Fórum >> Műszaki-szakmai topicok >> Szerelőműhely

Tedi2004-11-04 21:04:22 // 5
De ezt még most is csinálja, attól függ, milyen kedve van. Ennyiszer kapna kavicsot??
Thomika2004-11-04 20:14:35 // 4
Én a múltkor megcsináltam a fehér műszerfalat a kocsiban. Sajnos bármennyire vigyáztam,leestek a mutatók a műszerekről. A for. mérő működik,azt vissza tudtam rakni rendesen, de a seb.mérő nem reagál semmire :(((( Paco: Esetleg ugyanaz lehet, amit Robinak említettél? 5letek???
Robi2004-11-04 20:06:02 // 3
Más a műszerfal. Bár lehet, hogy a csatlakozók megegyeznek. A jeladó állítólag ugyanaz. Paco: kösz az infot.
BFMSE2004-11-04 19:59:35 // 2
Teddy! Beszorult egy kavics, de mar kiesett... A fordulatszamhoz visszaterve milyen jelet ad a jelado? Negyszogjel?
Tedi2004-11-04 18:43:18 // 1
No akkor én is bővíteném egy hozzászólással a szerelműhely topicot :) A jobb hátsó féktárcsa környékéről időnként idegtépő nyikorgás hallatszik. Egyszer megáltam megnézni, hogy mi lehet az, de csak annyit láttam, hogy a fékbetétek környékén valami nagyon füstöl. Ezek után 2 héttel ment vizsgára az ótóm. Mielőtt elment műszakira, természetesen átnézték, de nem mondtak rá semmit, csak annyit, hogy féktárcsán, fékbetéten nincs rendelellenes kopás, vastagságuk megfelelő. Én a kézifékre gyanakszom, de azt is átvizsgálták, beállították, szintén azt mondták, hogy semmi baja. Várom az ötleteket :) Előre is köszi!
Wickey2004-11-04 18:16:45 // 0
Megpróbálok szerezni kölcsibe egy 75 2.4TD műszert egy próba erejéig, ha compatible. Megérdeklődöm.
Paco2004-11-04 18:12:57 // -1
Ööööööö 90. Azt nem ismerem. De kb egykorúak így lehet hogy a chip ugyanaz . Mérd ki a jeladót :)
Paco2004-11-04 18:10:39 // -2
Ha 33-asod van, és a jeladót már cserélted akkor valószínűleg nem tudsz már segíteni rajta. A műszerfalban a frekvencia feszültség átalakító chip adta meg magát anno 3 éve én is világba kerestem, de önmagában nem árulják. Másik műszeregység kell. Mérni a jeladót szkóppal tudod vagy frekvenciamérővel. Impulzusjelet ada fordulatszámmal arányos frekvencián.
Robi2004-11-04 12:25:47 // -3
Üdv a műhelyben! Az a szándékom, hogy egy olyan topicot nyissak, ahol megfér egymás mellett a dízel és a benzines, mert közös cipőben járnak: bütykölni kell. Kezdenek gyűlni a tapasztalataim az autóm szerelgetése közben, ha valakinek segíteni tudok, szívesen megteszem. De nekem is lenne egy nyűgöm: nem működik a fordulatszámmérőm. Eleinte teljes mértékben meg tudtam érteni, mert hiányzott a jeladó. :) Pótoltam, de továbbra se mozdul a mutató. Nem tudja esetleg valaki, hogy milyen jelet kell adjon? (Mit kell mérnem rajta?) Vagy esetleg maga a műszer szokta megadni magát?
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak