Fórum >> Egyebek >> KRESZ

balazsadam2018-02-15 13:01:38 // 1360
Oké ebből a szembontból értem. Csak azt mondd meg, Sukorón nincs hasonló veszélynek kitéve? Mert ott ugyanazzal a módszerrel kell elmennie mellettem mint Pákozdon csak ott biztosan ő a hibás ha elüt.
Erhard 242 (Pure Energy)2018-02-15 12:49:55 // 1359
Nekem már húzta meg kerékpáros az autómat rendőrt hívtunk és sajna szarul járt 3x, mint a Döbrögi abban a bizonyos mesében, egy elesett biztos fájt neki, kettő a rendőr megb@szta helyszínire az is fájt neki, három nekem is fizetett egy kis lóvét a kárért szóval lehet majerkodni csak nem érdemes én is ezt vallom :DDD
Sajnos deviáns világban élünk meg ez a fene nagy "világbéke, csináljunk amit akarunk" a pridera való, gondolom a betörőt sem kínálod meg kávéval ....
Liquid2018-02-15 12:43:33 // 1358
A gond nem ott kezdődik, hogy te a teljes felelősséged tudatában cselekszel és vállalod a következményét ha szabálytalankodsz és elkapnak. Ezzel mindannyian így vagyunk, hisz mindenki vét valamit naponta akár sokszor.
A gond ott van, hogy ezzel az autós meghurcolását is kockáztatod, mert te vagy a puhatestű, te fogsz meghalni, és hiába te leszel a felelős, az autósnak is qurva nehéz lesz kimászni belőle.
balazsadam2018-02-15 12:36:08 // 1357
Bocs nem válaszoltam.
Igen, ha rendőr lennék megbüntetnélek ez esetben. Mert ez lenne a munkám, és azért kapnám a fizetésemet hogy azt elvégezzem. Sőt a tilosban tekerő kerékpárost is vagyis magamat is megbüntetném. Valószínű hogy mérlegelnék és figyelembe venném mennyire veszélyes a kihágás. Autópályán és autóúton tuti max büntetés.
Másrészről viszont hogy nem vagyok rendőr és teljes felelősségem tudatában cselekszem vállalom a következményét ha szabálytalankodok és elkapnak.
Előzőleg leírtam hogy időnként miért nem tartom be. Erre azt kaptam válaszul valakitől hogy akkor ne csodálkozzak majd ha elsodor de csak Pákozdon. Vagyis ott ahol tilos az úton kerékpározni. Pákozd másik felén és Sukorón ugyanazzal az autóval ugyanaz az ember már nem akar elsodorni, csak azért mert ott nincs kint a kerékpározni tilos tábla?
Martonvásáron az a helyzet hogy ott van kerékpársáv amit mindig igénybe veszek de gyakran parkolnak rajta. Ez esetben muszáj vagyok ráhajtani az autóknak fenntartott útra na tessék remélem ebből nem lesz gond.
Kazes☻2018-02-15 11:44:29 // 1356
Az lehet, de sajnos itthon is megtörténik akár napi szinten is. ITT egy tegnapi hír is. :(


Viszont elég érdekes, hogy itt páran majerkodnak és még írásba is adják a gondatlan veszélyeztetés szabálysértésüket. Erről sajnos óhatatlanul eszembe jut az a régi cartárs, aki hasonló okokból végül pórul járt és talán még azóta is a dutyiban van, mert a gyalogos megijedt tőle és pont így gázolta halálra...
Piritu - 1.000.0002018-02-15 11:31:11 // 1355
Az Hollandiában történt. nem érint senkit :-DD

...ettől függetlenül jól bírta a mentő felfüggesztése a kiképzést.
Kazes☻2018-02-15 11:24:28 // 1354
Én kis buta meg azt hittem, hogy a hollandiai mentőautós leszorítóval fogom borzolni a kedélyeket és már-már félve tettem be a 1309. hsz-be... ezért is csak csevibe.

De, hát az Univerzum...!
Zolibácsi2018-02-15 11:24:00 // 1353
Amúgy nem utál senki senkit. Csak ha valami tiltva van nehéz meggyőzni a társadalmat hogy azt szabad
balazsadam2018-02-15 11:18:57 // 1352
Most hogy itt már kellőképp utál mindenki a töredelmesen bevallom másutt is szoktam szabálytalankodni. Kajakkal a Kis-Dunán gyakran átlépem a megengedett 10km/h-t. Ráadásul bukósisak nélkül. Lécci ne szóljatok a motorcsónakos szekciónak mert a végén még megfenyegetnek hogy majd jól lefröcskölnek :)
Zolibácsi2018-02-15 11:12:39 // 1351
'Ember élet'
Zolibácsi2018-02-15 11:09:03 // 1350
Nekem a kedvencem a zebrán át tekerő biciklis.... Nem állok meg csak a embereket forog kockán, ha még fel van háborodva akkor meg elmagyarazom..... Én is át tolom a zebrán a biciklit...
Piritu - 1.000.0002018-02-15 10:53:55 // 1349
Lerajzolnád taccspaddal?
Erhard 242 (Pure Energy)2018-02-15 09:50:32 // 1348
kis kiegészítés SMKP-val is lehet ott közlekedni...
Erhard 242 (Pure Energy)2018-02-15 08:45:50 // 1347
amilyen jelzőt akasztanak pont olyan lesz pajti...
Kazes☻2018-02-15 08:42:41 // 1346
Csak a stílust pajti, a stílust...



Én is úgy érzem, csak nem feltétlen ugyanúgy.
Erhard 242 (Pure Energy)2018-02-15 08:38:59 // 1345
A Dalai Láma vagyok feltörtem az oldalát, meg megtörték a zen csendjét :DDD
Mit nem értesz? Valaki kerékpározik egy olyan úton ahol kint lakik a tábla konkrétan szinte egész Pákozd főútján és még neki áll feljebb ha egy autós ott 20cm-re halad el mellette közben mi vagyunk a suttyók ha szóvá tesszük ... kicsit kezd kifordulni ez a világ úgy érzem ....
Erhard 242 (Pure Energy)2018-02-15 08:31:12 // 1344
Persze dokumentálva ott tekersz ahol nem lehet :DDD Csak úgy állok hozzá ahogy Te is, hogy is fogalmaztad "ilyen az élet" szarjunk bele másokba...csak az a baj, hogy aki ilyen mentalitású az élet minden területén ilyen ... boaf
balazsadam2018-02-15 08:29:16 // 1343
Kedves Alfások!
Akit megbántottam ezen az oldalon attól szeretnék elnézést kérni. Nem volt szép tőlem hogy csúnya lenéző kifefejezést használtam rátok. Nyilván visszaszívni nem tudom, de bocsánatot kérni igen. További szép Alfázást és építő jellegű fórumozást (ami nekem nem sikerült) kívánok.
Üdvözlettel:
Balázs Ádám
Kazes☻2018-02-15 08:16:55 // 1342
Tökéletes!!! Egyetértek.
Kazes☻2018-02-15 08:16:04 // 1341
Andris ez tényleg te vagy, avagy feltörték az oldaladat?! :-o
misike762018-02-15 08:12:49 // 1340
Kár, hogy megszűnt Móunika só, mert itt már csak ő tehetne igazságot. Az autósok kb. annyira tartják be a kresszt, mint a bringások. Engem sokkal jobban bőszítenek a többi autóst leszaró autósok, mint azok a bringások, akik sisak nélkül gyorshajtanak az úton. De ezen felesleges ennyit pörlekedni.
Zsolt1552018-02-15 08:09:55 // 1339
Ha Cartárs üzenetére gondolva kérdezel vissza, akkor Ő írta, hogy a szintidő fontosabb, mint a KRESZ betartása. Erre írtam le a szabályokat, mert - a tapasztalatom szerint - a kerékpárosok szinte egyáltalán nem tartják be azokat, mert úgy gondolják, rájuk nem vonatkozik semmi, vagy éppen neki ne mondják meg. (Ezt konkrétan egy "Iroman" versenyre edző és jogosítvánnyal rendelkező kollégám mondta.)
De ugye folyamatosan azt hallod, hogy a közút nem versenypálya viszont ezek szerint a kerékpárosok egy része konkrétan azzal a céllal használja. Ez olyan mint az illegális gyorsulási verseny az autósoknál.
Nem azt mondtam, hogy márpedig tartsa be a szabályokat, hanem azt, hogy ha kerékpárral közlekedik valaki, akkor az nem jelenti, hogy figyelmen kívül hagyhat mindent, ezzel veszélyeztetve a saját testi épségét, és másnak az életét megnehezítve, folyamatos veszélyhelyzeteket, feszült kapcsolatot teremtve a közutakon. Ha elsodorják, akkor rögtön az autós a hibás, attól hangos sajtó, csak azért mert valaki szándékosan nem tudja, vagy nem is akarja betartani a rá is vonatkozó szabályokat.
A kérdésedre válaszolva igyekszem betartani. De büntettek meg azért, mert 50 helyett 60-nal mentem.
Liquid2018-02-15 07:55:31 // 1338
Ez mekkora gyöklér
misike762018-02-15 07:29:08 // 1337
Személyautóval betartod a sebességhatárokat:-)?
balazsadam2018-02-15 07:25:24 // 1336
Vigyázz, dokumentálva ez már büntetőjogi kategória letöltendővel. Nyilván barátok már nem leszünk de ahogy én sem foglak bántani téged gondolom te se gondolod komolyan a gázolást. Csak simán elmegyünk egymás mellett. Üdv.
Piritu - 1.000.0002018-02-15 07:23:50 // 1335
...ezért kár.
Vannak szabályok - pl. a KRESZ - amelyek mindenkire vonatkoznak. Nem kell rögtön felkapni a vizet, ha mások jelzik, hogy komolyan kellene gondolni és nem a kedved szerint csűrcsavarni.
Lassan 14 éve vagyok itt, nagyon sok hasonló konfliktus volt már.
Zsolt1552018-02-15 07:13:52 // 1334
Szia!
Abban, hogy a kerékpárút burkolatát kövekkel kirakni viszont nem jó ötlet egyetértünk. A lobbi, hogy "több kell", meg "ez nem európai" elég erős, de a KRESZ szabályok betartása már teljesen másodlagos a többségnek. Tisztelet a kivételnek.

Egyrészt sebességhatárok:
- járdán 10 km/h
- gyalogúton 20 km/h
- kerékpárúton 30 km/h,
- lakott területen 40 km/h
- lakott területen kívül (kizárólag sisakban!) 50 km/h nem az erősségük.

Ha mondjuk személyautóval közlekedve azt mondanám, hogy azért nem tartottam be a kötelező sebesség határokat, mert nem jön ki a részidő és Te rendőr lennél, akkor a bírság kiszabásától eltekintenél az esetemben vagy megbüntetnél?

Vagy közúti közúti közlekedésre alkalmasnak kell(-ene) lennie a kerékpáros járművének. A kerékpár út használata nem lehetőség, hanem ahol ki van építve ott kötelező használni. Erről magának a Magyar Kerékpáros Klubnak az oldalán a "Tévhitek - KRESZ" részén is olvashatsz. Vagy éppen lakott területen "Hol szabad kerékpározni" részen.

A 25. § (3) "... A kerékpársávon csak kerékpárral szabad közlekedni ... ... az úttest menetirány szerinti jobb oldalának haladási irányával azonos irányban ..."
Tehát ez is szabálytalan, hiába egyre nagyobb divat:


Üdv;
Erhard 242 (Pure Energy)2018-02-15 06:59:26 // 1333
A fősuttyó elteker, a paciknak vigyél kockacukrot, ha meg Pákozdon tekersz és suv-ot látsz húzódj félre tudod az élet...
balazsadam2018-02-15 00:04:44 // 1332
Ne haragudjatok, ez nekem már sok. Maradok a lovacskás klubnál. Ott nincs ennyi suttyó már a jóval kisebb darabszám miatt is. Holnap megkérdem hogy lehet innen kilépni. Ciao.
Erhard 242 (Pure Energy)2018-02-14 22:40:30 // 1331
Már bocs de rühellem is a bringásokat Pákozdon akik a fóúton mennek végig ki van rakva a tiltó tábla de sokan szarnak rá kb 2cmre megyek el az ilyenek mellett.. ha elsodrom hát elsodrom ilyen az élet...
Liquid2018-02-14 20:21:40 // 1330
"mondom hogy ez nem igazán érdekel és itt saját érdekem szerint teszek. Viszont simán benyelek más esetban olyan hátrányt amivel másoknak nagyobb előnyt okozok."
tudod ez így szép és jól hangzik csak épp teljesen működésképtelen, mert azzal hogy valakinek kedvezel, elengeded, kiengeded satöbbi a normális közlekedést segíted elő, ezzel nincs is baj, értelmes ember így tesz, viszont a másik felével szivatod a többieket (olyankor, mikor nem kéne), na az nem jó, és ezt ne is várd el senkitől akit éppen feltartasz, hogy elnézze, mert hát te jót is teszel, csak máshol/máshogy, valami ilyesmit próbáltam megértetni, csak nem megfelelően valszeg.
Befejeztem én is...
Liquid2018-02-14 20:16:09 // 1329
mondtam, hogy hagyjuk, ugyanezt a kifejezős-megértős dumát mondhatnám én is...
balazsadam2018-02-14 16:46:10 // 1328
Nem érzem a "zavarom->lasz@rom hozzáállást magamnál. Pont azt próbáltam bizonygatni hogy mennyire fontos hogy józan ésszel figyeljünk a másikra. És igenis a közlekedés során mindenki zavar mindenkit, te is, én is, engem is, téged is. Itt az arányosságról van szó, arról hogy ki mennyire zavarhatja a másikat a körülményekhez képest. A lesz@rom és a túllihegem két rossz szélsőséges hozzáállás. Pont az a lényeg hogy a közlekedési partnerek ne zéró összegű játszmát játszanak (amennyit az egyik nyer azt ugyanolyan mértékben a másik kárára teszi) és főleg ne negatívat (a kopasz vastagnyakú a villamossinen picit nyer, de egy egész villamosnyi ember sokat veszít) hanem pozítivat. Továbbra is úgy gondolom hogy sokkal több hátrány ér egy faluban a kerékpárúton országúti bringával mint azt az autóst aki elmegy mellettem az úton. Lehet hogy ő nincs tudatában ennek és csak a saját sérelmét észleli hogy előznie kell, erre mondom hogy ez nem igazán érdekel és itt saját érdekem szerint teszek. Viszont simán benyelek más esetban olyan hátrányt amivel másoknak nagyobb előnyt okozok.
Többet erről nem írok. Ha ez alapján sem értettél meg akkor vagy az én kifejező képességemmel van baj vagy a Te megértő képességeddel. Üdv.
Liquid2018-02-14 15:21:54 // 1327
Ez így van, nem is ezzel van a gond, hanem a "zavarom->lasz@rom, nekem jobb így hozzáállással"...
De hagyjuk, valszeg én voltam ismét túklérzékeny.
misike762018-02-14 15:06:34 // 1326
Mondjuk én vidéken élek, nem tudom városba hogy bringáznék. Kaposváron úgy oldották meg a kerékpár utat, hogy az út szélére festettek sárga vonalat és abba bringákat. Tehát igazából sehogy. Aki kitalálta, hogy ez lesz a jó megoldás az szerintem se nem bringázik, se nem autózik.
balazsadam2018-02-14 15:05:07 // 1325
Az valahogy más egy kicsit úgy gondolom.
Igazából minden szabály valamilyen céllal jön létre, és nem önmagáért. Nem az a fontos hogy szó szerint be legyen tartva hanem az hogy többé kevésbé megvalósuljon az a cél amiért létrehozták. Lakott területen főleg vidéken azért van a bicikli út hogy a helyi lakosok nénik bácsik kisgyerekesek, nyaralók kirándulók stb. biztonságosan közlekedhessenek az autóktól elzárt vagy csendesített területen. Nem azért hogy az autósokat ne zavarják. Meg ha mégis azért lenne: Nem hiszem hogy egy-egy versenybringával az út szélén végigsuhanó kerekes jobban zavarná őket mint a mopedek traktorok, bénázó SUV-sok. Egy150-200km-es tekerés alatt jó ha10km-t tudnék kerékpárúton haladni. Sőt ahol jónak néz ki, még ki is szoktam próbálni. Szóval a törekvés megvan, csak aránytalanul nagy hátrány ér ha mindent szó szerint betartok. Próbáltál már a Velencei-tónál nyáron a déli parton Gárdonynál végigtekerni a kerékpárúton? A strandon megy keresztül. Vagy Velencén a korzón? Szerintem sokkal baleset veszélyesebb lenne mint csendben végigsuhanni a mellékúton.
Liquid2018-02-14 13:56:40 // 1324
nagyon vicces :)
a villamossínen vészvillogóval parkoló virslinyakóúakat se szabad bántani, mert őket nem zavarja, akkor a többi embert se zavarja ...:D
balazsadam2018-02-14 13:45:28 // 1323
Nem jól teszed. A gyökereket fekfőrendőröket és a kitoppanó néniket jól le kell ordítani a kerékpár útról :-))) A kitolató autókra meg jól rá kell csengetni...
misike762018-02-14 12:48:21 // 1322
Én is szoktam bringázni. Ha van kerékpár út, akkor csak abban az esetben megyek az útra (szigorúan a szélére), ha a kerékpár út hasznáéhatatlan, pl: fák vannak mellette és a gyökerek fegyűrik a kerékpár utat, mintha egy rakás fekvőrendőr lenne egymás hegyén-hátán, vagy ha egybe van a járdával és lakott területen bármelyik pillanatba elém toppanhatnak a kiskapuból. De olyan is volt, hogy autó tolatott ki elém.
balazsadam2018-02-14 12:18:13 // 1321
Hát épp ezaz. Én is tekinthetnék zavarásnak egy csomó dolgot és követelőzhetnék hogy ez engem zavar, de nem teszem és simán átlépek rajta. Ha valaki (szerintem indokolatlanul) zavarásnak vesz olyat ami számomra nem az (még fordított helyzetben sem) arról azt gondolom hogy ez legyen inkább az ő problémája és ne az enyém.
fazek2018-02-14 11:48:51 // 1320
Leírtad a fő problémát! "Ha zavarom,hát zavarom!" Sajnos ez a baj a mai közlekedéssel. Lesz@rja mindenki a másikat,csak a saját kényelmével foglalkozik! :-(
balazsadam2018-02-14 11:18:10 // 1319
Tedd azt ha az esik jól, saját döntésed...
Liquid2018-02-14 11:12:23 // 1318
Autózok én mindenhol, a szigorúság nem a dugó meg forgalom ilyenek kérdése, hanem az eszetlenségé :)
Felőlem mindenki azt tesz amit akar, max. majd ledudálom, meg 34 centire megyek el mellette :)
balazsadam2018-02-14 11:07:34 // 1317
Sok helyen így Pákozdon is nem kiépített hanem kinevezett kerékpár út van. A járdából leválasztva félig lekopott festékkel jelölve. Sokan nem is érzékelik hogy van ott kerékpárút egyáltalán. Egyszer amikor ráértem és nagyon szabályosan csak úgy érdekesség kedvéért végigkövettem a kerékpár utat, pont agy autóbusznyi utas szállt le elém az un. kerékpárútra. Vicces lett volna leordítani őket :-)
De tudod mit? Ha zavarom, hát zavarom. Az élet már csak ilyen: zavarjuk egymást.
Menj el és autókázz egyet a Balkánon. Hatalmas élmény! Utána nem leszel ilyen szigorú. Ott nem tudsz szólni a birkanyájnak hogy tessék a kijelölt birkaúton haladni és a libáknak se hogy libasorban LOL
Liquid2018-02-14 10:42:16 // 1316
Értemén.....de ez csak addig van rendben amíg nincs kiépített kerékpárút! Ha van akkor azt kell használni, és nem méltányoskodni, meg ilyenek. Mert a gyalogos se megy az úton (kivéve egy falusi kis utcát), hanem a járdán, ugyanígy az autós se a kerékpárúton, akkor a biciklis se tartsa már fel a forgalmat és okozzon veszélyes szitukat. Ennyi.
Én le is szoktam dudálni az úton biciklizőket, ha ottvan 2 méterre a kerékpárút.

Pedig biztos lehetsz benne hogy zavarod (nem kell ehhez alkalmatlanság), mért ne tennéd ha nem 90-100-zal mész, és ki kell kerülni. Ha jönnek szemben és elmegy melletted fél méterrel akkor meg te vagy megsértődve, akkor hogy van ez kérem? :)

Hangsúlyozom, ez csak akkor érvényes ha van kerékpárút.

A babakocsisokat meg le kell ordítani :) Menjenek a járdán.

A kedvencem az amikor a kerékpárút mellett a főúton megy a bringás, persze a sáv közepén ott is párosával...

Az ML mercit elértetted, én arra gondoltam, mikor az orosz videokban, járdán, sínen, akárhol kerülik a dugót. :)
balazsadam2018-02-14 10:30:23 // 1315
Szerintem nem jól értelmezted amit írtam. A babakocsit toló kismamákra nem kiakadva vagyok, hanem megkímélem őket attól hogy eltekerjek közöttük. Vagy magamat attól hogy megálljak és 170-es pulzussal megkérjem őket hogy engedjenek el. Inkább az úton tekerek ha sportolok. Gyerekkel családdal meg a kerékpár úton (ha van). Biztos érzed a különbséget Te is. Ha országútival országúton bármilyen autóst zavarok akkor az nem alkalmas arra hogy vezessen. Mindig a gyorsabbnak nagyobbnak erősebbnek kell tekintettel lennie a lassabbra kisebbre gyengébbre szerintem. Már csak méltányosságból is.
Ha kocsival megyek mindig tudomásul veszem hogy más is van az úton. Pedig jó széles és gyors autókat is hajtok sőt még ML mergánál is olyanabbat is, de mindig elférünk. Sőt még arra is figyelek hogy ne nyomjak egyből padlógázt miután kikerültem.
Ja és nem írom elő senkinek hogy mikor hol és merre menjen, de cserébe mástól se fogadom el.
Kazes☻2018-02-14 00:15:26 // 1314
Értem. Akkor az azért ég és föld...! :)
Liquid2018-02-13 23:52:27 // 1313
bicikliútival :)
Kazes☻2018-02-13 23:49:19 // 1312
És országútival jársz te is?! :)
Liquid2018-02-13 23:42:11 // 1311
Hát igen rosszul teszed...
A biciklisnek a kerékpárúton, a gyalogosnak a járdán, az autónak az úton a helye, feltéve hogy megvan az infrastruktúra. És nem kifogás az hogy sok a kereszteződés, meg babakosicsik vannak meg ilyesmi. Ettől mégfinoman szólva igencsak inkorrekt dolog feltartani az autós forgalmat, hisz te is ki vagy akadva a kismamákra és még jobban ki lennél akadva ha oroszosan szembe jönne az ML Merga a bicikliúton.
Én is bicajozok munkába naponta és néhol gyalázatos a kerékpárút, de eszembe sincs az autók között flangálni, és kockáztatni a saját életemet, meg az autós börtönbüntetését.
Az autópályát ne hozd fel példának, mert az fizetős opció.
Az út szélén 35-40-nel szerinted nem zavarod az autósokat? Ezt akkor is így gondolod mikor autóban ülsz? :)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak