Fórum >> Egyebek >> Forma-1

Punisher2005-04-03 12:38:49 // 392
Hát ez már igazi fanatizmus!!!!! :-)))
Tom122005-04-03 12:29:35 // 391
Ja! Én még csak most kezdek belezökkenni a régi kerékvágásba...:-)) Egyébként az archivumomba minden versenyt és edzést elraktározok több, mint 10 éve. Eleinte VHS, mostanában mpeg2 /DVD/. Majd beszámolok, ha nem látnád. Lehet, hogy "fanatikus" vagyok /?/, de a szabadságot is mindig úgy időzítem, hogy a nyári hosszabb F1 "szünidőre" essen.
Punisher2005-04-03 12:06:05 // 390
Azt nem mondtam, hogy sajnos dolgonom kell. Valószínűleg a futamot sem látom. :-(
Punisher2005-04-03 12:00:05 // 389
Sajnos nem láttam az edzést, de az internet nevű cuccon minden megtalálható. És igen, új autóval mennek. :-)))
Don Gombóc2005-04-03 11:56:10 // 388
Bocsi elnéztem.
Buves2005-04-03 11:39:38 // 387
Kicsit nagy rajtuk a nyomás, remélem oda teszik ma magukat!
Tom122005-04-03 11:34:26 // 386
Már az új autóval mentek. Úgy látszik Punisher látta a mai edzést, akkor nem 3., hanem már 2. az összesítésben Schumacher. Túl keveset aludtam ezen a héten /is/, azért maradtam le róla, tegnap meg egy jó kis talin voltam...:)))
Tom122005-04-03 11:27:43 // 385
Tegnap MS 3. lett az edzésen, csak ennyit tudok, még nem néztem meg, a mait meg pont elaludtam. Erre jók ezek a "kevert" edzések.... Ilyen sem volt már vagy 20 éve, hogy ne látnám a F1 edzést. Tavaly legalább ismétlést szoktak közv. este a DSF-ről. Minden esetre nagyon bíztató az új géppel "kapásból" ez a 3. hely az első 2 verseny után. Meglátjuk...
Don Gombóc2005-04-03 11:24:42 // 384
Köszke! A tegnapi tali elvonta a figyelmemet az F1-ről. Ezek szerint még mindig sumákolunk és csak Barcában lesz új autó.
Punisher2005-04-03 11:17:03 // 383
Schumacher a 2. az edzésösszesítésben, és ezzel a rajtsorrendben is. 2005-ös verdával indul. Minden esély megvan a Ferrari győzelemre. Barichello kocsiján váltót kellett cserélni.
Don Gombóc2005-04-03 11:00:17 // 382
Ma F1!! Akkor mi a stájsz a Ferkó az új verdával áll ki?
GPti(V6)2005-04-01 16:10:19 // 381
Remélem én is,hogy a Ferrari csak az elmulasztott gumiteszteket potolta be az elmúlt két futamon és most már legalább hozza a tavalyi szintet.
Buves2005-04-01 14:27:55 // 380
Ne is mond, Izzadságban tocsogva ébredtem! :))))
SKrisz2005-04-01 14:26:34 // 379
Szép Álom!:)))
Buves2005-04-01 14:22:38 // 378
Most már biztos hogy bevetik! Azt nyilatkozták, azért, mert sikeresek voltak a tesztek, de szerintem ők is látják mekkora gáz van!! Jót tett a F1 nek ez a kis izgalom, de most már jöhetne a Ferrari, remélem lesz akkor egy kis verseny. Amúgy azt álmodtam hogy Bahreinben Ferrari győzelem lesz! :)
Tom122005-03-31 23:41:46 // 377
"Belépőjegyük birtokában" itt csak azt írják. Talán bármilyen jegy birtokában? Ezek szerint. Csütörtökön még nem voltam, de több ezren álltak sorba a cikk szerintakkor biztos nem csak "VIP" jeggyel.../?/ Ja, meg írtam az üzenőfaladra, olvastad?
M-GEGE2005-03-31 23:35:02 // 376
Hát így utánanézés nélkül, nekem az ugrik be, hogy a forma1klubos jeggyel lehet csütörtökön ingyen mászkálni a boxban. Gondolom, ha nem csak 1 napra mész akkor ezt váltod ki, mert ez a legolcsóbb.
Cgo2005-03-31 23:07:19 // 375
sziasztok Hungaroring ismerok, kerdesem lenne: ezen a linken http://www.hungaroring.hu/hungaroring_en/f1/pit_walk/18163.html azt irjak, hogy csutortokon "bearing a valid ticket" - vagyis barmilyen jeggyel lehet nezelodni a boxokban. Itt http://www.gpticketshop.com/hungary/genadm_en.shtml viszont azt irja, hogy "All guests with a grandstand tickets weekend are invited to join the public pit walk on Thursday, July 28th 2005 from 16:00 to 19:00" akkor most mi kell, 7vegi jegy vagy barmilyen jegy? koszi
Apacs2005-03-26 19:08:59 // 374
Ha bridgestone nem javul jelentösen és az új ferrari 1 mp-el gyorsabb körönként esetleg nem eszi annyira a gumit akkor is marad még elönye melegben a michelineseknek, föleg a renaultnak. (És ugye bahreinben nem lesz hideg, bár ha esne meglátszana a tényleges eröviszony talán...) Reméljük fejlödnek ők is 1 mp-et bár ez 2 hét alatt elég nehezen elképzelhetö mégha japánok is.....
Szilárd2005-03-26 17:33:09 // 373
Azt sem szabad elfelejteni,hogy idén több futam is lesz mint tavaly volt.
SKrisz2005-03-26 17:29:45 // 372
Tudtam, hogy valami nem stimmel! Thx a javítást!:)
Tom122005-03-26 16:16:22 // 371
Bahrain-ban. Én is hallottam. /majd meglátjuk.../
SKrisz2005-03-26 09:42:40 // 370
Az megvan mindenkinek, hogy a Vörös Csapat bejelentette, hogy Sepangban (ha jól írom vagy mi a fax) bevetik már az F2005-ös autót? Ha most nem teljesít a Ferrari, akkor kb. tényleg vége ennek az évadnak...
farki2005-03-23 00:34:01 // 369
Hogy milyen az idei Forma-1? -hajnali közvetítést elalvós -unalmasnak találós -Ferkának szorítós -de nem bejövös -Bridsztónsz-t szapulós -Mislejnre fejcsóválós -Rönónak örülős (mert Briatorebácsi is stifosi ugyi) :-)) -Palikot nem értős, mért örülős -színes autóversenyt keresős (by Palik) -de nem találós -nem előzös, uncsi egymást követős -nem kerékcserélős -nyóc szerelő munkanélkilüvé válós -versenyzők úgy menős, csak nem hibázós, trapifaxtól félős :-PP -hajnali közvetítést elalvós, tehát délutánit megnézős -délutáni közvetítést elalvós -káromkodós -Börnit lemondatni akarós -hajtós, előzős, gumicserés futamot visszasíró -F 1-et kezdő siratós -fejét falba verő -többet megnemnézős, esküszős -két hét múlva vekkert figyelős -rajtot alig várós -kedvenc csapatnak szurkolós -Palikot ismét nem értős -Foca-t lemondatós -Palikból elege levős -német adóra átkapcsolós -saját ALFÁBAN vigasztalódó... Szerintem :-))
Tom122005-03-22 22:25:05 // 368
Attól függ, mennyit áldozna rá? Ha kompromisszum, nekem eddig a "Silver 1" és a 2 volt a legszimpatikusabb. Az 1-esből látni elég hosszú gyors szakaszt is, utána meg egy lassító, ahol nagy /ki/fékezéseket lehet látni elég közelről. A 2-es is hasonló, csak ott már nincs lassító az átépítés után, de azért a célegyenes "se kutya".;-)) Ott beremegett még a felvétel is a kamerán a hangerőtől. Az állóhely a legolcsóbb, de főleg mióta a Palik a "karmester", olyan ügyesen be van kerítve minden, hogy nagyon jó helyet kell elcsípni, hogy élvezhető is legyen a dolog./korán kell kelni/
Cgo2005-03-22 21:48:16 // 367
sziasztok, a fonokom nem hagy beken, hogy F1-re akar menni a Hungaroringre, informacio kene, hova vegyen jegyet, hogy jo kompromisszum legyen arban es elvezetben egyarant. koszi
SKrisz2005-03-22 21:41:12 // 366
Ez nekem kb. úgy hangzik, mint amikor a kedves japó versenyzőnek levágják a kisúját, ha megint rosszul szerepel. Kicsit kétségbeesett az egész. Mind1, ha igaz a hír akkor örülünk, ha meg marad minden így, az sem lesz túl nagy meglepetés...
Tedi2005-03-22 21:34:17 // 365
Én is ebben bízom. A fővezér még ezek után azt mondta, hogy idézem:"Ha a Ferrari úgy dönt, hogy az idei kocsival vág neki a versenynek, akkor mi a mugellói teszteredmények alapján elegendő gumit tudunk leszállítani." Na én ettől viszont félek egy pöppet. Ez meg a másik mai okosság: Már készül az új generációs Bridgestone gumi 2005. március 22. 15:40 A gumióriás technikai igazgatója beismerte, abroncsaik egy kör alatt nyújtott teljesítménye elgondolkodtató Az f1hirek.hu internetes szaklap beszámolója szerint a Bridgestone Motorsport technikai igazgatója, Hirohide Hamashima elárulta, a japán cégóriás a hibás a Ferrari gyenge szereplése miatt, melyet a hétvégén megrendezett Malajziai Nagydíjon nyújtott. "Még akkor is, ha az egész csomag nagyon fontos, a versenyen szerzett roppant gyenge eredmény kétségkívül a gumijainknak volt köszönhető." - magyarázta Hamashima a Gazetta dello Sportnak adott interjújában. A Ferrari istálló, a tavalyi évad 18 versenyéből 15 alkalommal a dobogó legmagasabb fokán végzett, a 2003-ban megrendezett Magyar Nagydíj óta most először nem állhatott fel a dobogóra, miután Michael Schumacher a hetedik helyen futott célba, míg márkatársa Rubens Barrichello a verseny feladására kényszerült. A Scuderia jelenleg a tavalyi autójuk egy továbbfejlesztett változatát használja, mielőtt még bemutatkozna az F2005-ös, melyet a héten kezd meg tesztelni Michael Schumacher és Rubens Barrichello. A teszteket követően dönt majd a vezetőség arról, mikor vetik be az új járgányt. Mind Schumacher, mind Barrichello igen gyengén szerepelt már az időmérő edzésen is, hiszen a német pilóta a 13., míg csapattársa egyel előtte a 12. helyről várhatta a rajtot. A futamon pedig komoly nehézségek vártak rájuk, miközben megpróbálták áthámozni magukat a mezőnyön. Hamashima beismerte, abroncsaik egy kör alatt nyújtott teljesítménye elgondolkodtató, azonban bevallotta a japán beszállító minden eddiginél komolyabban dolgozik, hogy elhárítsa a problémát. "A gyorskör alatti teljesítményünk borzalmas, és az a tény, hogy Alonso, illetve Trulli több másodperccel futott jobb köröket nálunk, természetesen nem az üzemanyag különbségnek volt köszönhető." - tette hozzá Hamashima. "Nincs mérsékelő tényező: ez egy hatalmas lecke volt a számunkra. Azonban nem jött rosszul ez, mivel sokat tanultunk, és készen állunk a visszavágásra. Hogy miként? Egy új gumicsaláddal, melyet már Mugelloban teszteltünk, és teljes mértékben az F2005-ösre lett kitalálva." "Természetesen hosszas beszélgetésünk volt a Ferrarival azzal kapcsolatban, hogy készítsünk új generációs abroncsokat. Véleményem szerint sikerült olyan keverékeket találni, melyek ismételten visszarepítenek a csúcsra minket." "Nincs kétség afelől, ha a Ferrari úgy dönt, hogy már a következő állomáson beveti új autóját, akkor mi is lépni tudunk, és már ezen a héten Mugelloban kiválaszthatjuk azokat az új abroncsokat, melyeket Bahreinbe küldünk. Néhány nap kell csak ahhoz, hogy begyűjtsük a megfelelő mennyiségű adatot. Én csak remélni tudom, hogy ez az egész "pár nap alatt begyújtjük az infókat" nem vezet majd ahhoz, hogy összecsapják az egészet...
ALFA75td2005-03-22 21:28:34 // 364
De minden esetre az nagyon tiszteletre méltó hogy ök vállalják azt hogy hibáztak és ezt nyilvánoságra is hozták a magyar politíkusokat elküldhethék ez ügyben tanulni hozzájuk
SKrisz2005-03-22 21:13:47 // 363
Ez jó hír, csak nehogy sima marketingduma legyen az egész...
Tedi2005-03-22 21:02:53 // 362
Őőő izéé, szóval továbbfejlesztett változata :)
Tedi2005-03-22 21:02:37 // 361
A Bridgestone gumiszállító magára vállalta a felelősséget a címvédő Ferrari siralmas szerepléséért a Forma-1-es hétvégi Malajziai Nagydíján. "Kétségkívül a mi abroncsaink miatt maradtak el a jó eredmények Szepangban. Tanulunk a hibákból, és a következő, bahreini futamra új garnitúrával készülünk. Akkor már nem rajtunk fog múlni a siker" - jelentette ki Hamasima Hirohide, a japán vállalat fejlesztési igazgatója. Ennek tükrében talán tisztábban látható, hogy mire elég a 2004-es autó továbbfejlesztése.
Apacs2005-03-22 19:38:37 // 360
Úgy gondolom, hogy jön az új autó és a japcsik is biztosan összszedik magukat nem lesz itt gond. Viszont év végén szerintem ki kell vonulnia a bridgestone-nak, hiszen az a Ferrarinak sem érdeke, hogy gumi miatt kerül hátrányba miközben maga az autó és a motor jobb a mezönynél. Így is tavaly, ha nyertek dicsérték a gumit mint az állat, közben a sauber aki idén áttért michelinre megmondta, hogy a francia gumi fél másodpercel gyorsabb. Ez négyzetezödött most sepangban a höség és a japánok kevés tapasztalata miatt.
zolee1452005-03-22 09:46:42 // 359
úgy gondolom, hogy mindenki a legjobb tudása, és anyagi lehetőségei szerint fejleszt, így nem hiszem, hogy a többiek hatására készül jobb vagy rosszabb autó. Az idő egy fontos tényező, és a Ferrari úgy gondolta, hogy a tavalyi autó elég jó idén is, és így terv szerint több időt szántak az új gépre. A Minardi ugyanúgy a maximumot hozza ki magából, mint a Renault, csak más a két csapat lehetősége...Bizonyos aero elemek ellopása már megint más kérdés, azzal meg kell várni a többiek autóit:)
Punisher2005-03-22 09:10:33 // 358
Tavaly is később hozta ki az új gépet a Ferrari. Szerintem felmérik az év elején, hogy mit teljesít az élmezőny, és ehhez készítik az új kocsit. Így nem az elkészült kocsin kell változtatgatni, hanem komplexen jó autóval tudnak rajthoz állni.
zolee1452005-03-22 08:26:11 // 357
Semminek nem tudtok örülni!:) A két Williams pl elég jó kis csatát vívott egymással és a többiekkel is. nem vagyok Ferrari drukker, Schumákot nem bírom, RB meg nem igazi versenyző...Sztem az a helyzet hogy a tavalyi Ferrari kevés ebben a mezőnyben, a gumi csak rátesz egy lapáttal. Nem igazán értem az elhúzódó fejlesztést, mert a legtöbb ideje a Ferrarinak volt az új autóra. Mindegy, a 2005-ös autó biztos újra az élmezőnybe kerül, és akkor kiderül mennyivel gyengébb, ha gyengébb a Bridgestone.
Don Gombóc2005-03-22 08:01:15 // 356
Az a gyanúm a Ferrari inkább feláldozza az első versenyeket hogy több időt szánjon az új verdára. Több idő jobb kocsi. Nem baszott össze egy verdát a rendelkezésre álló 3-4 hónap alatt. Szerintem a gumival sem lesz gond mert jó az a Bridgestone, mert mivel nyertek eddig? És hogy autót építeni sem felejtettek el az biztos. Szerintem itt európában szétverik a mezőnyt.
2005-03-21 15:38:10 // 355
Ennyire unalmas versenyt nem láttam az elmúlt időszakban. TSak idő kérdése és mindenki felnő az új körülményekhez majd utána ismét Ferrari uralom lesz. Ha mindenkire ua. szabályok vonatkoznak előbb vagy utóbb előnybe kerül valaki. Majd utána ismét megkavarják a szabályokat.
Punisher2005-03-21 15:32:00 // 354
Az új gépek szerintem amúgy is megkavarták volna a dolgokat.
Tommi2005-03-21 15:28:50 // 353
Idióták :))) Egyébként szerintem jót tettek a változatások abból a szempontból, hogy kicsit megkavarták a mezőnyt és nem a szokásos leosztás szerepel a végeredményben. Mondjuk ezzel pont magam ellen is beszélek, mert ofkorsz a Ferrarinak drukkolok :) De kellett egy kis kavarás, mert senki nem nézte már a versenyeket, úgyis tudták mi lesz a vége. Bár nem tudom most mennyivel nézik többen :))) A gumicsere tilalom szvsz is hülyeség, évekkel ezelőtt ugye tilos volt a tankolás, aztán mégis visszahozták, mondván több legyen izgalom. Mégegy javaslat: Az új szabályokat a szurkolókkal kellene kidolgoztatni, küldjenek ötleteket és utána népszavazásra bocsátanánk a kérdéseket. Amelyik csapatnak nagyobb a tábora, az nyerne :)))
krisz332005-03-21 13:30:08 // 352
igen megtaláltam kicsuszot a kanyarba :-))))))))))))
TtK2005-03-21 13:07:32 // 351
Lehet, hogy IC is mindjárt kedvet kap, azt' akkor lesz haddelhadd! :))
zolee1452005-03-21 13:01:55 // 350
A Punisher és köztem folyó "ki tud nagyobb marhaságot mondani F1 szabályváltoztatás címén" nevű versengéshez egy újabb, igen erős ellenfél csatlakozott!:DDD
TtK2005-03-21 12:57:01 // 349
A pilóták fenekébe egy csövet kéne dugni és az azon távozó gázok (metán) hajtaná az autót. Ez nagyon környezetbarát volna. Aki a verseny előtti este babfőzeléket eszik, azt dopping miatt kizárnák. :))
zolee1452005-03-21 12:53:19 // 348
szép lassan át kellene mennünk a pihent agyúak topicba, vagy nyissuk meg a Gumiszoba topicot:)))))))
zolee1452005-03-21 12:50:47 // 347
ha harc, hát legyen harc...újabb ötleteim: 1. időmérés: minden pilóta kereket cserél a saját autóján, mind a 4-et, egyedül. 2. időmérés: minden pilóta körbetolja 3szor a kocsit a pályán, a második kört mérnék. a rajtsorrend a 2 időmérő összesített idejéből állna össze. A futam: 5 körönként kiállnának, és az aktuális első kapna 10 deci pezsgőt és tíz kilót majd a 2-ik 8dl pezsgőt és 8 kilót és így tovább a 8-ig aki 1dl pezsgőt és 1 kilót kapna. a leggyorsabb kör megfutása +1dl pezsgő és 1kg a legközelebbi kiállásnál. a túl jó állapotú gumikat olajjal kellene bekenni a legközelebbi boxkiállásnál.
Punisher2005-03-21 12:16:20 // 346
Ezt már nehéz lenne fokozni. Csak az a baj, hogy a lassúsági verseny unalmas lenne. Minden versenyző kapna egy nagy pezsgőt a verseny előtt. Ezt húzóra kellene meginni, amit lemérnek. Ezzel dőlne el a rajtsorrend. Ezután azonnal autóba kellene pattanni, és részegen lenyomni a versenyt. Boxkiállásnál, pedig további egy liter pezsgőt kellene betankolni a vezetőbe. Így hétköznap arra is edzeni kellene a versenyzőknek, hogy jobban bírják a piát.
zolee1452005-03-21 11:59:35 // 345
a mindenki vezetne minden autót után kimaradt egy vagy:)
zolee1452005-03-21 11:58:26 // 344
a rajtsorrendet meg kő-papír-ollóval dönteném el. aztán 5 körönként autót cserélnének, így mindenki vezetne minden autót. 1 körös lenne a verseny és az utoljára célba érő lenne a győztes, de mindenki köteles lenne sebességbe tenni az autót, és a motornak járni kellene. Éljen az alacsonyabb alapjárat. Így a veszély minimálisra csökkenne, nem kellene bukótér, és a mentő is csak azért kellene ha valamelyik pilóta napszúrást kap el tudják vinni.:DDDDD
Punisher2005-03-21 11:49:12 // 343
Ennek tudatában méginkább szorgalamazni kellene! Elő kellene írni, hogy mindenkinek kell legalább egyet szarni verseny közben. Utána lemérnék az adagot, és levonnák a súlyának megfelelő másodperceket az időeredményből. Így a kerékcsere helyett, lenne egy új, izgalmas versengés a Forma 1-en belül. Höhöhöhöhö
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak