Fórum >> Műszaki-szakmai topicok >> Direkt légszűrőkről

Tocsa2005-01-20 00:52:58 // 25
Szevasztok figyelmesen végigolvastam a referendumokat és érveket, és én is szólnék pár tapasztalatot és tanácsot. Nos nekem is van direkt szűrőm szeretett giuilettámon tapasztalatom pozitív mindenkinek ajánlom de csak kizárólag olajosat vegyetek mert csak ezek szűrnek rendesen, és csak plussz 10C fok főlőtt ajánlott használni mert beledermed az olaj és drasztikusan rosszabb lessz a légáteresztő tulajdonsága ,ezáltal a motorunk is többet fog fogyasztani . Télen én is a gyárit használom. Teljesítménynövekedés az én esetemben tapasztalható alacsonyabb fordulaton nagyobb lett a nyomaték könnyebben felpörög a motor fürgébb lett a gép nem kell egy esetleges emelkedőnél visszapakolgatni a sebességet. Szóval alapjáraton ötödikbe még egy nagyobbacska emelkedőn is felketyegek nem úgy mint a német csodák csak röhögök rajtuk. A jóöreg kislány ha gyorsulásban nem is de nyomatékba odaver nem kevés új autónak is!!! .-) Nos mindenki nyugottan vegyen sportszűrőt és koszolódás mértékében tisztítsa a hozzávaló olajjal meg mindig kezelje le de csak véknyan nem kell tocsognia benne!! A motor meg nem kopik jobban tőlle ez hülyeség az olaj megköti a finom port is!!!
Onil2005-01-19 23:04:13 // 24
Szerintem meg arra kellene mostmár egy topikot nyitni, hogy mikor nyissunk új topikot, szerintem... Szerintem, ha már megnyílt ez a topik, akkor a témával kapcsolatos hozzászólásokra kellene koncentrálni, szerintem. Szerintem, ha meg már korábban kitárgyaltátok, írjátok meg az eredményét, szerintem. Szerintem egy képben lévő ember 2 mondatban le tudná zárni ezt a topikot, és akkor mindenki boldog lenne... ...természetesen csak szerintem.
Szilárd2005-01-19 22:12:17 // 23
Hagyjuk,de szerintem a direktszűrő kérdés nyugodtan maradhatott volna a szerelőműhely topicba. A végén tényleg lesz annyi topic,hogy nem fogjuk tudni követni. Szerintem:)
ystuc2005-01-19 22:09:00 // 22
Most éppen az a legnagyobb bajom, hogy fáj az ujjam, mert hétfőn rácsaptam kalapáccsal... Na jó, hagyjuk ezt a baromságot... :-)))))))
Szilárd2005-01-19 22:06:25 // 21
Simán:)))
ystuc2005-01-19 22:02:13 // 20
Nekem az a problémám, hogy nagyon száraz a bőröm. Ezért csak Dove-ot használok... :-))))))))))))))))) Ez megérne egy külön topicot!
Szilárd2005-01-19 21:42:51 // 19
Ennyi erővel mindenki nyithat magának saját topicot a problémáival és lesz két nap alat kb.300
feszti2005-01-19 21:19:29 // 18
Én sportlégszűrőt akartam az OFF puntomba de lebeszéltek róla. Már nem bánom.
Andorka2005-01-19 21:16:47 // 17
Akim eg csak finoman akarja tuningolni a motorját,az sokkal jobban jár a gyári légszűrő helyére építhetősportbetéttel. Így megmarad a gyári légszűrőhát, csak benn nem papír légszűrő, hanem ez az olajos szita figyel. Ne felejtsük el, hogy a légszűrőház általában úgy van kialakítva, hogy vagy a hűtő mellől szívja a hideg levegőt, vagy a kipufogóról a felmelegítettet. A motornak jobb, ha télen nem a közvetlen hideget kapja. Direktszűrő esetében azt a levegőt kapja ami a motorházfedél alá keveredik. Ezért szoktak csinálni dobozt a direktszűrőnek kultúráltabb helyeken. Neonlámpát áruló boltokban meg max. bambán figyelnek.
András bácsi2005-01-19 21:02:18 // 16
Ezért szerintem nem érdemes kísérletezni a referencia nélküli gyártókkal, inkább a jobb minőségű szűrőt a gyári tisztítófolyadékával ajánlott használni. Én azt mondom, hogy Magyarország útjai elég porosak ahhoz, hogy a szűrő idő előtt elveszítse szűrőképességét. Én inkább veszek tízezrenként új filterszűrőt töredék áron, mint hogy kitudja milyen rendszerességgel mosogassam a direktszűrőt.
Onil2005-01-19 20:51:00 // 15
A téma engem is érdekel, örülök, hogy megnyitottad ezt a témát. Szerintem nem azon kellene vitatkozni, hogy szebb lesz e a (szívó)hangja, meg okoz-e teljesítmény növekedést, mert erre elég egyértelmű a válasz. Igen, (a mértékén persze lehet vitatkozni) hiszen a légáteresztési képességük egyértelműen jobb, több levegő jut a hengerekbe, tökéletesebb lesz az égés, több benzin is el tud égni. A kérdés (legalább is számomra) a szűrés minősége. Ki tudja-e szűrni azokat a szennyeződéseket, porszemcséket, amit a hagyományos ki tud szűrni. Milyen elven működik a direktszűrő szűrése? Szóval várom az okos emberek hozzászólását, aki meg tudja mondani csökken-e a motor élettartalma a direktszűrő használatával vagy nem, és ezt meg is tudja indokolni. A légszűrő funkciójáról: (A neten találtam, onnan idézem, viszont jól összefoglalja) Az utakról sok porrészecske verődik fel, a levegő szilárd szennyeződés tartalma ennek köszönhetően sok esetben magas. A motor, működése során rengeteg levegőt szív be (1 liter elégetéséhez több mint 10 köbméter levegő szükséges, a levegő átlagos portartalma 0,001....0,1 g/köbméter) így a hengerekbe por is jut jócskán. Ez a szennyeződés igen nagy keménységű anyagokat is tartalmaz, melyek az égéstérbe, s egyéb más helyekre kerülve nagymértékű kopást okozhatnak. Az olajjal és a benzinnel keveredve a súrlódó felületek közé kerülnek, és ott csiszolóanyagként viselkednek. Ez a hatás előbb vagy utóbb rendellenes illesztési hézagnövekedést, berágódást, stb. okoz, gyengülni és füstölni fog autónk. Mindezek elkerülésének érdekében a levegőt meg kell szűrni. A szűrés következményeként a motor teljesítménye tartós használat után sem csökken, s az élettartam is növekszik.
András bácsi2005-01-19 20:42:12 // 14
Bár azt mondják, hogy érezhető a teljesítménynövekedés, meg rendszeres tisztítás mellett nem befolyásolja a motor élettartamát, én mégsem bízom benne. Szerintem érdemi változást nem fogsz tapasztalni, inkább csak a hang miatt lenne érdemes. A GTV-nél elég védett helyen van az tény, nem úgy, mint mondjuk nálam.
ystuc2005-01-19 20:37:18 // 13
Nekem van direktszűrőm. Szép hangja van, és szerintem hülyeség, hogy szétmegy tőle a motor. Teljesítménynövekedést nem tudom, mert sosem volt lemérve az autó. Viszont mivel a rendszer nyitottabb, jobb az égés, így egy minimális fogyasztáscsökkenést sikerült elérni. Normál, nem ezerreltépős üzemmódról beszélve.
Csöri2005-01-19 20:23:25 // 12
Én soha nem is használtam, és nem is fogok. Az olasz motorok hangolása nekem igy is bőven megfelel, zavarna az állandó erős szívózaj.
toto2005-01-19 20:20:10 // 11
Hali! Nekem bejött a direktszürő!Teljesitmény változás ,szerintem semmi.(szerintem) HANGORGIA :O Motorkárosodás?? Nagyban függ a szűrő ápolásától! Elmélet!!ÉN még nem hallottam ilyen jellegü motor károsodásrol vagy, hogy okozoja lett volna a szűrő!Van autó a környezetemben ami jópár éve igy üzemel!Szóval.........ahogy gondolod!
M-GEGE2005-01-19 19:35:54 // 10
Nekem is phoenix-poweres légszűrőm van! Van fent róla kép! Igazábol nem ez a márkája hanem Simota ha jól tudom. Egyébként amikor egyszer nézegettem akkor még 13K körül volt, de aztán leárazták 8000re, ez volt vmikor tavaly nyáron. Most nem tudom mennyi. Esztétikai hatása a legjelentősebb...mindenki csodálkozik, hogy mekkora nagy légszűrő. Pedig ccm-hez rendeltem. Szívóhang az minimális, mondhatni a beleképzelem akkor van, egyébként meg nincs. Egyszer volt rajta egy kisebb ami 1.6ig volt jó, azzal jobb hangja volt, de hát akkor meg mi értelme van a ccm-nek megfelelő rendelésnek? Meghát ugye ilyenkor ez lefoghatja a motort. Ez volt már téma: hang vs légáteresztés Ami meg a legkevésbé érzékelhető az a teljesítménynövekedés. Max annyi, hogy alacsonyabb fordulatról ha gázt adsz nem gondolkodik el annyira, hogy menjen vagy ne. Állítólag aki leszedte a szűrőt az azt mondta érezte a különbséget...hát én még nem szedtem le. De V6-on biztos jobbak lesznek a tapasztalataid!
Giorgio2005-01-19 19:09:25 // 9
Na, most, ha monster új topicot nyitott a felnijére, akkor a Tommikaaa is nyithat a direktszűrőjére, nem? Tomik(4x)a, láttalak a Tecsóban a szilveszteri forgatagban, mélységesen elmélyülve válogattatok a Tecsóvirslik között a bejárat előtti pultban, csakúgy mint mi. :-))))
Robi2005-01-19 17:54:51 // 8
Én nem teljesen elfogulatlanul azt mondom, hogy ilyenekre ott van a "Szerelőműhely". :)
Szilárd2005-01-19 17:52:35 // 7
Szerintem is felesleges volt új topicot nyitni emiatt.
gabi332005-01-19 17:46:28 // 6
Robinak adok igazat. Ha a hang a lényeg, akkor ki kell vágni a légszűrőházat, nekem is ilyen és állat hangja van. A betétet sem kell gyakrabban cserélni, viszont nem megy tönkre idő előtt a motor. Erről tanulmányt tudnék írni!
SKrisz2005-01-19 17:21:24 // 5
Úgy vazze! :DDD
Azmo2005-01-19 17:20:59 // 4
feltöltős? úgy érted elektromos? :D
SKrisz2005-01-19 17:04:14 // 3
Nem akarok litániákat írni, meg pro és kontra érveket felhozni, de ha sima szívó motorról van a szó, akkor a direktszűrőtől semmit nem fogsz észrevenni, "mindössze" annyit, hogy biztos jó hangja lesz a motornak. Feltöltős motoroknál persze merőben más a helyzet.
Robi2005-01-19 17:04:11 // 2
Szerintem fölösleges volt erre külön topicot nyitni, tekintve, hogy már számos topicban volt erről szó. De ha már adott a szitu: Igen, a direkt szűrő kesésbé szűr, ebből adódhat az a tulajdonsága, hogy könnyebben átereszti a levegőt. Amit kapsz, az a brutál szíváshang, és némi teljesítmény-növekedés. Ha viszont nem az a célod, hogy versenyautót építs, hanem az, hogy sokszázezer km-t elmenjen az autód, akkor felejtsd el. Szerintem. :)
Tomikaaaa2005-01-19 16:57:33 // 1
Sziasztok! "Első Upgrade" címszó alatt szeretnék az autómba installáltatni egy direkt légszűrőt. Már régóta érdeklődök ezzel a témával kapcsolatban, de általában elég ellentmondásos dolgokat hallok ezzel kapcsolatban. Sokan mondják - élükön a marketingesekkel -, hogy egy ilyen légszűrő kifejezetten jó hatást gyakorol egy autóra, kiváltképp ha turbófeltöltés is van a motorban. Pár ember szerint észre sem lehet venni a különbséget és természetesen sokan mondják, hogy csak az tegyen a kocsijába direktet, aki szét akarja vágni a motort. Szóval ilyen téren teljes a tanácstalanság. Ma voltam egy tuning boltban, ott jót mondtak róla -mondjuk mi mást mondtak volna, de valami 5000ft-os légszűrőt akartak beszerelni, ami - olcsó húsnak híg a leve alapon - nem sok jóra enged következtetni... Ami így neten kinéztem magamnak, az a phonixpower direkt légszűrője, de az árán és a győzködő marketingen kívül semmit nem tudok róla… Szóval kinek mi a véleménye a direktszűrőkről? Ki mit ajánl, használ? Mire érdemes egy ilyen apróbb tuningnál odafigyelni? Tom
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak