Fórum >> Típusok >> 159

Gabó2005-11-23 18:47:33 // 102
Kirúgták a szakújságírót: A németországi Springer kiadó szóvivője a Berliner Zeitung szerint még vasárnap közölte, hogy az Autobild megválik vezető riporterétől, Michael Spechttől. Az elbocsáltást Specht viselkedésével indokolták, melyet egy ütközési teszt során tanúsított. Az újságíró összejátszott a Mercedes gyár embereivel és hazudott a jelen levő televíziós forgatócsoportnak.
KKY2005-11-23 11:01:00 // 101
No comment.
Inner Circle2005-11-23 09:57:36 // 100
Miért, jobb lett volna, ha azt mondja hogy "Hát vazzeg, kivettük belőle a zenét mer' kellett a szalonvezető kocsijába?" Még ha ez is az igazság, a "vevőkörös" duma jobb, mert eurokonform :D
Don Gombóc2005-11-23 07:57:11 // 99
Hát van egykét arc az biztos,némelyik kereskedésben, no meg a betanult marketing duma amitől gutaütést tudnék kapni. Nézegettem az M0 halásztelkinél egy vadiúj kis Lancia epszilont, és hát 1,2-es moci volt benne ami rendben is lett volna, ezenkívűl full extrás volt. Plüs meg minden ami három betűs. Ellenben ott virított csóri műszerfal zeneszerszám nélkül. Kérdem a kicsi hölgyet hogy 3,3 miskáért nem kellett volna lökni bele valami cd-s szutykot? Erre azt válaszolta hogy: Tudja ezt olyan vevőkőrnek szánjuk aki áldozik a luxusra, és ő majd maga választja ki hogy milyen zenét szeretne bele. Na akkor megszédűltem. Persze lehet hogy ez csak nekem szólt, mert nem becsapós ruhában voltam( öltöny, nyakkendő) hanem csak eccerűen csizma farmer bőrjackie. Pedig náluk már két kocsit vettem, és ezt sem díjazták. Most már nekem is kikéne próbálnom a 159-et mert akkor leírnám a tapasztalatokat és megtudnátok a valót. :-))))
Don Gombóc2005-11-23 07:43:00 // 98
Hát nem azért hogy védjem a mundér becsületét, de ha szélzaj lenne a 166-ban 140-nél, már felgyújtottam volna. :) Majd tesztvezetheted barátocskám. :)
Inner Circle2005-11-22 16:00:28 // 97
"Ennyi. Nem fogott meg igazán de az tuti, hogy a családi autóm ilyen lesz" A te vásárlótípusodnak sírva csókolnak kezet az Alfa Romeonál*, ezzel a hozzáállással megérdemelnél legalábbis egy csinos alfás hostess-lányt az új 159-edbe :-) *Illetve ezt kellene tenniük, valójában meg elég csúnyákat hallottam arról, hogy hogyan bánnak a reményteljes vevőjelöltekkel :-(
admirális2005-11-22 15:08:59 // 96
Biztos nem mellettem álltál, mert 75-ös Alfával voltam, és nem is a szalon parkolójában parkoltam, mert azt hittem, hogy oda nem lehet behajtani.
admirális2005-11-22 15:07:49 // 95
A váltó tényleg nem olyan jó, nekem rögtön az első váltást elrontotta. Rükit nyomtam neki, és úgy tűnt, be is csúszik a helyére, de amikor felengedtem a lábamat a kuplungról, akkor recsegett, úgyhogy bajlódva lehetett csak beerőszakolni. Viszont tetszett a rövid váltóút, ez igazán klassz húzás volt.
Tommaso 1592005-11-22 11:59:24 // 94
Sziasztok!Én is voltam tesztvezetni beeep146 kollégával Nyíregyházán, a "miénk" is 1.9 M-Jet volt!Én csalódtam benne a belső méretei miatt,és nekem nem jött át annyira az alfa érzés:-((Nagyon jó volt vezetni,és a futómű is tényleg nagyon patika volt,nagyon merev a karosszéria,de az szerintem nevetséges,h hátul kényelmes!!Én normál testalkatú vagyok,de a lábtér az nem sok ahhoz képest, h kintről jóval nagyobbnak tűnik!A szürke műszarfal szintén nem jött be,még ha nem is az az olcsó műanyag,s nem tetszett az sem, h nem vörös a műszarfal világítás (persze ez nagyon részklet dolog)!! Jó,jó,de én többre számítottam,és most nem kell megdobálni,de aznap este vezettem egy új focus duratec dízelt ami 1380 kg és talán 330 Nm 132 Le és ugyan úgy 6 seb. Hát meglepődtem, valami miatt aljas az az autó,és lehet,h az érzés miatt,de jobban ment:-((Igaz abban már volt 5500 km,és nem nyers 250 km!De a 159 is 1400 kg és 150 Le, és mégis!Ennek ellenére azért továbbra is az ALFA mellett tenném le a voksom:-))))
Gabriel2005-11-22 10:58:01 // 93
Alfának is lehet német újságíróknak kéne 159-eket ajándékoznia és mindjárt az év legjobb választása lenne a 159 :))))
ghosty92005-11-22 10:41:47 // 91
"A Gajdán az "Év Autója" szavazáson a 159-nek 1 pontot" Es ami meg viccesebb, a kovetkezo komment mellett: "Alfa Romeo 159: The roadholding and handling of the new Alfa Romeo 159 is pretty amazing, it is one of the best in its category. It also looks attractive, and at last big enough inside. The power and performance of the 2.4 diesel engine is really impressive." Mondjuk minden autot dicsert, de akkor meg ugye minek.
GEORGE2005-11-22 10:30:26 // 90
Kiváncsi vagyok a válaszra..... A német elfogultság jellemző az egész europai autós újságirókra......de sz@rni rá, nekem akkor se lesz német autóm soha többet!
Gabriel2005-11-22 10:14:32 // 89
Egy kis háttérinfó: In the absence of the man behind the 156, Walter Da Silva, who left to join Audi, it was the Italian Giorgetto Giugiaro (designer of the Volkswagen Golf and Passat and the Fiat Panda, Punto and Uno) who designed the new silhouette of this top-of-the-range touring car, in collaboration with the Alfa Romeo centre.
Gabriel2005-11-22 10:11:31 // 88
Egy cikk a viamichelin-ről.
Don Gombóc2005-11-21 08:39:25 // 87
Még csak most olvastam.Tetszik határozottan. Nem hinném hogy válaszolnának vagy közölnék a cikket, mert attól nagyobb arcok. És különben meg le vannak fizetve.
GEORGE2005-11-21 07:28:26 // 86
Majd sort keritek én is egy teszt körre, mostmár kiváncsi vagyok milyen is?? Többen kifogásoltak ezt azt rajta ami meglepő számomra....
2005-11-21 07:27:19 // 85
Mindenképpen. :)
2005-11-21 07:25:50 // 84
67dB a belső zaj szint ami nagyon jó. A motort lehet hallani bár kétség kívül jobb is lehetne.
csocsi2005-11-21 07:24:01 // 83
Akkor használhatónak tűnik a járgány :-)))
GEORGE2005-11-21 07:19:31 // 82
Most mégsem olyan jó a 159??? Nem csak csalóka a dolog?? 140km/h nincs motorhang ezért kicsit előtérbe kerül a szélzaj ami ott van minden 147-156-166ban de a viszonylagosan kevésbé jó zajszürés miatt nem annyira feltünő?? Most nem azt mondom, hogy a 147-156-166 hangos, csak ezekhez képest jobban van szigetelve a motorzaj a 159-ben és ez miatt tünik fel a szélzaj????
2005-11-21 07:14:02 // 81
Én pénteken voltam a Boldizsárnál és egy 1.9JTDm-el sikerült mennem. 1. Nagynak nem lehet nevezni. 2. Ez a motor kicsi bele (2.4 JTDm lesz az igazi hozzá) 3. Fék nagyon jó 4. Váltó ebben is karcos és csattog, rövidebb úton jár de a bot is rövidebb 5. Csöndes 6. Karosszéria tényleg nagyon merev 7. 3.-ban nagyon zavaró a váltó kar helyzete a klíma részt nehéz kezelni 8. Sokan megnézték, egy 166-os még integetett is 9. Futómű nagyon jó. 10. Szél zaj 140-nél ???? Ennyi. Nem fogott meg igazán de az tuti, hogy a családi autóm ilyen lesz SW-ben és a 2.4-es motorral össz kerékkel.
Áki2005-11-20 17:39:20 // 80
Én is voltam szombaton tesztelni ugyanazt a kocsit,mi asszem csütörtökön felhívtuk őket és lebeszéltük,hogy délben mehetünk kipróbálni odaértünk már negyed12re így volt időnk alaposna körűljárni a kicsikét! Nem te álltál a parkolóban melletem egy ugyanilyen piros 156mellé áltam be! Szerintem is a kényelem felé mentek el mintsem a sportosság...én a motor hangot hinyoltam belőle már nem lehet annyira hallani,ez biztos azért van mert sokkal csöndesebb lett az autó minden tekintetben! Nekem összeségében tetszett!
Mike.2005-11-20 16:51:32 // 79
Kíváncsi leszek ezt, -ha sikerült felvenni-, leadják-e valamelyik adón, vagy pedig már megsemmisült a felvétel. Nagy blama ez a Mercinek. :-)
Gabó2005-11-20 16:41:56 // 78
Tedi2005-11-19 17:50:38 // 77
ma délután az MTV autósmagazinjában ultrarövid 159 teszt volt, a srác tök jókat mondott róla. Erre asszongya az istenes lacika: nem zörög? A &@}#> anyád, az zörög, gondoltam én :))))
admirális2005-11-19 17:11:30 // 76
Ma a Csiki-Begénél megnéztem és vezettem egy 1.9 JTS 159-est. A hölgyet nagyon nehéz volt rábeszélni, hogy erre lehetőségem nyíljon, de végül csak sikerült. Bár ezen egy kicsit csodálkoztam, mert úgy hallottam, hogy nyílt nap lesz, és bárki tesztvezethet... Ehhez képest kiderült, hogy csak a komoly vásárlási szándékkal rendelkezőknek szabad... Egyébként minőségérzetre nagyon jó, nagyon komoly dolgokat tud és a kor színvonalán áll minden tekintetben. A belsejét nem nvezném kifejezetten sportosnak semmiképpen sem, de azért egész jó. Ami nem tetszett: Sokkal szűkebb, mint a 156, és nehezebb jó üléspozíciót találni. Szubjektíven úgy érzem, hogy a vezetési élményből visszavettek, inkább a kényelem felé kezd eltolódni, amit még erősít, hogy nagyon nehéz a kocsiszekrény az 1,9 motorhoz, és nem könynen gyorsít. Hallani hogy pörög, de nem gyorsít. Olyan volt, mintha dízel lenne. Azt vártam, hogy mindenki meg fogja bámulni a kcosit, de valahogy nem voltak rá fogékonyak az emberek, és simán elmentek mellette. Persze simán lehet, hogy csak azért okozott bizonyos mértékű csalódást, mert túl sokat vártam tőle. Ki tudja. Minden esetre a fentiek kifejezetten szubjektív vélemények, és nem azt jelenti, hogy rossz benyomást tett volna rám.
Alfista2005-11-18 17:03:06 // 75
Bocs, tévedtem. A BNW-nek 8-at adott, de lényegen nem változtat.
Alfista2005-11-18 16:39:48 // 74
A Gajdán az "Év Autója" szavazáson a 159-nek 1 pontot, a BNW-nek 9-et adott. No comment...
Alfista2005-11-18 16:33:28 // 73
Ki írta a cikket? A Gajdán!
KKY2005-11-18 16:22:59 // 72
Ha kapok valami választ közzéteszem, egyébként próbáltam óvatosan fogalmazni, és nem kihegyezni a dolgot Alfa kontra többi autó-ra.
KKY2005-11-18 16:21:27 // 71
Eddig is észrevettem, de azzal telt be a pohár, hogy nem emlékeznek vissza arra, amit egy hónapja írtak, tehát simán azt hiszik, hogy rajtuk kívül mindenki hülye és senkinek sem tűnik fel ez.
Alfista2005-11-18 16:21:05 // 70
Ezért jó, ha mégis csak beszólnak nekik néha. Ha csak átkozódunk egymás között, azt ők nem tudják meg. Hát tudják meg! Én az Autó Motornak írtam ilyen ügyben. Nem válaszoltak rá. De a hangya ott van.
Inner Circle2005-11-18 16:12:15 // 69
Egyetértünk, de ha évek óta olvasod őket, hogyhogy csak most tűnt fel, hogy úgy tolják előre a teszten a német vasakat, mint postás a biciklit? :D Ami még nem is lenne baj, a pozitív elfogultság még annyira nem zavarna, csak ne húznák le igazságtalanul a többit...
Alfista2005-11-18 16:10:44 // 68
Helló! Gratula a levélhez. De ismerve az újságíró szakmát, meglepődnék, ha válaszolnának. Mégis jó, ha szóváteszed a hülyeségüket!
Pietro2005-11-18 15:58:09 // 67
Dunaszerdahelyen a Dunautónál azt mondták, nekik lesz egy 2,2JTS tesztautójuk... Na, arra még benevezek!
beeep1462005-11-18 15:56:45 // 66
Gratula kolléga, mi is tegnap próbáltunk egyet, szintén 1.9 JTDm motorral. Úgy látom, az észrevételeink nagyjából hasonlóak, a beszámolóm olvasható a Keleti Vég topicban. Irigyellek, hogy sikerült a pályára is kimenni vele. A kényes pont a kormány valóban. A 2,4 mJet-et nagyon szívesen kipróbálnám majd én is, azt gondolom az igencsak állat lesz.
Poló2005-11-18 15:50:08 // 65
Na akkor jövőhéten megnézem. Hétvégén sajnos dolgozok :((
Pietro2005-11-18 15:44:16 // 64
Kíváncsi vagyok, mit fognak reagálni, remélem azt is megosztod velünk.
Pietro2005-11-18 15:40:53 // 63
Kipróbáltam egy 159-est, 1,9mJET motorral. Dízelhez méltón alacsony fordulattól jól húz, autópályán 160-nál, 6.fokozatban alig pörög 2000 felett. (nem emléxem pontosan, mennyi volt a fordulatszám, de nem sok) Városban bőven elég 3. fokozatban közlekedni. A futóműve nagyon jó, nem véletlenül dicsérik mindenhol. Alapvetően nagyon csendes és nagyon "egyben van" az egész autó, a 156-os után kicsit furcsának tűntek a nagy méretű külső visszapillantók, de kívülről nézve arányos, csak belülről látszik akkorának, mint egy IFA-é. A belső visszapillantó viszont kicsi. Lehet, hogy kevésnek tűnhet valakinek az 1,9-es dízel motoros változat, igazából tény, hogy nem egy rakéta, de azért "megyeget". Aki száguldani akar, annak ott a 2,2 JTS... Egy kényes pont: a kormány. Másvalaki írta már, hogy nem tetszik, ez ízlés kérdése, nekem "bejön", viszont a fogása valahogy nem az igazi... Olyan, mintha műanyag lenne... A 156-os kormánya jobb fogású - szerintem. Mentem vele városban is, eléggé megnézték, úgyhogy a külsővel semmi baj, azt hiszem ebben mindenki egyetért. (Steve Wonder kivétel.) Összességében bennem erősödött az az érzés, hogy a 156 után ilyet vegyek majd, a kérdés csak annyi, dízel legyen, vagy benzines??? (összehasonlításképpen jó lenne vezetni egy 1,9JTS-t és egy 2,4mJET dízelt is.)
KKY2005-11-18 15:34:30 // 62
Sziasztok! Egy levelet szeretnék közzétenni itt, amit a mai nap folyamán küldtem el az Autó Magazin szerkesztőségének. Amennyiben olvassátok talán sejtitek , hogy miért. Bocs, ha valakit untatok vele, nagyon ritkán szoktam ilyen hosszan hozzászólni vmilyen témához. Autó Magazin Főszerkesztőség Budapest Hajógyári sziget 307 1033 E-mail:mpb@motorpresse.hu Tisztelt Főszerkesztőség ! Hosszú évek óta rendszeres vásárlója és olvasója vagyok az Önök által kiadott magazinnak. Az összes megvásárolt számot rendszerezve őrzöm. Eddig elégedettséggel olvastam a lapban megjelent cikkeket, függetlenül attól, hogy milyen nemzetiségű, vagy „beállítottságú” újságíró kollegájuk tollából származik az, sőt azt is elmondhatom, hogy az általam havonta megvásárolt kb. 4-5 autós magazin közül mind szakmai, mind esztétikai szempontból az Autó Magazint tartottam a legjobbnak. Ez a nézetem sajnos kezd megváltozni. Miért is? A novemberi számot megvásárolva örömmel láttam, hogy ismét mestertesztet készítettek, most a középkategória került terítékre. A teszt elolvasása után egy kicsit keserű szájízzel összegeztem magamban a leírtakat, de nem ragadtam „tollat” mindaddig, amíg el nem olvastam a decemberi kiadványt. (természetesen a levelezés rovat áttekintése, és az abban leírtak is megerősítettek elhatározásomban) A mestertesztben leírtakkal kapcsolatban a következő észrevételeim vannak: -„ a BMW minden tekintetben ott tudott lenni az élmezőnyben” -én az Önök helyében megvizsgálnám mégegyszer az isolux-diagramokat, legalább három sokkal meggyőzőbbet látok mind a tompított, mind a reflektor tekintetében.(Alfa, Audi, Mercedes) Természetesen itt lehetne beszélgetni arról, hogy a vizsgált 11 tételből mennyi számít az élmezőnynek, de én úgy gondolom, mivel a diagrammok alapján jelentősen elmarad az említett három típustól nem a számszerűség a fontos. A helykínálat tekintetében szintén nem áll az élen.Az ár természetesen egy relatív kategória, de ebben sem szerepel a legkedvezőbbek között. -Abszurdnak tartom azt a megállapítást, hogy egy típust a kimagasló részteljesítmények hiánya miatt az utólsó helyre soroljanak (Saab). -A Mercedes vagy a VW 8,5 literes fogyasztása nem sok, ez csak az Alfánál elviselhetetlen érték. -Még nagyobb problémának érzem azt, hogy a Peugeot két hellyel megelőzte az Alfát, igaz sokkal jobb komfortos utastérben, kulturált motorral meghalni az úton. Önöket idézem: „a kettős sávváltás a 407-essel veszélyes mutatvánnyá fajult”, vagy „elvesztette egyensúlyát és kipürdült a pályáról”. Természetesen nem kell minden autóval versenyezni az úton, de mi van akkor, ha valaki más hibájából kerül veszélyes helyzetbe és a megoldásához esetleg futóműre lenne szükség, vagy megfelelő elektronikára. Természetesen a kényelem is relatív, nem mindenki szereti a süppedős, puha, semmi oldaltartással sem bíró üléseket. -Kíváncsi lennék arra is, hogy az esetek hány százalékában történik olyan fékezés amikor a két kerék alatt lévő felület súrlódási együtthatója jelentősen eltér. (Alfa kontra BMW, melyik is a jobb) Sorolhatnám tovább az észrevételeimet, de egy nagyon fontos kérdést szeretnék feltenni. Miért van az, hogy eltérő hengerűrtartalmú motoroktól ugyan azt várják el a tisztelt tesztelők. Több típus 2200 ccm körüli motorral szerepel, ami ugyebár 15%-kal több, mint az 1900ccm. Nem lenne igazságosabb pl. az Alfa 2,4 l-es motorját megvizsgálni, az csak 9%-kal több mint az előbb említett 2,2l. Kiváncsi lennék a menetteljesítmények összehasonlítására, ha az Alfában 200 Le.-s motor lenne. Ja, és biztosítás regisztrációs adó esetében is 2000ccm a határ –ha jól tudom-, utána pedig 2000-2500-ig. Ezek a gondolatok merültek fel bennem, de meghagytam volna magamnak, ha nem olvasom el a decemberi számban megjelent Alfa 159 tesztet. Ez egyszerűen komikus. A következő sorokat idézném a két megjelent cikkből:(lehet hogy a szerkesztőségben senki sem olvassa el, hogy mit írtak egy hónapja az Önök magazinjában) 2005 november: „Kanyargós útszakaszon rögtön világossá válik, miért: első futóműve elpattogásra hajlamos, kormánya nagyokat lök, 17 colos kerekei hangosan gördülnek,” 2005 december: „A futómű zsenialitásáról csak ódákat zenghetünk:nem pattog el rossz úton, a végletekig semleges és spontán reagál a vezetői parancsokra” AKKOR MOST, HOGY IS VAN EZ? Én nem értem, vagy van egy-két -véletlenül német- típus amivel szemben elfogultak a tisztelt tesztelők, így alakult ki a teszt végeredménye? (egyébként 1998-tól 2003-ig egy 320i típusú BMW-t használtam –ami 1996-os gyártású E36 volt- és meg voltam vele elégedve) Természetesen lehet a korábbi típusok megbízhatóságáról beszélni az egyes márkáknál,(lehet, hogy ebben az esetben a japán típusok megelőznék a németeket) de a teszt nem erről szólt. Miskolc, 2005.11.17. Tisztelettel: Kéméndi Károly Ui: -eredetileg itt magamról ill. autóimról írtam, de titeket nem szeretnélek tovább untatni.
Pietro2005-11-18 15:26:39 // 61
Van egy tesztautójuk. 1,9mJET. Odamész, szólsz, hogy szeretnéd kipróbálni, oszt' gyí!!! Ha ott van az autó, már mehetsz is. De a rádióban úgy hallottam, hogy most hétvégén nyílt nap lesz a 159-es miatt, úgyhogy most tuti.
Poló2005-11-18 08:59:16 // 60
Mikor lesz Győrben tesztvezetés?
Pietro2005-11-17 22:01:17 // 59
Ma láttam a győri Alfa-Fiat szervízvben két 159-est, ami átadás előtti átvizsgáláson volt. Ezek szerint nemsokára az utakon is atlálkozhatunk velük... Naon, de naon tetszettek!!! (holnap ki is próbálok egyet..)
Tomy1562005-11-16 14:22:55 // 58
Enjoy! Alfa 159
mszabika2005-11-16 12:49:33 // 57
Már az Origo-n is rajta van a reklám ;))) 159. Az ALFÁK új nemzedéke.
TarP2005-11-15 16:45:28 // 56
Láttam én is, de nem akartam írni, hogy nézze meg legalább, vagy üljön bele... sőt menjen is vele..áááá...
Gabriel2005-11-15 16:38:14 // 55
LOL, igazad van :-)))))))))))))))))))))))
Pietro2005-11-15 15:41:01 // 54
Valaki ezt írta a hozzászólások rovatba a cikk alján: "Az edigi tapasztalataim szerint nem nyerte el tetszésemet de reméjük hogy javulni fog!!" Kíváncsi lennék, hol szerezte azokat a tapasztalatokat....
TarP2005-11-15 14:58:56 // 53
Akkor a ZIL meg maga a csoda!!! v:)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak