a nagy fék miatt szopok már két éve.
Gerion2011-11-02 19:13:33 // 4540
Apósom mondogatta régen, hogy a legjobb autó az új autó... :)

Ez is attól ilyen pöpec, hogy pl nem csúfítja még rendszámtábla az orrát.
pityke2011-11-02 16:43:18 // 4539
ez is addig ilyen puccos mig nem viszik : )
Jimmi T.2011-11-02 16:12:11 // 4538
reklám
ilyen jól puccba vágott Giut még nem láttam.
Jimmi T.2011-11-02 08:31:06 // 4537
" E világon ha ütsz tanyát, hétszer szűljön meg az anyád!" + legyen egyszer legalább Alfád !!! viccet félretéve megérkezett a hetedik , gonosz? mesterlövész?, ja Gius Amorés !! Üdv Néked !!
A Ragazzon középső cső nélkül csak egyszerűen szép. Csővel már finoman sportos hangú is. Most van tesztelés alatt. A gumival nem tudom most mi a helyzet,de tavaly egy káosz volt és végül nem találtam olyan 18-as vagy 17-es felnit ami elfordult volna a nagy féknyeregtől. Remélhetőleg már változott a helyzet.Mindenképp próba a vásárlás előtt !
Most ennyi. Ha helyzet van kérdezz nyugodtan ! Meg amúgy is . Ciao.
Gerion2011-11-01 23:22:53 // 4536
Üdvözlet a Giuliettások egy kézen megszámolható közösségében!

Bátor ember vagy, ha megvetted a gyári navigációt kb 500 ezerért.... :) Én az Alfába a TomTom-os rendszert vettem, ez kb ötöde a gyárinak, kulturáltan a műszerfal tetejére illeszthető egy dokkolóportba, nincs kígyózó kábel, és össze van hangolva a kocsi rendszereivel.

A Bluetooth egy kicsit rizikó minden márkánál, anno 5 éve az előző Volvomnál az akkor új Nokia E66 abszolút nem ment a gyári Bluetooth-szal, fel sem ismerték egymást. Azután jött egy software-frissítés az éves szerviznél, és váratlanul minden rendbejött!
Kazes☻2011-11-01 23:16:12 // 4535
Rendben. :) De, hogy követhetőbb legyen mikor kinek írsz (és ne kelljen örökké szólongatnod), a hozzászólás jobb alsó sarkában van egy buborék (a zászló mellett), arra kattintva rögtön hozzárendeli hivatkozásként. Tehát akinek címzed, rögtön látni fogja és persze a többiek is. :)
Nael2011-11-01 23:10:06 // 4534
Szia Kazes!
Köszönöm az üdvözlést, amit írtál megfogadom.
Kazes☻2011-11-01 21:54:39 // 4533
Légy üdvözölve szerény 'hajlékunkban'! Érezd jól magad! :)))
Bár én öregben nyomom (amikor tudom) és az újakat egyelőre csak távolról csodálom, de annyit biztosan állíthatok, hogy jól választottál! :)

A gumi+felni kérdést írd be a Gumis topicba is és ha külön akarsz valakitől kérdezni, azt a nevére kattintva a saját üzifalán teheted meg. :)


Sok boldogságos km-ben gazdag éveket kívánok az Alfáddal és köztünk! :)
Nael2011-11-01 21:00:08 // 4532
Kedves Hölgyek, Urak! – de ahogy nézem a topic szakmai jellegét, itt inkább csak Urak (:
Hosszas kavarás, toporgás, és még hosszabb várakozás után – több mint 3 hónap -, másfél hete vagyok egy 1,4 TB MultiAir boldog tulajdonosa. Megmondom őszintén, saját autóimat általában elég erős emócionális hátszéllel vásárolom (jó kis képzavar ugye): ilyen volt a két Picasso, és ilyen a Giu is – bár Alfát kb. 20 éve szeretnék, ám csak most sikerült.
Hát mit mondjak… Levizeltem a lábam szárán, olyan szép, illetve visszafogottan elegáns ebben a kompakt kategóriában. Amikor a nejem előttem ment vele a városban, mindenki utána fordult – hízott is a májam!
Eddigi tapasztalataim – Mottó: „Minden autógyár gondosan ügyel arra, hogy minden modelljében legyen valami kicsi, de bosszantó hiba, amit majd a ráncfelvarráskor boldogan el lehet tüntetni”. Tehát:
-ülésfűtés: a céges kocsimban is van, és igen hasznos dolog – pláne így ötven fölött még profilaktív jelleggel prosztata problémákra is javallott :). Ám, amíg a VW-ben a két odal kapcsolói kéznél vannak és a visszajelző is egyértelmű, itt az ülés oldalán kell kaparászni, ráadásul a LED is ugyanott van – igencsak impotens megoldás. Jó, meg lehet szokni, de akkor is!
- Blu&Me: egy dolog, hogy ez a feature gyakorlatilag „Képes angol nyelvkönyv gyermekeknek”, de amikor sokadjára sem sikerült átemelni a telefonkönyvet a telefonomból, mégiscsak utánanéztem a kompatibilitási listában a dolognak. Ott aztán kiderült, hogy a Nokia E90-el örüljek, ha a kihangosító funkció megy. Megint a VW: ott a szintén a gyári navigációhoz kapcsolt Bluetooth kihangosító szemrebbenés nélkül átemelt mindent, sőt kezelte azt is, ha egy névhez több elérhetőséget rendeltem.
Na, de ami jó:
-megy, mint állat! „Dynamic” állásban kikapja a kormányt a kezemből, és tényleg nem azt kell néznem mikor előzök, hanem, hogy mennyit! „All weather” beállításra is szükség volt 23-án – gyakorlatilag egész nap – és igen biztonságosnak éreztem.
- stabilitás: nem mertem olyan gyorsan beállni egy kanyarba, hogy a gépet csúszáshatárra vigyem. Soha nem volt ilyen stabil gép alattam. Beállt ez, mint Dobó Kata!
- a gyári navigáció hála a ma már Mo.-n is részletes NavTeq térképeknek ragyogó. Több mint tíz éve használok navigációt: kezdtem PDA-val, folytattam tappancsos GPS eszközökkel, de mindig voltak gondok: vagy a fényerő gynge, vagy a kijelző méret kicsi, vagy szűk utcákban elvesztette a műholdakat , hol a fémgőzölt szélvédő határolt be, és ami a legfontosabb: mindig el kellett rakni parkolásnál, meg a tápkábel is gyakran útban volt. Ezért mindkét kocsimban csak gyári navi! Nagyméretű multifunkiós kijelzők, egyértelmű használat – baromi jó.
Látom a tuning itt is megy ezerrel. Szeretnék a közeljövőben én is fejleszteni. Látom, hogy Jimmi T. cartárs Ragazzon dupla kipuffancsot rakott fel – én is ezt néztem ki: a 102 mm-es duplavégű 50.0298.61 cikkszámút double shot végződéssel. A középcső cső nálad mit jelent: csak a sima változatot, vagy a katalizátorost? Simán felrakható a cuccos a gyári helyére? Ebben az ügyben konzultálnék veled.
Még egy dolog: a kocsit nyári gumikkal kaptam, és most keresek 4 db 7 1/2Jx 17 H2 ET 41-es méretű alufelnit a téli gumikhoz. Tudtok valami megoldást? Előre is köszönöm!
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak