Fórum >> Típusok >> A jövő Alfái

TarP2007-09-13 13:50:46 // 4801
Neked csalódás a 159, szerintem pedig az egyik legjobb, ha nem A LEGJOBB megjelenésű limuzin a jelen mezőnyben (3, C, A4, IS... 93...).
Az egyik legjobb fékkel, az egyik legjobb futóművel.

Volt egy kis tömegprobláűmája, amin javítottak.

És most kezdenek belőle igen jól kinéző gépeket csinálni, pl TI...
A motorpaletta pl 2.4MJET-je szerintem 210 lóval már egész ütőképes.
A kisebb motorokal természetesen nem sportos, de ezt meg kell érteni, sportos limót nehéz építeni, de lehet, hogy most nem ez volt a cél.

Személyeskedés ON : Tényleg ne pesszimistázzá má mindenkit agyon he!
Zool2007-09-13 13:47:19 // 4800
helyesb: alkateriűk - alkategóriák
Zool2007-09-13 13:38:02 // 4799
A szubkategóriában egyet értünk. A 90es évek másdk felét úgy éretm, hogy akkor kezdtek egyrészt a németek egymásra hangolni (előtte pl a 88as 5 ösnek nem volt precíz ellenfele ódiban amíg a 100as ki nem jött ). A 91es E36 volt az egyik legelső prémium közép, amihez az első A4 később csatlakozott (az utsó 80 csak egy komoly facelifttel volt egyáltalán együtt említhető velük). Úgy 95re alakult ki a németek hasonló modellpalettája középtől luxusig, amihez többen előbb-később csatlakoztak. Az Alfa Lexus vagy a Volvo próbálkozáasi határozottan a németek kategóriába ágyazódtak be, de az nem jelenette, hogy rosszabbak lettek volna.

Igaz, elkülönített (ahogy írtad) alkateriűk nem voltak 90 előtt, mert a németelnek sem volt belevaló modelljük. Az E30 minden volt csak középkat nem. A merci megfelelője (190es) mindenben más volt az ódi meg szintén külön úton járt. Ezek összehangolása révén lett külön alszegmens mondjuk kb 95re.

A 147 ha nem is az első prémium alsóközép, a szerintem a belső konkurencia miatt vssazfogott kicsit gyemgus A3 miatt lehet legalább az első konzekvens prémium alsóközép, amit nemfogtak vissza az anyamárkánál. Ilyen autót az audi csak az A3 IIvel készített, amjdnem egyszerre az 1essel.

Az alsóközepesek megjelenésével pedig felhízlalták a közepeseket. Az IS, a 3as a 159 a 93 mind jelentősen megnőttek ( és persze meghíztak) az elődjükhöz képest...
mesa2007-09-13 13:30:01 // 4798
Széles motorpaletta
:DDD
mesa2007-09-13 13:28:01 // 4797
Te tök másként látod a dolgokat, mint az itteni alfások, nem tudom észre veszed-e4 :))

Nekem a 159 egy picit csalódás! Ha csak 75-től nézzük: 75,155,156,159
Mindegyik tök más volt az előzőhöz képest, kivéve a mostanit. Az már csak egy utánérzés. Olyan mint amikor kihoz egy új A4-est az Audi. minth acsak facelift lenne!

A 75 tök modern, emelkedő öv vonalú ék forma autó volt, a végigfutó műanyag csíkkal, forradalmi!
A 155 abszolute élekkel szabdalt formája ellent mondott minden akkori trendnek (Gondolj bele milyen gömbölyű unalmas kocsikat csináltak akkor, Vectra Primera stb.)
A 156 volt ami visszahozta a függőleges pajzsot, ketté osztva a lökhárítót. A rejtett hátsó kilincseket a mai japánok szeretettel másolják

A 166 pedig szintén egy nagyon jó irányt hozott elő. Ott ugyanis alkalmazták azt a homorú domborítást, amit Chris Bangle fejlesztett tovább! Hogy mást nem mondjak, a KIA meg az Audi (Valter da Silvával!) is ma már homorú domborításokkal tartítha az autóit!
Szerintem a 166 mind a mai napig gyönyörű! ;)

A többi OFFoshoz nem tudok hozzászólni, de nekem is a baseball sapka Saabok tetszettek! Ronda, de finom! Főleg sötét barnában! :)))
Zool2007-09-13 13:23:56 // 4796
És még egy apróság, lexarom hogy hány djíat nyer a bömö az M3as mocival, ha a 2.0benzinese gynegébb, mint az alfa 1.9 JTSe. A C Klasse 2.2 dízelje egy nulla, 10-30%-kal gynegébb mint a konkkurencia (akár Alfa akár VW akár bömö). A Lexus IS dízelje olyan megoldásokat tartalmaz (pl váltó), amit egy Avensisből is kinéznék, ráadásul nincs választék (nem kell individual, de azért lenne egy alapvető választék). Az A4 4 csillagos, és vannak egyébb hiányosságai (az új meg embertelen nagy lett). A Saab93 szintén jó járgány, de kb semmiben sem jobb mint a 159, csak pár dologban rosszabb hasonló ár mellett.

Aki driftelős hobbiautót keres 10 év múlvára, az csalódik a 159ben, de akik most új autót keresnek nagyon jó ajánlatot kapnak az Alfától. Széles motorpaletta és felszereltség (szarok a V8ra, van bővel benya és dízel versenyképes áron), versenyképes áron. A belga akciókban bőrős xenonos felnis 159esek 30e euró körül, ugyanez bömöben 45e min. Jó anyagok, ha az összeszerelést rendbe tennék a legjobb elsőkerekes prémiumközép ajánlat lenne...
mesa2007-09-13 13:17:23 // 4795
Akkor valamit megint tisztázzunk!
"prémium kategória " az csak egy szubkategória kategóriákon belül!

pl.

-mini (törpe) autó
-kis autó
-kompakt (alsó közép)
-közép
-felső közép
-luxus
-(szuper) sportkocsi

kategóriák vannak.

Az utolsó kettő kivételével bármelyikében lehet prémium szegmens!
Smart , Lancia Y, AR 147 (BMW 1, A klasse), AR159 (BMW 3, C klasse), BMW 5 (S kasse), Maybach (RR), Ferrari (AM)

(nem soroltam fel mindenkit, csak példák, illeszd a Lexust a megfelelő sorba, nem ismerem az aktuális típusjelzésüket)

A 147-est tituálta a gyár elsőként prémium kompaktnak!

A 155 (ami a kompakt Tipo padlóján van) az még középkategóriás volt, a 159 prémium középkategóriás, ezt nagyon helyesen mondod!
A BMW-k mindig prémium kategóriások voltak, ezt sajnos el kell fogadni! Aki nem az volt de felküzdötte magát az az Audi.

A kilencvenes évek felétől írott mondatod tök értelmetlen. Prémium (szub) kategória mindig is volt, amióta az autógyártás futószalagon termel. :))

Az pedig tök szujjjektív, hogy neked a kormányzása mennyire lett eltalálva! :)
De nem is tudom mire gondolsz ? Hogy mennyire közvetlen ? Vagy hogy milyen érzékeny, mennyit visz át az ótfelületből visszajelzés képpen ? Vagy pusztán arra gondolsz, hogy mennyire kezes, jól irányítható ? Mert akkor az leginkább a futóművön múlik! Azt azért nehéz elképzelni, hogy optimális útviszonyok mellett egy FWD autó jobban irányítható legyen mint egy (nem merevtengelyes ótvar) RWD (lásd WTCC!)
Zool2007-09-13 13:14:42 // 4794
Potenciális bizniszmen? Könyörgöm a márka nem a 10 éves hobbiautók rajongóiból él, hanem az újautóértékesítésből. Amúgy a 159 formája minden csak nem "németes". Ezt a szöveget a német piacra írt sajtóanyagok tartalmazták, nálunk meg persze a sok hülye birka fordítókkal irat újságot... A 159 hátsó egy modernizált 156 utánérzés, az első meg olyan orr ami egyrészt egy civilizált (tömegfogyasztásra alkalmas) Brera orr, másrésztr az ami a 156 facelift szeretett volna lenni, de a teljesen más eredeti orr által biztsított alapok miatt sosem lehetett. Az egész 159 egy harmónikus össz, újra egy Alfa ami formauilag egyben van, nem akar idióta részletekkel feltűni (mint a 166 I. ) és alapjában véve nem szenved komolya hiányosságoktól.

Azért nem furcsa, hogy az Alfa mellett az összes márka valami hasonló lépést tett mint amerre a 159-cel is lépett az Alfa? Ugyanez a baromság a Saab93mal olyanoktól akik egyrészt sosem vennének új autót, másrészt a 20 éves baseball sapka 900asokat akarják visszasíratni. Pedig a 93 minden dők egyik legjobb Saabja volt, és rendesen meg is állja a helyét a mezőnyben. Saab93, Lexus IS, új C klasse, a 159 nem lóg ki ebből a sorból lefelé...
Vikking 3112007-09-13 12:35:07 // 4793
Tudom. Fáj a sípcsontom, mint a 'zállat. de te ezt honnan tudod? Kiszűrődik a hszeimből? :D(mielőtt elhinnéd, hogy komolyan nem értem, amit mondasz: értem, de nem kívánok reagálni rá. )
iAntenna2007-09-13 12:09:55 // 4792
ha nem teszi bele az Alfa akkor nagyon elesik a potenciális bizniszman rétegtől akiknek ez is szempont és azért vesznek Alfát hogy ne a tömegAudiVWMercedes stb céges kocsijuk legyen hanem egy tekintélyt teremtő Alfa.
Nekik fontos hogy legyen benne mindenféle elektromos bizbasz. Megy egyébként is manapság már mondhatni alapfelszereltség az ilyen és nem extra.
Zool2007-09-13 11:53:18 // 4791
Előszrör is nem csak a 0-100 a sportosság mércéje, akkor soká éljenek a könyített légszűrő tuningolt swiftek. A 159 kormányzása pl annyira jól el let találva, hogy szerintem pl a 3asnál is jobb (eddig megvolt 320d, 335i és 335d, tehát van tapasztalatom velük). De hogy konkurenciákat említsek, a Lexus IS (ami szintén nem a könyedség szinonimája) sokkal tompább kormányú, a kéziváltó pedig egy trágya. Ha elmész egy kanyargós útra (hegyi szerpentinek még felénk is vannak, nem kell ehhez az Alpokba menni), nagyon topon lesz a 159.

Az sem felejtendő, hogy a 155 még a sima középkatban volt kiemelkedő, a 159 már a közben kilakault prémium kategóriában hasonlítandó össze. Aki nekem most jön azzal, hogy milyen máje mert van egy 91 előtti 3asa (E-mittoménháynas ), azt elküldöm a fenébe, mert a mai értelemben prémium bömök 88 után készülnek, igaz azóta folyamatopsan az élmezőnyben vannak. De igazi prémiumkategória meghatározott indulákkal és komolya mezőnnyel a 90es évek 2. felétől volt. Az Alfa itt kívánta stabilizálni magát 90 óta és nem mindig sikerült (bár ebben volt köze a némileg előítéetekkel felruházott szaksajtónak is), szvsz a 156 és 147 bizony belillett már a prémium szegmensbe.
mesa2007-09-13 11:49:10 // 4790
Akkor fejtsd ki, mert nem vagyok gondolatolvasó!!! :)
mesa2007-09-13 11:48:16 // 4789
Beteg vagy, komolyan. :DDD
GTPeti2007-09-13 11:29:20 // 4788
És még vmi.

"mert akkor megvennék az új modelleket a régi fanok is, akik hozzászoktak asportos szívhez"

Megveszik így is. Pont amiatt, amit az előbb nem fejtettem ki...
GTPeti2007-09-13 11:27:59 // 4787
"Mint például ? Átlagos menetteljesítmények ? :D"

Nem hiszem, hogy ezt pont az Amorén, pont egy régi alfás ne tudná.
;)
Vikking 3112007-09-13 11:22:13 // 4786
Köszi BeeGee és Antenna, hogy mellém álltatok kicsit :)
mesa2007-09-13 11:22:06 // 4785
Ez jó! :DDDD

Bár egyszer már azt hiszem kifejtettem,hogy néztem szerint Volvot csak nemi identitászavarban szenvedő egyén vásáról ;)
BeeGee2007-09-13 11:17:43 // 4784
Sztem a személyeskedést legalább ebben a topicban tegyük félre. Nem értem mi szúrja a szemed Vikingben, kapásból felsorolok jópár olyan tagot, akik tényleg iritálóan viselkednek és beleesnek az apucialfáját vezetem kategóriába.

Maradjunk a témánál :)

Kanyarfényszoró, tolatóradar, sávelhagyó szisztem.. akinek ez kell, vegyen volvot. Úgyse tudja érzéssel vezetni az autót.
iAntenna2007-09-13 11:11:57 // 4783
azért nem. Nézd más hogy elmegy egy találkozóra hogy a családban van egy alfa, amiben ül, utazik, esetleg vezeti mint ha csak hallot volna egy autóról.
Vikking 3112007-09-13 11:10:25 // 4782
Tudom :) Azért szeretnék :)))
Vikking 3112007-09-13 11:09:55 // 4781
Höhö, nincsenek sokan egyébként a ferrari találkozókon nézők, áááá dehogy .... Ahogy pl Esztergomban is sok az olyan aki nézelődik. Na mindegy....
iAntenna2007-09-13 11:09:52 // 4780
ez így teljesen korrekt.
És hidd el legyen bármilyen trágya is az a dízel 33as, imádni fogod! :D
mesa2007-09-13 11:05:54 // 4779
De egy kanyarfényszóróval lehet "villantani" a járdán sétáló csajokra .. nem t"tad ??? :D
mesa2007-09-13 11:04:33 // 4778
Szerintem iylen alapon simán elmehetne legközelebb a Közép-Európai Ferrari Talákozóra is!

"Szevasztok srácok! Jók a gépek! Nekem ugyan nincs, de szeretnék!"
:DDD
BeeGee2007-09-13 11:01:10 // 4777
Nem nagy fejlesztés a q2, nem is verte nagydobra a gyár. A felsorolt kocsikhoz képest (kivéve mazda) annyi a különbség, hogy elsőkerék hajtányba tették bele. A mazdának is csak a csúcsmodelnek van ilyen difije.
Apró fejlesztés, de pont azon a ponton, amit szeretünk az alfákban. Inkább ilyeneket fejlesszen, mint kanyarfényszórót..
mesa2007-09-13 11:00:31 // 4776
az ilyesmik hiánya miatt más pontokon bőségesen kárpótol egy Alfa.
Mint például ? Átlagos menetteljesítmények ? :D

Épp arról vitázunk, hogy a most kijött Alfák semmivel sem emelkednek ki a kategóriájukban, holott jó pár éve vezzték azt!
Eddig szar volt a törésteszt, de legalább kárpótólt a menetteljesítmény.
Most jó a törésteszt, de nincs Cuore Sportivo.

Ha a kettő együtt lenne, akkor sokkal hamarább kilábalnánaka bajból!
mert akkor megvennék az új modelleket a régi fanok is, akik hozzászoktak asportos szívhez, és szereznének új vásárló réteget, akik eddig a biztonsági problémák miatt kerülték a márkát.

Én ezt szeretném.
Most azonban úgy tűnik, az anyacég FIAT nagy ívben tesz a márkánkra, csak saját pogácsáját melegíti... :(
Vikking 3112007-09-13 10:57:08 // 4775
Figyi, most ezt ha élőben beszélgetnénk, teljesen halkan, meg normálisan mondanám:
nem kapom a seggem alá az autót... Oda se adja faterom... Miért? Na épp ezért. És épp ezért fogok összeharcolni magamnak valami trágya dízel 33-mast... Jó lesz az énnekem. Igaz, hogy még rengeteg pénz kell, de épp ezért melózok... Meg spórolok. Szóval ne vegyél egy kalap alá a sok köcsög béjemvés 17 évessel, akik rodeóznak. Mert nem kapok alfát a seggem alá (Esetleg segítséget fogok kérni kölcsön szüleimtől, de visszafizetem).
iAntenna2007-09-13 10:53:02 // 4774
ez megint kényes téma Mesa, vannak normális NEM AR tulajok is. De, már bocs kedves Viking, a fiatal suhancok akik a seggük alá kapják a jót, nem úgy élik meg. Nem értik meg mennyi küzdés van azzal hogy az álmod valóra váljon.

Viking hagyjuk az egymás sértegetését. Eresz le kicsit. Nyugi. Ez a közösség nem arra van hogy egymást üssük, dobáljuk.

Szóval mék gázfröcs not vor! :D

A
Vikking 3112007-09-13 10:52:11 // 4773
Nem tudom pontosan, hogy a facelift 75-ök milyen állapotúak általában, de a mienk ahol nem volt törve (vásárlás előtt), ott az sem rohadt egyáltalán. De a 55 meg egykorú az F asztrákkal nem? :) Azok meg porladnak mint a szar... Míg 155öst látok egyben, a régi F asztrák , amiket szentgotthárdon gyártottak, nagyon rohadnak...
Vikking 3112007-09-13 10:49:35 // 4772
Jó. nekem van egy TSomó, de az itt offtopic :D Ugyanaz kicsiben topikban viszont nem :P
Egyébként tavasszal kb beruházok egy 33-ba, vagy 145-be, de sztem inkább 33 lesz a vége, ráadásul dízel. Mást fenntartani majd kolesz mellett necces lenne :S De ez meg már autóvásárlás. Mi lenne, ha a jövő alfáiról beszélgetnénk, ami ONtopik? Szépek, jók, erősek, megbíhatóak, sportosak, könnyűek, egyediek lesznek. Ez így megfelel? :)
mesa2007-09-13 10:48:07 // 4771
A rozsdásodás jó szöveg, de már a 146osunk sem rozsdásodott
És melyik volt előbb a 155 vagy a 145/146 ? ;) Akkor megbeszéltük! :))
mesa2007-09-13 10:45:55 // 4770
Rendben, akkor beszélgessünk az autóinkról! :P :D
mesa2007-09-13 10:44:47 // 4769
Így igaz, de az Aurelia nem is kompakt tömeg autó volt, hanem egy GT. Még ha csak kemény 56 lóerős is volt a szilaj V6osa :))
Vikking 3112007-09-13 10:44:12 // 4768
Én is hülyültem :D Á... :D

Vagy már szégyelled az öregséged? :D

(ha nem tettem volna hatszáz darab :DDDDDDDD-t akkor aszondom, oké. Te nem tettél :D Vagyis nem ezret. Na mindegy, lényeg a lényeg, semmi olyat nem mondtam, amit megfelelő humorérzékkel nem lehetne hülyeségnek venni. Szerintem egy múmia korú ember sincs... Vagyis nem valszínű... :D)
GTPeti2007-09-13 10:40:01 // 4767
mesa, nem értelek téged.

Egyszerűen az a kép, amit vázolsz pesszimista és eltúlzott szerintem. Ráadásul úgy írod, mintha teljesemértékben bennfentes információkra alapoznád, azt illetően, hogy min dolgozik éppen az Alfa.

Nem kéne elfelejteni azt sem, hogy a cég egy pénzügyi krízisből próbál éppen kilábalni. Remélhetőleg és látszólag sikerrel. Nem kéne elhamarkodottan leírni az Alfát.

A 159-es család pedig abszolút versenyképes. Szép dolog a kanyarfényszóró (- szvsz éveken belül az is jön -), de valljuk be, az ilyesmik hiánya miatt más pontokon bőségesen kárpótol egy Alfa.
iAntenna2007-09-13 10:38:58 // 4766
roppant érdekes hogy amikor autókról van szó egyeseknél a személyeskedés hozzá tartozik. Ezeket hívjuk troll fórumozóknak. Csapkodnak ide-oda... de minek?
mesa2007-09-13 10:37:43 // 4765
Jó lenne öreg kicsit visszavennél a tempóból!

Túlzásba viszed ezt a szardobáló stílusod!!!
Én nem tehetek róla, hogy ilyen ember vagy, biztosan a tapasztalat hiánya teszi...

Nézd te gerjeszted magadat én nagy ívben tojok a te életedre, csupán irónikusan repliztem a te kijelentésedre , ezt ugyanis te írtad :"egy taknyos apuciótójávalregelős köcccccsög vagyok", erre írtam az iskolás történetet. De te még azt sem tudod mi a poén és mi a ténymegállapítás.
Az enyém poén a tied tény! :P

Még azt sem veszed észre, hogy nem én voltam aki e miatt szólt neked egyszer!
De ha már engem keversz a történetedbe, akkor én fogok neked ez ügyben válaszolni!

Egyszer váltottunk hsz-t Halesszal arról, hogy elszaporodtak itt az olyan egyedek, akiknek még Alfájuk sincs. De akkor legalább húznák meg magukat csendben...

Azt hiszem egyértelmű, azoknak van ez a közösség, akik AR tulajok.
vipex2007-09-13 10:20:49 // 4764
csak egy megjegyzes a transaxle tomeggyartasban a Lancia Aurelia-ban jelent meg eloszor amit Vikor Janso tervezett bele. Elotte csak versenysportban hasznaltak es mai napig a legjobb GT-k alap meghajtasa
Vikking 3112007-09-13 10:20:47 // 4763
Nem tudom, a GT valahogy jobban is tetszik nekem...
TarP2007-09-13 10:10:06 // 4762
Az kemény kérdés lenne, ha azt mondanák: GT, vagy BRERA?
Mert a GT kívül kisebb, belül nagyobb.
Mert a GT-ben kicsi a motorpaletta.
Mert mindkettő qrvajól néz ki, de más felfogásban...
A Brera luxusosabb, a GT könnyebb, knnyedebb.
A GT töréstesztje halálos, de nemtom ez érdekel-e :)
A Brerával elmehetsz egy olyan találkozóra is, ahol Aston Martinok, meg Maseratik közé kell beállni, annyira előkelő...

Szóval nem tudok semmitse mondani :) :) :)
Vikking 3112007-09-13 10:01:41 // 4761
Na jó, ezzel megnyugodtam, igazad van tényleg, erre való a Racer (csak jöhetne már....).
Egyébként a GT egy gyönyörű autó, és nekem jobban kéne mint a Brera, de ez én vagyok. És most úgyse veszek egyiket se újonnan :)))
TarP2007-09-13 09:59:24 // 4760
Gondolom a Racer célja, hogy a "suhanc" száguldozni szerető őrülteket kielégítse. :)

A Grand Turismo területen meg marad a Brera, bár lehet, hogy a GT is sokáig, ha vásárolják.
Vikking 3112007-09-13 09:44:20 // 4759
Na hát éppen ez az... Teljesen rendben van a 159-es, sőt a Brera is, csak kéne akkor már egy GTV jogutód... Na mindegy, most ez van. Nem sok alfarajongó szerethette az ARNA-t... Mégis volt :D
TarP2007-09-13 09:42:10 // 4758
A személyeskadésen kívül a többivel nagyrészt egyetértek. :)

A tömegcsökkentés után tényleg semmi jelentős elmaradottság nem lesz 159 oldalon. Tesztekből tudjuk, hogy fékerőben lenyomta a konkurenciát, kanyarstabilitása átlag feletti, a motorjai pedig nem égők, ez biztos.

Ja, hogy nem sportató, azt tudtuk. Nincs belőle még V8, ezt gondolom azért nem siettetik, mert nem sokunk ugrana a kb 22milliós 159V8-ért :) De lehet, hogy az Olasz-Német piacokon sem elegendő az igény rá.
Zool2007-09-13 09:38:54 // 4757
A töréstesztes megjegyzéseddel egyet értek. Felelős családapa nem fog olyan töréstesztet látva autót venni, mint ami a 147 NCAP frontális videóján is látható.

A súlyról meg annyit, hogy azért meg kéne nézni a 159 külméreteit is, elég impozánsak. A 3asra vernek 10 centit hosszban, szélességben pedig az E klasséval vetekszik. Ahhoz képest pedig cseppet sem túlsúlyos. Meg kell barátkozni a ténnyel, hogy a 159 nem a 156 jogutóda, hanem messze a 166 piaci területére merészedik be. Nem is való városba, ahova egy 156 még pont bepasszolt. Amúgy ha megnézel egy új C klassét vagy egy Saab93at, nem lesz sokkal könnyebb. Sőt 4csillagos A4 sem egy könnyű db, ha nem 1.6 benyás mocival nézed... A 3ast tényleg sikerült könnyíteni, de az nem kicsit kisebb is.

Viszont azzal nem tudok egyet érteni, hogy a 159 nem fejlesztés. A pozdorja 147 és 156 után igen is nagy dolog volt egy hibátlan töréstesztű autót összehozni. A gernickímélő támlát pedig vissaz sírja azon 1es tulaj isemrősöm, aki 6 hónapig volt betegszabin, miután belerohantak.

A rozsdásodás jó szöveg, de már a 146osunk sem rozsdásodott. Ellenben pl az előző 3as futóművével, volt olyan példány, aminél a rugótorony átszakadt! Persze az újautóteszteknél ez nem lerült elő, csak az Alfa összeszerelés. Meg az sem számít komoly pontokban, hogy a németeknél (bömö. ódi) nincs gyári gari. Nem hogy ingyen szervíz, de semmi. AH meg csődbe megy a keresledőd, vagy költöznél párszáz km-rel arrébb, az pech...
Vikking 3112007-09-13 09:27:43 // 4756
A bmw m5 motorja saccperkábé 5*-re vitte el az év motorja címet, az m3-é is rengetegszer. Ettől kezdve bátran ki merem mondani, hogy fejlesztik a motorokat, mint ezt le is írtam, úgy tűnik, hogy rossz az olvasási képességed.

Nem tudom, melyikőtök született úgy, hogy alfás? Te biztosan igen, már a bölcsiben is alfa-címeres volt a cumid, igaz? Egyébként akkor is alfás voltam, amikor escortunk, golf I GTI-nk, audi 100-unk meg 315-ös bmw-nk volt... Egyébként apám állandóan csesztet azzal, hogy pl a seat is szép meg ilyenek. Nem nagyon érdekel. Amikor a 75öst vettük, A vectrát akart apám, én beszéltem rá, hogy ne már szar fospelünk legyen... Szóval nem, nem regeltem volna offpel fórumba. De gondolj, amit akarsz. Először is meg kellett venni a 33-mast. De mondom, TEEEE biztos, tutifix, hogy úgy születtél, hogy alfás vagy, és csuhajja. (bár amilyen öreg vagy, már abban se vagyok biztos, hogy a kereket feltalálták, mikor születtél :PPPP)

Amúgy a konkurencia nem oldotta meg jobban a fejlesztést. Nézd már meg a 159 közel azonos motorú verzióit a lexussal vagy a mercivel vagy a béjemvével összehasonlítva. Írtad itt példának a 316ost, meg a 159 1.8-at. Hát nem ugyanaz a súly, nyilván. De ha azzal hasonlítod össze, akkor nézd meg a menetteljesítményt... Az a közel 200 kiló, amivel könnyebb egy 35 lóval gyengébb motorra van bízva. Az másfél trabant... Az meg sok. Rengeteg. Nem azt mondom, hogy az egynyolcas 159 egy versenyautó, de a 316os E90es bmw... az messze van mindentől...

Hallottam már, hogy rozsdaboglya, tessék csak elképzelni Mesa tanárbácsi! Mikor teccik nyugdíjba menni? A kortárs múmiák már megtették :PPPPPPP Az iskolában meg kb az összes haverom egy idióta, semmihez sem ért :D Főleg nem az olasz autókhoz, ettől kezdve nem is nagyon beszédtéma...

Mondom, a facelift utáni 90-100 kg csökkenéssel a konkurenciával egy súlycsoportban lesznek, és ettől kezdve nem érdekel a dolog, örülni fogok (bár jöhetne a Brera és 159 GTA...). Ha te nem is, bár nem tudom miért. Azt be kéne látni, hogy az Alfának NINCS pénze, főleg nem annyi mint a bmw-nek, nekik is azért mert az amerikai piacon ők az etalon, és rengetegen vesznek. Az Alfákat meg elrontották azzal, hogy presztízsautót presztízsárban csináltak. Előtte pár évig javítani kellett volna a megbízhatósági statisztikán, utána léphetett volna egy 159-jellegűt az Alfa. Szerintem. De én pisis óvodás vagyok. De Mesa meg nyugdíjas öregember. :P
mesa2007-09-13 00:10:43 // 4755
Megnéztem, mert kíváncsi természet vagyok. Most már tudom, hogy a egyhármas rövid váltó miatt fogyaszt ilyen keveset! :)))
De igazad van, cserélnék is vele! Csak tudod, akkor megint kuplungolnom kellene, az meg már ilyen korban túlságosan fárasztó! :)
HátvédRomeo2007-09-12 23:42:01 // 4754
Ha egyszer ennyit eszik. :))) Ja de gondolom láttátok a lapomon, hogy Injektoros.
Akik meg kaptak tőle megukra vessenek. Becsületesen nyomtam le őket. Sose csapnám be magamat. Önimádó vagyok. :)))
tipoatti2007-09-12 23:38:31 // 4753
A cartárs valszeg Perdix kolléga szellemi jogutódja... :) Mindenesetre irigylésre méltó a verdája... :)
mesa2007-09-12 23:25:04 // 4752
Bolondokat beszélsz senkit sem uszítok ellened, ez valami paranoia. :)
A te autód tényleg valami űr-technika, nem fogyasztja az olajat, miközben mindenkit leelőz, és mindezt úgy hogy nem megy 7-7,5 l fölé a fogyasztásod! :D
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak