Fórum >> Típusok >> Giulia

WarbiRunner (Gyuri)2019-10-04 14:25:35 // 11569
Zárójeles rész: És ebben mennyire vagy biztos egy 159-ben ülve? :-) Csak hipotetikusan kérdezem XD
Zárójeles nélkül olvasva : Pontosan így van.
Erhard 242 (Pure Energy)2019-10-04 14:24:03 // 11568
szokás szerint megint hülyeségeket írsz, sorolod a lényeget és egérkamion lett belőle :DDD
G-MANN🍀2019-10-04 14:23:16 // 11567
addig is😂
G-MANN🍀2019-10-04 14:22:27 // 11565
Sőt legyen 4C is, hátha:-)
Stef2019-10-04 14:22:23 // 11564
Szokás szerint megint vágod a lényeget! Pffff....
Erhard 242 (Pure Energy)2019-10-04 14:20:54 // 11563
Milyen parkolóházban közlekedni vele, mint bármely más hasonló méretű autóval, befér e a garázsba ha nem szocreál panel garázsod van hanem 3.5m X 7m-es még egy Q7 is befér, dugóban is pont olyan, mint bármi mással menni szopás...stb, stb
Ezek a pont olyan kérdések amikre tudod a választ előre ...
és erre vettél egy BMW I3-at ha jól tudom, amibe nem fér be max a 3 kerekes csecsemő kerékpár és a roller :DDDDD Ezért tényleg érdemes volt egy hétvégére elkérni az autót ..
G-MANN🍀2019-10-04 14:16:53 // 11562
😂😂👍 Mito, Giulia, Giulietta, bármi😂😂😂👍
RomeoOne2019-10-04 14:09:30 // 11561
Mert nem menni kéne vele folyton, hanem pakolgatni, meg mélygarázsokba parkolgatni :'DDD
Laciferi2019-10-04 14:04:05 // 11560
Nem akartalak nev szerint emliteni, de koszi a leirtakat :)
Piritu - 1.000.0002019-10-04 14:03:39 // 11559
Elég komoly tesztigényeid vannak :-)
A Giuliával túl vagyunk a 7e km-en, de még nem sikerült az általad írt listát végigpróbálni :-(
zgi5212019-10-04 14:02:42 // 11558
a bérlésre volt a tippem, nem a konkrét kölcsönzőre, csak azt nevet könnyű leírni. :)
de pont most írták előttem, hogy kereskedésben is működő opció
Stef2019-10-04 13:56:25 // 11557
Ja, még egy dolog. Márkát nem említve (úgyis tudjátok sokan), hiába mentem be nagyon komoly vételi szándékkal egy egyébként tesztautóktól nyüzsgő kereskedésbe, nem kaptam egy teljes hétvégére tesztautót. Viszont mivel tényleges vételi szándékom volt, kiadták egy nagyon kedvezményes bérleti díjjal. Így is megérte kipróbálni. Meg is rendeltem...
vzsiros2019-10-04 13:55:37 // 11556
Annyit emlegetted a sixt-et, hogy gyorsan meg is néztem őket, és rohadtul nem látok náluk egy alfát sem... Pedig már pont elkezdtem örülni, hogy csinálok magamnak egy teszthétvégét... :)
Stef2019-10-04 13:50:42 // 11555
Sziasztok. Ha név szerint nem is, de én is meg lettem szólítva laciferi által. Szóval én is kaptam 1 hétvégére tesztautót, és bizony nagyon hasznos volt! Nagyon sok dolog van ami csak egy hétvégi kirándulás során derül ki. Pl milyen dugóban, milyen autópályán? Milyen reggel hidegen beindítva, hogyan tűri a lámpától lámpáig start-stop-olást? Milyen egy parkolóházban közlekedni vele? Belefér-e kényelmesen 2 gyerekülés? A csomagtartójába be lehet-e tenni egy bicajt vagy egy rollert? Milyen sötétben refivel/tompítottal vezetni? Milyen egy szerpentin vele? Hogyan alakul a fogyasztása a saját vezetési stílus alapján? Befér-e otthon kényelmesen a garázsba? Ezek apró, de fontos dolgok egy olyan eszközzel kapcsolatban amit az ember több éven keresztül tervez használni. Ezek bizony nem tesztelhetőek 20 perc alatt, de egy hétvége teljesen elegendő rá! Én nagyon örültem a tesztautónak (ezúton is köszönöm az illetékesnek!) de én is kb 2 hónapot vártam rá... Ez nem probléma, ha komolyan venni akar az ember, kivárja. Sajnos engem - egyrészt köszönhetően a teszthétvégének - nem tudott teljesen meggyőzni, de ez már egy másik történet.
Hajrá Laciferi, ne add fel!
RomeoOne2019-10-04 13:46:17 // 11554
...neonzöld Alfa Romeo Giulia QV mellett, amely ebben a színben valami eszméletlenül jól néz ki...

Nem én fogok a feltűnősködés ellen hangosan felszólalni, de ebben a színben nem néz ki jól szerintem. Egy Lambo-nak vagy egy Porsche-nek talán jól állni, de a QV ettől túl ripacs lesz.
Az éles szemével inkább azt szúrhatta volna ki, hogy a hátsó ablak tetején is van egy légterelő, amilyet eddig még nem láttunk.
zgi5212019-10-04 13:39:53 // 11553
nem nagyon érdekel, hogy teszt v. demo. az érdekel, hogy nincs.
ha iphone-t (vagy hűtőt) szeretnél venni sem mondják a boltban, hogy bocsi nincs
, mert éppen tesztelik...

engem nem a hétvégi elvitel érdekel, hanem az hogy nincs bent tesztautó Zsolti!
hiába írsz ódákat vmiről, ha nem kézzelfogható, és egyre inkább nem.

ugyan már, egy tizenmillás kocsit ne on line vegyek már!
vzsiros2019-10-04 13:38:01 // 11552
Úristen de melléösszevissza gépeltem :D bocsi
vzsiros2019-10-04 13:37:34 // 11551
Halesz2019-10-04 13:34:09 // 11550
De ne keverd már össze a tesztautókat a bemutatóautókkal.
Előbbiek, amiket én is megkapok, azokat nem adják oda ügyfeleknek, azok kifejezetten újságíróknak vannak. A tesztautókat az importőr kezeli, a bemutatóautókat a kereskedések.

A szóban forgó Giulia pont egy öszvér, azt újságírók és lehetséges flottás ügyfelek is megkapták, de mezei halandó ügyfél nem vezette, hiszen nem kereskedői autó.
zgi5212019-10-04 13:32:14 // 11549
ui:
egyébként, épp most nézem a Backstage aktuálisát. És igen, meglepő a Giulia tulajok szaporodása, szerencsére itt nem a SUV szegmens győz, mint más márkánál.
zgi5212019-10-04 13:29:25 // 11548
Nyilván.
Tisztában vagyunk ezzel, amit leírtál.Főleg az, aki át is élte, nem dummy userként esik be.
Nem rád van ez kisarkítva, de tedd a szívedre a kezed. Az az x ezer km, amit csak Giuliával mentél, hány szerencsétlen tesztelsését hiúsította meg.Még1x mondom nem személyeskedni akar senki, de itt téged ismernek. A Vályi és társai is heteket punnyadnak az autókban, míg vki azért nem kap kocsit mert nincs bennt a tesztautó.. Miért nincs?Ne menjünk bele..
Sztem a teszt és demo -újságírói- autókat külön kellene kezelni.
Igen, és engem nem érdekel, hogy az FCA hogy finanszírozza meg , hogy egy Tipo dízel kombi autómatát szeretnék kipróbálni, csak legyen. De nincs!
Ezért mondtam, hogy ha vkit hosszabb távra érdekel, és tényleg komoly vevő menjen ki Bécsbe vagy béreljen a Sixtől.
Sajnos ez van, erről nem ti tehettek csak igazságtalan pl. Gyuri, v . laciferi szempontjából.
Halesz2019-10-04 13:29:01 // 11547
Igen, max elmész reggel megnézni, meg délután, hallgatózol a lépcsőházban, hogy milyen hangos a többi lakó, de nem fogsz tudi ott aludni a tulajjal, hogy kipróbálhasd, milyen az éjszaka :D
Erhard 242 (Pure Energy)2019-10-04 13:24:52 // 11546
egy lakás vagy ház dupla vagy tripla annyi, mint egy Stelvio Q... ott sem költözhetsz be 3 napra, hogy kipróbáld milyen is lenne :DDD
Halesz2019-10-04 13:21:07 // 11545
Ha már meg lettem szólítva.

Nem hiszem, hogy túl sok olyan márkakereskedés van Magyországon, ahol az utcáról beesve adnak Neked egy egész hétvégére egy autót, csak úgy. Nyilván minden kereskedés autókat akar eladni, de szerinted hogy jönne ki a matek? Tartsanak egy egész autóflottát azért, hogy minden hétvégére legyen x autójuk a tesztvezetésekre? Kezdd el kiszámolni. Akkor egy autó 52 hétvége, 52 esetleges vevő, aki lehet, hogy végül nem azt a kocsit választja. Na de nyiván egyszerre több vevő is jön, mindenkinek adni kéne...

Szerintem ez még egy VW-csoportnál sem normális elvárás, hogy elhozhass egy autót 3 napra. De lehet, hogy tévedek, annál az autómennyiségnél, amit ők pörgetnek, ott beleférhet már...

Nyilván az egészen más, amikor visszatérő vevő vagy, az adott kereskedésben vettél már mondjuk 2 nagyobb értékű autót, akkor még az is előfordulhat, hogy a kereskedő fogja felajánlani, hogy itt van az autó, vidd el, próbáld ki.

Nyilván egy ideális világban az lenne a jó, ha egy adott kereskedés minden típusból, minden motorvariánssal tartana tesztautót, de azért ez egy olyan márkánál, ahol évente 300-at adnak el összesen, nehezen elvárható. Egy kereskedés fektessen be mondjuk 50 milliát 3 autóra, hogy aztán legyen belőle 10-20 plusz vásárlója? Fizesse az adókat, az amortizációt, stb... Persze, mondhatjuk azt, hogy ez a dolga... Majd ha mondjuk 1000 Alfát adnak el évente Magyarországon, akkor talán lesz pár olyan kereskedés, aki ezt meg is fogja csinálni.

És persze, lehet azt mondani, hogy ha nincs tesztautó, hogyan adnának el 1000 autót? Kicsit 22-es csapdája, de újra hangsúlyozom, ha komoly vevő vagy, meg fogják oldani, hogy kipróbálhasd, mehess vele egyet.

Ja és a legjobb, amikor valaki tényleg csak tesztelni akar... de vásárolni nem... Én is segítettem már abszulút tuti vevőnek beállított ismerős ismerősének, abban, hogy kipróbálhassa a Stelvio Q-t. Leegyeztettük a kereskedéssel, az importőrrel, elhozták az autót, az illető elvitte, kipróbálta, aztán megvette inkább külföldön, mert ott egy kicsit olcsóbban volt egy készleten, és nem akart várni rá. Az ilyen eseteket belekalkulálva végképp nehéz elvárni egy kereskedéstől, hogy sok bemutatóautót tartson.

Nekem azért adnak tesztautót, hogy írjak róla, videót csináljak róla, megosszam a tapasztalataimat ezekról az autókról. Nem egy ismerősöm vett már Giuliát az élménybeszámolóimon felbuzdulva, de olyan is gyakran van, hogy felhívnak és kikérdeznek az adott autóról. Eddig sosem ráztam le senkit :)

Valaki írta itt korábban, hogy telefont sem úgy veszel, hogy előtte egy hétig kölcsönadják... Se kávéfőzőt, sem semmi. Nyilván itt 10+ milliókról beszélgetünk, más jellegű döntés, de jó hasonlat.

Egyébként ez nagyon jó téma, akarunk is ezzel foglalkozni majd valamelyik Backstage adásunkban.
RomeoOne2019-10-04 13:06:16 // 11544
Mondjuk annyiban nem értek egyet, hogy ha egy bizonyos élményt keres az ember, akkor van elképzelés. Csak nem feltétlenül tudja, hogy melyik autóban találja meg. Olyankor persze, hogy kipróbál többet.
Mondjuk ha valaki nem azért Alfás, mert ez Alfa, hanem mert a jó vezetési élményt szereti, akkor, ha egy olyan modellel jön elő a a gyártó, ami nem azt az élményt nyújtja mint eddig, akkor azt fogja érezni, hogy meg kell néznie mást is. (Ez persze most csak hipotetikus, nyilvánvaló, hogy vezetési élményben jelenleg semmi sem nyújtja azt, amit az Alfa).
Piritu - 1.000.0002019-10-04 12:58:01 // 11543
Hogy meg tudják csinálni megfelelő fényviszonyok és háttér mellett az a pár száz képet, amiből a cikkhez mazsoláznak :-)
G-MANN🍀2019-10-04 12:34:07 // 11542
Ő újságíró
G-MANN🍀2019-10-04 12:32:07 // 11540
Igen, ahogy olvasom a hozzászólásokat, igen, így gondolom ( bármilyen típus jó, az azt jelenti, hogy nincs elképzelés egyáltalán)
WarbiRunner (Gyuri)2019-10-04 12:28:39 // 11539
Nem vágom mire gondolsz, de biztos...
tdemeter2019-10-04 12:21:19 // 11538
"Nézd ki neten, olvass utána, és hozz el egyet. Akinek ez megy, annak lesz. :-)"

LOL:) Gyuri, esküszöm nem b@szogatásból, de iszonyú vicces ilyet a te tolladból olvasni:))))
Erhard 242 (Pure Energy)2019-10-04 12:09:02 // 11537
megint más valamit legyártani és ezt a piacon újként eladni (azt hiszem Te ezt csinálod) ott sajnos qurvának kell állni máshogy nem megy, amit én csinálok ott elve szó sincs ilyenről, kifizetik és elviszik a terméket, nincs emocionális kötődés a termékhez (bár volt olyan Hondás aki kifejezetten kék olajszűrőt és gyertyakábel készletet kért az autójához, mert milyen jól mutat a blokkon), szóval teljesen más a piac ...
WarbiRunner (Gyuri)2019-10-04 12:04:05 // 11535
Miért furcsa? Év elején még lelkes voltam, elmentem Nyíregyre, itt szalonokba, és igen, több konkurenciához. Ahányszor nekirugaszkodtam, távolodtam az egésztől. Mostanra már baromira nem vagyok benne biztos, hogy kell nekem ennyiért bármilyen autó. Semmi furcsa nincs ezen, egyszerűen nincs birtoklási vágyam egyik iránt sem. Kerestem valamit ami lehet a 159 utódja, de eljutottam oda, hogy elengedtem a sztorit.
A bizonytalan vevő = potenciális vevő. A biztos vevő=vevő. És ezt viszonylag jól tudják mindenhol máshol.
Erhard 242 (Pure Energy)2019-10-04 12:02:29 // 11534
no látod akkor neked egy 7vége sem lenne elég, 3 évre kéne egy tesztautó :)))
WarbiRunner (Gyuri)2019-10-04 11:57:11 // 11533
Én a termékeimet sokszor 3 hónap demora küldöm ki. Van egy szint, ahol ez teljesen normális. Meg kell tudni válogatni, hogy kinek adod oda. És igen, jártam már úgy, hogy 3 hónap után egy retkes roncsot hoztunk vissza. Benne van a pakliban. Aki el akar adni, az erőforrásokat tesz bele, hogy helyzetbe kerüljön, nem?
zgi5212019-10-04 11:54:20 // 11532
kinek mi.
furcsa ez a monológ pont a Te tolladból.
talán megérzik és igazuk van?
hogy nem vagy potenciális csak bizonytalan vevő.
WarbiRunner (Gyuri)2019-10-04 11:53:52 // 11531
Szerintem is hülyeség, hogy bármit le lehet szűrni egy autóról 20p alatt. Kb annyit, hogy működik. :-) A 159-et is kipróbáltam vételkor, mégis úgy vettem meg, hogy fogalmam sem volt milyen autó. A rákövetkező pár utam alatt körvonalazódott, hogy miféle szerkezet ez. És 3 évig kellett szoknom, kiismernem, mert végtelenül távol állt attól amit kerestem. Aztán az idő megoldotta, kiismertem, megtanultam, hozzászoktam, nincs miért duzzogni benne, egy nagyon kifinomult valami. Csak nem az az őrült teszem-veszem "violent" jellem. Hozzányugodtam, így mindenkinek jó :-) A gőzt meg kieresztem 90 lóval, és ez is mindenkinek jobb így :-)
Laciferi2019-10-04 11:51:52 // 11530
Ez egy jo otlet koszonom :)
zgi5212019-10-04 11:51:05 // 11529
oké, de Te is érzed, hogy a potenciális vevő, aki pedig szeretné pont emiatt esik el.

kérdezd meg Haleszt , nála hányszor volt Giulia... Indokoltan? Ennyi alkalommal. :)
zgi5212019-10-04 11:49:36 // 11528
sztem , ha megteheted menj vissza többször, akár több kereskedésbe is. próbálj ki benzinest, dízelt stb.. akkor sokszor 20 perced lesz már. én is így tettem anno.
egyébként nyugodtan leírhatod, hol adják ki. de pl. a KIA -nal biztosan. :)

egy a4 -t próbáltam anno, a kereskedő kifejeztetten kérte, hogy menjünk ki az M0-ra.

a giulianal volt rövidebb, hosszabb utam. megbeszélt időre mentem.
volt város, országút, kicsit pálya. a kereskedő rám szánta az időt.
igen, tőle vettem meg végül!

a nejem autójánál számomra elég volt idézőjelben 15m a kocsival, éreztem jó a motor (elegendőnek értem) jó a fék. a külső-belső és szín meg neki tetszett.
Erhard 242 (Pure Energy)2019-10-04 11:49:19 // 11527
hogy ingyé autókázhasson 1 hétig :DDD
WarbiRunner (Gyuri)2019-10-04 11:47:01 // 11526
Nem egy olyan nagy harc ez. Aki biztos benne, hogy mit akar, az megkapja. Mint bármilyen boltban. Bemész, ezt kérem, azt adják. Ennyi. Alfát vegyél úgy, mint mobilt. Nézd ki neten, olvass utána, és hozz el egyet. Akinek ez megy, annak lesz. :-)

A teszt igazából pont arról szól, hogy nem tudod mit akarsz. Van egy elképzelésed, de tízenpár milla sok ahhoz, hogy úgy menj be, hogy "köszi kettőt kérek". Én úgy megyek be, hogy még nem tudom mi lesz, és ez biztos látszik rajtam. Ilyen helyzetből nem fogok rámenőzni, hogy adjatok egy autót he, itt a zsé, úgyis kell a verda.
Vannak márkák, ahol képzett marketingesek ülnek, és levágják a szitut. Ők azok, akik azonnal leültetnek, vízzel kávéval kínálnak és kiszedik belőlem, hogy mit szeretnék. Ezt nem elvárom, nem ezért megyek be. Bemegyek megnézni az adott típust, kívül, belül, max kérdezek két szót róla. De ez a vége, ha akarom, ha nem. Ajánlattal és tesztvezetés időponttal jövök el. Én nem nyomultam, nem kértem semmit, nem azzal a rossz szájízzel jövök el, hogy na, kikönyörögtem egy tesztet aztán nem veszek semmit.
A KIA-nál egy ilyen kör után hajszálra voltam attól, hogy vegyek egy Proceed GT-t. Úgy, hogy egyáltalán nem terveztem ilyet. Szuper marketing szakember ült ott, ennyi.
És ezt úgy, hogy gondosan elrejtettem a 159-et a parkolóban, mert ez is számít. Nézik mivel jössz. Ezt is kitapasztaltam :-)

Az Alfánál a bejárattal szemben a legfeltűnőbb helyre álltam be a frissen mosott Ti-vel.
Egy Alfás egy szép állapotú Alfával érkezik, bemegy Alfát nézni, kérdez. Nem vágják le a szitut. Ennyi. :-) Nem veszem a lelkemre, több időm van gondolkozni, hogy mit akarok, és akarom e egyáltalán. Most épp nem annyira. Lehet holnap kicsit jobban. Az Alfa érdekelt annyira, hogy kérjek tesztet, de erőltetni nem fogom, mert nem tudom, hogy fogok e venni. Ha mégsem, majd én érzem magam rosszul emiatt? Tudom, túl lelkizem, én ilyen vagyok. Az Alfa vásárlás úgyis olyan, hogy egyszer csak megtörténik minden előjel nélkül. :-) Szóval nem harc, pár próbálkozás után egyszerűen elengedtem az egészet.
zgi5212019-10-04 11:41:12 // 11525
az újságíroknak miért kell 1 hét? :)
Erhard 242 (Pure Energy)2019-10-04 11:32:35 // 11524
Giuliaból és Stelvioból a legkisebb benyás 200 ló, nem kell ahhoz varázslónak lenni, hogy megállapítsd, hogy nem csak az alföldre jó, ráadásul az összes teszten agyon dicsérték a futóművét. Mennyire pakolható? Kinyitod a csomagtartót, lehajtod az üléseket és meglátod kb 10 perc alatt. Még mindig nem értem mire jössz rá 2 nap után amit egy 20 perces tesztvezetéssel is le tudsz szűrni plusz a szalonban az 1-2 órás szöszmörgéssel együttvéve.
Nem kértem ki és minden faxa sőt még jobb, mint gondoltam volna :DDD
Laciferi2019-10-04 11:32:13 // 11523
Nem fogast akarok talalni, csupan alaposabban megismerni :) De ugy latom ez nem fog menni ezen a modon :) Szerintem nekem is hasonlo velemenyem lenne, mint Gyurinak a temaban :D No mindegy, azert majd probalkozom a korabban irtak alapjan :)
RomeoOne2019-10-04 11:28:43 // 11522
Mondjuk egy 20+ éves 146-hoz képest a Giulia biztos, hogy minden tekintetben jobb lesz, szóval emiatt nem kell egy hétvégét rászánnod :D (may Warbi tudna valami elborult indokot találni, hogy miért nem :D)
Sztem még a Giuliettán sem tudnál fogást találni.
Laciferi2019-10-04 11:23:47 // 11521
Nem vagyunk egyformak ez ilyen, de egyebkent most nem reklamozom milyen automarkanal mar ki tudtak adni teszthetvegere autot. Es igen megneztem mit megy palyan, hogy megy szerpentinen, mennyire pakolhato, mennyire konnyu vele parkolni, stb stb amit 20 perc utan nem tudsz leszurni azt hiszem vagy ha igen akkor nagy varazslo vagy. A jelenelegi Ti-t azert vettem valoban kb fel-1 ora alatt, mert 10 evig 146-om volt es tudtam mit veszek volt eleg idom teszteni. De azert ezek az autok mar teljesen masak, mint a regebbiek voltak, 20 perc alapjan nem igazan szeretnek autot venni . De termeszetesen abban is van racio amit te irsz, en a helyedben kikertem volna azert elotte :)
Laciferi2019-10-04 11:19:12 // 11520
Meg az is lehet, hogy lenne ra penzem... ;)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.