Fórum >> Egyebek >> Mobileszközök, szolgáltatók

GTPeti2011-02-12 01:53:17 // 1940
Az oplogóhoz: Nekem anno az átálláskor egyszer pár napra jelent meg T-Mobile felirat a (régi) telefonomon a H-W900 helyett. Majd eltűnt és visszajött a régi. Felhívtam a callcenterüket, hogy megkérdezzem, várható-e újra és véglegesen a T-Mobile felirat érkezése, azt válaszolta a hölgy, hogy nem tud semmit tenni, "próbáljak meg venni egy új telefont, hogy megjelenjen a szöveg". Megköszöntem a jótanácsot és használtam a bevált telefonomat tovább. :))
Halesz2011-02-12 01:40:09 // 1939
Ez az egyik legjobb Nokia volt, nekem is volt ilyen :)
Halesz2011-02-12 01:38:48 // 1938
Jaja, majd visszaolvassuk, mit is írtunk 3 éve :)

Nyilván a divat eszméletlen fontos már ezeknél a termékeknél is, én ezt nem feltételnül tartom bajnak. De az biztos, hogy a következő generációk sokkal nyitottabbak ezekre az eszközökre, mint a miénk. Én még mindig imádok újságot olvasni (szakmámból is adódik, de amúgy is..), de annyira el tudom képzelni, hogy a jövőben a napilapokért lusták leszünk még a postaládáig is kimenni, mikor reggel simán letöltöd a táblagépedre és olvasod a kávé mellett. Nekem ez a jövő nagyon tetszik :)
Tommi2011-02-12 01:32:40 // 1937
A ki mikor cserél telefont témához csak egy apró adalék :)

Édesanyám, akinek kb éltfontosságú a telefon a munkája, az ügyfelek miatt, a megjelenésekor (6-8 éve, nem tudom mikor jött ki) vett egy Nokia 6310-est, amit azóta is használ hiba nélkül. Soha nem fagyott le, nem ment tönkre benne semmi, nem kellett billentyűzetet vagy akármit cserélni, egyedül akksi lett bele véve valamikor 3-4 évvel ezelőtt. Napi több órát telefonál, éjszakára sem kapcsolja ki, tényleg maximális kapacitáson használja. Ja, és a legjobb :) A mai napig Westel operátorlogó van neki rajta, a rendszer az átálláskor valamiért nem váltotta át T-Mobile-ra :)
Halesz2011-02-12 01:29:37 // 1936
ez tényleg gáz...

közben meg a sokak által szidott Apple még tavaly ősszel is adott ki frissítést a 2 éves 3G készülékre, hogy gyorsítson kicsit az addigra már igencsak lassú szoftverén. most már ők sem fejlesztik tovább, de azóta már volt 3GS és itt a 4-es is ugye tavaly óta.
Gerion2011-02-12 00:44:15 // 1935
Nem cáfollak, én is ezt gondolom, jók a tényleges fejlesztések, és fogyasztok is rendesen elektronikában. Mégis azt mondom, néha nem minket szolgál a túl gyors tempó, és semmiről sem érzem lemaradva magam, ha egy-egy alibifejlesztés, mint lépcső kimarad a sorból.
Azért gondolom, abban egyetértünk, hogy pl a lentebb említett Xperia X10 mini pro is lehetne tovább aktuális, ha jönnénk ki rá az újabb oprendszerek. Ne tartson száz évig, de azért az is egy szélsőség, hogy fél év után a gyártó legyint, vegyél újat. Ez a teló 2010. juniusban jött ki! Decemberben meg már azt kellett olvasnom, hogy nincs több sw-frissítés..... :( Az X10 ilyen gyors kinullázása nem a technika fejlődése, hanem sima marketinges szemétség.
Gerion2011-02-12 00:28:28 // 1934
Azért adtak el belőle több millió darabot, mert divat lett, így egy darabig jó pénzt hoz, és senki sem akar kimaradni. Gyors felfutás, gyors haszon, majd lecseng, és ha kellően jó divatkreátor vagy (mint az Apple), a következő divatigényt is te fogod felkelteni, és akár éppen a saját lecsengő előző ötletedet szorítod ki.

A B-verzió, hogy a divatként bedobott kütyünek adódik-e valami tényleg hasznos célfunkció, ha igen, akkor megmarad tartósabban, mint ahogy az alapban szintén kissé céltalan PDA-kat a GPS-navi mentette meg.

Kiderül, egy 2013-as Amores talin majd egy sör mellett beszéljük meg, melyikünk jósolt jobban :)
Halesz2011-02-11 23:58:21 // 1933
A HD mozit nem is a mobilon kell nézni... hanem ha sokat utazol, egyik este a szállodában unatkozol, s rádugod a tévére... :)

persze ezek tényleg felesleges dolgok, nyilván nem fog minden ilyesmi megmaradni a jövőben is.

De nézd meg milyen hatással volt az okostelefonok piaca a navigációs kütyüket gyártó cégekre...
Halesz2011-02-11 23:56:08 // 1932
(ha még egy hozzászólásomat "nyilván"-nal kezdem, üssetek meg :)
Halesz2011-02-11 23:52:00 // 1931
Nyilván azért adtak el belőle több millió darabot, mert elvetélt kísérlet :) szerintem zseniális ötlet volt, érdekes, hogy egyből minden gyártó követni kezdte...

Pont azt a könynedséget adja a kezedbe, amihez egy notebook sok. Csak böngészni, olvasgatni akarsz, akkor minek az a nehéz cucc az öledbe? Nekem nincs, nem azért ajnározom ennyire...

Miért baj az, hogy az emberek kezébe akarják adni a netet? Ez a jövő... sőt, a jelen... hogy az információ ott legyen állandóan, azonnal, amint szükséged van rá. :)

szerintem 1-2 éven belül már követelni fogjátok tőlünk az amore tablet-verzióit, méghamarabb pedig az okostelefon-verziót. :)
Halesz2011-02-11 23:46:47 // 1930
Nyilván, de jelenleg nem erről szól a világ. Egy iszonyatosan gyors technikai fejlődés közepén vagyunk, ahol évente jönnek ki minden területen újdonságok. LCD tévé, ledes tévé, 3D-s tévé... lehet, hogy a fogyasztói társadalom összességében egy nagy hülyeség, de élvezzük már ki, ha lehet! Nem? :)
Halesz2011-02-11 23:41:52 // 1929
iPhone 4-en van ez a FaceTime nevű videótelefonálás. Wifi kell mindkét oldalon, meg 4-es iPhone, de ha ez megvan, marha jó minőség. Nem használtam még sokszor, de jó móka! Ennyi. Plusz funckió. El tudok képzelni helyzeteket, amikor hasznos lehet, de inkább szórakozásra van. De pl egy hasznos helyzet, alfás szitura: felhívod a havert és megmutatod az új autót élőben :) vagy akármit. Szerintem jó dolog, sosem tudni, mikor jöhet jól :)

(például távkapcsolatnál cyberszexre...? :))))

Ellenben nem tudhatjuk, hogy a fiatalabb generáció használja-e webkamera helyett. Én el tudom képzelni.
GTPeti2011-02-11 22:35:44 // 1928
Ez jó. :) BKV-Plex: Neo ugrál a Kovács-néni háta által biztosított provizorikus mozivásznon. :)
Viszont a zifjúság tuti rákap és a manager urak is. Igazából érdekes lehet bármikor bármit mutatni másoknak úgy, hogy csak egy kis fehér falfelület kell hozzá.
Gerion2011-02-11 22:06:59 // 1927
Ebben borítékolhatóan igazad lesz, persze kérdés, milyen akkuk fogják kiszolgálni... Lehet, maradi vagyok, de filmet is elég néznem este otthon, egy méretes igazi TV-n, mint a villamoson a mellettem álló néni hátára vetítve. :)
Gerion2011-02-11 22:01:47 // 1926
Az iPad és társai szerintem egy divat / elvetélt kísérlet, hogy az internetet az emberek kezébe adják 24 órában. De részben túl kicsi, a 7-es körüli netbookok sem jöttek be végül, részben mi a faxnak kell még a buszon is a neten lógni, elég azt otthon, rendes méretű monitor előtt.
GTPeti2011-02-11 21:58:23 // 1925
Ha már mozizás... 10 év múlva a telefonok nagyrészében lesz egy LED/lézerprojektor.
(Erre €€€-ban is fogadtam...)
vm2011-02-11 21:56:22 // 1924
Amikor a testvérem jön haza látogatóba, odaadom neki az Alcatel 715-ösömet, amit kb. 3 évig használtam, aztán egy ideig a lányom, majd 1-2 évig a fiókban lapított. Nulla a tudása a mai teflonok mellett, de fémtokos, az üvege karcálló, és feltöltve egy hétig ketyeg. A Nokiám meg szinte többet tud mint a pc-m, de többet is fogyaszt :DD
ystuc2011-02-11 21:52:58 // 1923
Nekem ezek a table pc-k nem jönnek be. A mobilnál nekem nagyon fontos, hogy zsebre tudjam vágni. Nekem a telefonomban minden benne van, ami szükséges lehet, mindig keznel van. Nekem meg laptopom sincs. Most is a telefonról pötyögök. :-)
Gerion2011-02-11 21:50:09 // 1922
Plusz a videotelefon elég őszinte, talán ezért sem terjedt el...? :) Ilyennel mondd azt az asszonynak, hogy öööö, kicsit elhúzódott az, öööö értekezlet, de megyek nemsokára.....
Gerion2011-02-11 21:47:33 // 1921
Szerintem a fejlesztőkön nagy kényszer van, hogy évente, havonta, hetente új funkciókkal jöjjenek elő. Ezek 90%-a felesleges nyilván. Számomra a telefonnal most az zajlik magasabb tech szinten, mint 20 éve a kvarcórákkal. Abban is volt anno számológép, TV, rádió, határidőnapló, 12 hangos ébresztő, stb. Azután kiderült, hogy az óra túl kicsi, és egyik funkcióra sem jó, ma az óra sima óra, még a mutatóit is visszakapta.
A telefon is kicsi szerintem egy ponton túl, ezért próbálják növelni a képernyő méretet, és ezért jönnek most az iPad óriásmobilszerűségek. Hiába fejlődik a technika és a mobilok, ha a szemünk sajnos nem fejlődik hozzá, sőt.

Pl szokott valaki HD minőségben filmet nézni egy mobilon? Egérmozi. :)
ystuc2011-02-11 21:46:06 // 1920
Elképzelhető, de nekem is vannak fontosabb dolgok a videótelefonálásnál. Engem nem fogott meg annyira, hogy ez egyelőre feltétel legyen.

Viszont legalább most már ismersz olyat, aki próbálta. :-D
GTPeti2011-02-11 21:41:57 // 1919
SZVSZ el fog jönni a videotel ideje. Csak most egyenlőre a touch köti le a zemberek figyelmét. :)
ystuc2011-02-11 21:40:02 // 1918
2005-ben vettem Nokia 6680-ast (amit 2 évig használtam, mert bedöglött és gazdaságtalan lett volna a javítás), próbáltam a szolgáltatást. Nem hiányzik.
GTPeti2011-02-11 21:36:54 // 1917
Apropó... ha már itt tartunk.

A K800-asomban már 5 évvel ezelőtt is két kamera volt a videotelefonálás miatt.

Ehhez képest mégcsak olyan embert sem ismerek aki látott már valakit, akinek a rokona mégcsak kipróbálta is volna ezt a szolgáltatást...

Ti hogy vagytok ezzel?
Gerion2011-02-11 21:34:12 // 1916
Szerintem is igazad van, és az 5 év is korrektnek hangzik. Az igazi "környezetvédelem", meg környezettudatosság nem a szelektív hulladékgyűjtővel való bohóckodás, hanem az lenne, ha tartós minőséget gyártanának, és nem az lenne a természetes, hogy egy telefon, egy év.
Gerion2011-02-11 21:28:58 // 1915
Kétféle BB szolgáltatás van:

- B. Enterprise (ehhez kellhet a céges server, bár bérelhető is, de ez a drágább értelemszerűen)
- B. Intant E-mail, én pl ezt használom, nagyon kellemes.

Tudtommal mindegyik hazai szolgáltató kínál BB-szolgáltatást, a T-Mobile ilyen ismertetője itt:

http://www.t-mobile.hu/uzleti/szolgaltatasok/uzenetkuldes/blackberry
GTPeti2011-02-11 20:28:58 // 1914
Jól van. Egy K800-at használok immáron 3-4 éve. Elégedett vagyok, mert:
- telefonként tökéletesen funkcionál :)
- kicsi (nem egy kilapított teknősbéka)
- van benne rádió
- lejátszik MP3-at, bővítőkártyafoglalat az oldalán (ritkán használom)
- BT-s (nem használom)
- sosem fagyott le
- gyors és átgondolt a menüje
- telefonos mércével nézve a jobbak közé tartozik a fényképezője
- határidőnapló, stb is van benne (nem használom)
- nálam min. 1 hetet kibír éjjeli kikapcsolás és újratöltés nélkül
- JAVA kompatibilis (Opera Mini böngésző, Norton Commander klón, stb...)


Hangsúlyozom, nem vagyok sem utazó nagykövet, sem annyira fontos ember, hogy a mhelyi PC-m és a kávéautomata között is tudjak emailt olvasni. (Bár tudnék webmail-on keresztül...) Az iskolaszüneti és diszkóban történő touchnyomogatás sem játszik nálam. :)

Navigációra van egy 5 éves Asus PDA-m IGo-val, ami tökéletesen funkcionál. Egyszer talán WLAN-on keresztül lakásautomatizálok v. jukeboxot vezérlek majd vele.

Emellett még meg van életem első mobilja, egy T28-as (másodtelefonnak Bp-n). Erről csak annyit, hogy a gyári akksija kb. 70% kapacitást tud még ma is és cakk-pakk 83 grammot nyom...
ystuc2011-02-11 20:15:36 // 1913
Oké, de azt irtad, hogy magas az elvárásod. Kíváncsi vagyok, hogy akkor mi elégíti ki a telefonos vágyadat? :-)
GTPeti2011-02-11 20:13:52 // 1912
Itt nem rólam van szó. Csak leírtam a véleményem erről az egész felpörgetett consumer electronic történetről.
ystuc2011-02-11 20:07:08 // 1911
És milyen telefont használsz? Mi felel meg a magas elvárásaidnak? :-)
GTPeti2011-02-11 20:03:51 // 1910
Egy pillanat. Nem azt mondtam, hogy nem jobb. Hanem, hogy az én - talán túl magas -elvárásaimhoz mérten fércmunka. Világos, hogy inkább jöjjön 3 havonta frissítés, mint soha.
Szóval igazad van.
ystuc2011-02-11 19:59:44 // 1909
Az Android meg Linux alapú.
3 évig volt Windowsos telóm. Sosem volt rá frissítés. Jó fél éve van androidos, eddig 4-szer jött rá frissítés.
zee2011-02-11 19:55:57 // 1908
Ez elvileg nálunk kerül gyártásba: UN CELL
GTPeti2011-02-11 19:52:07 // 1907
Ez mondjuk így van. Lásd Linux... :)
GTPeti2011-02-11 19:51:22 // 1906
Oké, ebben is van valami.
Viszont: Mikor jött ki az X10? És már most azt mondják, hogy nincs több support.
GabCsi2011-02-11 19:50:05 // 1905
Mér a windóz azér lesz vírusos mer windóz? :D
GTPeti2011-02-11 19:47:32 // 1904
Legtöbb esetben felhasználói hozzánem értés miatt fagy le
Nanehogymár. :)
Halesz2011-02-11 19:45:03 // 1903
Megnézném melyik telefon bír ki öt évet... és most csak a külsőre gondolok. Ilyen tartós készüléket egyrészt a technika felődése miatt sem érdemes gyártani, másrészt nincs az az anyag, ami tökéletesen, kopások, karcolások, repedések kibírná azt a mindennapi használatot, aminek ki vannak téve ezek az eszközök. Ne is beszéljünk az elkopó alkatrészekről, billentyűkről... Nyilván lehetne ilyet csinálni, 3-4x-es áron, de akkor meg azért szidnánk. Ugyanakkor meg annyira ide-oda megy a trend, hogy csak a szoftverrel nem is tudnád követni...

Szerintem egy telefon átlagos élettartama 2 év. Ha még akkor is tökéletesen működik, úgyis meg fogod unni, mást akarsz helyette kipróbálni. Nekem még mindig hibátlanul működik a 2008 szeptemberében vett 3G-s iPhone-om, az akksija is simán kibír még egy napot, rendszeres használat mellett. Mégis lecseréltem most az újra, mert ég és föld, hogy két év alatt mennyit gyorsult a hardver, és mennyire jobb lett a szoftver...
GabCsi2011-02-11 19:44:46 // 1902
Mutass bugmentes számítástechnikai dolgot. Legtöbb esetben felhasználói hozzánem értés miatt fagy le, esik szét egy okostelefon.
GTPeti2011-02-11 19:42:46 // 1901
Bármilyen telefont lehet használni évekig.
Illetve addig, amíg a bugos (összefércelt) oprendszer miatt falhoz nem vágod. (Mint a cartárs tette.)
GabCsi2011-02-11 19:41:32 // 1900
Bármilyen telefont lehet használni évekig.
Attól mert megjelent a Julis nem kötelező átülni bele, lehet maradni a jól bevált 156-nál pl.
GTPeti2011-02-11 19:38:49 // 1899
5 év? Ne viccelj már?
Nem viccelek.

Mellesleg a Win Mobile sem frissül, a Symbianról nem is beszélve...
Ettől még nincs ez rendben.
ystuc2011-02-11 19:29:19 // 1898
5 év? Ne viccelj már? Melyik hardware lesz 5 év múlva még mindig aktuális?

Mellesleg a Win Mobile sem frissül, a Symbianról nem is beszélve...
GTPeti2011-02-11 19:17:16 // 1897
"Hiába friss a modell, azt már lekommunikálta a cég, hogy ehhez a típushoz újabb android verzió, vagy nagyobb frissítés nem lesz."

Ez sokat elárul a cég hozzáállásáról.

Személy szerint utálom, hogy a mobilok immáron (ártól függetlenül) az eldobható (eldobandó) eszközök kategóriájába tartoznak. Egy összefércelt oprendszerre nehogymár az legyen a válasz, hogy vegyél másik mobilt az a megoldás.

Rendben van, hogy fogyasztói társadalom, de azért rendesen átestünk a ló túloldalára.

A mobilok amúgyis divatcikkek manapság.

A percenként megjelenő új Android verziókat is furcsának tartom. Arról nem is beszélve, hogy az egyes telefonok indokolatlanul szoros egységet képeznek a rajtuk lévő oprendszerrel. A korrekt megoldás egy telefonokra szabott drájvercsomag lenne. Mondjuk törvényben kötelezve 5 éves időtartamra. (Ez lehetne árfüggő is.)
GabCsi2011-02-11 18:08:53 // 1896
És ugye az Android az open source, a többi meg nemigazán. BB előnye a levelezés. Ok egy dolog. És? Full qwerty nem jó, volt és nem jött be. Bármilyen mozgó alkatrészes telefont nem vennék, trackpad vagy joystick.
ystuc2011-02-11 17:59:10 // 1895
Pont erre akartam kilyukadni, mikor azt kérdeztem, hogy maga a teló, vagy az oprendszer nem bejövős? GabCsi Samsung Galaxy S-e, vagy az én HTC Desire-m azért nem játék kategória. Nekem 2.2-s Android ketyeg rajta, és azt kell mondjam, hogy sosem volt ilyen sokoldalú, mindenre használható kütyüm.
zee2011-02-11 17:21:11 // 1894
Nálunk majd minden vezető használja és a cégnek van saját szervere. Többek között egy részleg csak BB javításokkal foglalkozik nem kis mennyiségben.
Ha vkinek javítani kell vagy kérdése van (itt inkább hw-s gondokra értem) nyugodtan szóljon.
Tommi2011-02-11 16:56:30 // 1893
Ki tudja, ha nagyon megszalad idén mindkét cégünknek, akkor beruházok és minden dolgozót felszerelünk BB-vel :)))
Szabi(kispalinagyobbikfia)2011-02-11 16:38:09 // 1892
Azt adom, h BB-nek sok előnye nem érzékelhető ha egyénileg használod...
Ezért írtam, h nagy különbség van ha megvan mögötte az egész infrastuktúra vagy csak a készülék... Bár gyanítom Tommi nem fog BB servert venni :D:D:D
LeZo2011-02-11 16:23:24 // 1891
Egész más világ a BB és a többi mobil platform.
Mint éradozni PC-ről hogy jobb mint az Apple.

És egy Androidos teló nem "játékkijelzővel" - tehár nem 3k.s üveggel . komoly kütyü. Pl egy motorola Defy nem egy buta cucc. A BB inkább céges háttérre való. Sterintem...
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak