Fórum >> Típusok >> Giulietta

Kazes☻2010-11-11 11:38:23 // 2631
Végre egy igazán szép mondat! Hajrá!!! :)))
SKrisz2010-11-11 11:37:31 // 2630
Nem is kell :)

Hajrá Giulietta :)))
Kazes☻2010-11-11 11:35:28 // 2629
Hirtelen akkor épp nem találtam más szót rá. :) De csak ismételni tudom magam: "Viszont ebbe már bele sem kezdek, mert megint csak szétoffolós vitát szülne, valószínűleg." :)))
SKrisz2010-11-11 11:31:29 // 2628
Ajnározás? Mintha ilyet nem vettem volna észre. Mindezmellett George-nak igazsága van... persze lehet ezt szemellenzősen is fogadni, de ezt már mindenknek saját belátására bízom :))
Kazes☻2010-11-11 11:27:12 // 2627
Természetesen. :) Viszont ebbe már bele sem kezdek, mert megint csak szétoffolós vitát szülne, valószínűleg. :)
GEORGE2010-11-11 11:15:14 // 2626
Létezik még az Alfán kívül is élet :-)))))))
Kazes☻2010-11-11 10:45:13 // 2625
A GTV-sek most úgyis azt ajnározzák! :)))
Erhard 242 (Pure Energy)2010-11-11 07:26:35 // 2624
na az volt az egyik :(
GTPeti2010-11-10 21:38:04 // 2623
Ha így kérdezed, akkor nem volt. :) Mér, milyük van ezeknek? Skodájuk és Golfjuk?
GEORGE2010-11-10 21:34:19 // 2622
Írj BO-nak és meg fogja mondani, hogy mely kereskedésben milyen verziót tudsz kipróbálni.

Jársz te pesten eleget a Budaörsi kereskedés ( M1-M7 közös szakaszán az elektro world mögötti részen találod.
) nem kitérő neked.
GEORGE2010-11-10 21:32:50 // 2621
OFF

A csak csevegek is jó, meg úgy is kiállja a szabályt, ha nem csevegek, de kirakom elé, hogy OFF után meg, hogy ON :-)))


ON
Erhard 242 (Pure Energy)2010-11-10 21:32:40 // 2620
tényleg? tavaly két kereskedésben voltam hogy mehessek egy kört egy 159-cel szerinted volt? :)
GTPeti2010-11-10 21:27:23 // 2619
Egy Alfa-kereskedésben próbálj szerencsét. :)))
Erhard 242 (Pure Energy)2010-11-10 21:23:47 // 2618
ok :)
akkor egy kis ON...melyik kereskedésben lehet Juliskát tesztvezetni? BP-SZfvár vonzáskörzetében....
Kazes☻2010-11-10 21:22:59 // 2617
Akár lehetnék is, de nem vagyok. :)
Viszont Tommi cartárs biztosított róla, hogy nem vagy idióta, tehát csak felismered a Csak csevegek és aHozzászólok 'gombokat', ill. azok értelmét és használhatóságát. :)
L&P! :)
GEORGE2010-11-10 21:19:49 // 2616
OFF

1.hagyd, nem érti
2. "ránk" szólt Teddy

:-))


ON
GEORGE2010-11-10 21:18:47 // 2615
OFF

Ettől függetlenül a nem olyan régóta itt lévő tagok közé tartozik!
És egy újabb példa arról, amit veletek beszéltünk az "ilyen' Amorés tagokról.
Csak kérlek ne tagadd, hogy ez a probléma létezik!

ON
Erhard 242 (Pure Energy)2010-11-10 21:17:55 // 2614
mit nem értesz? szerinted a tükrök dísznek vannak az autón? ha jön mögötted egy mentő 160-nal megkülönböztető jelzéssel vagy kormányautó 200-zal akkor az elől sem állsz ki mert nem számítasz rá és különben is balesetveszélyes? Tudod hányszor találkozom az m7-en hogy a belsőben megy pl egy X5, X6, 5 konvojban 130-cal mikor meg jobbról elhúzok még ők villognak? nekik a külső sáv derogál vagy mi?
Németország meg pont úgy jön ide hogy ott nincs sebesség korlát :P
Tedi2010-11-10 21:10:06 // 2613
1) Somez három éve tag az Amorén
2) fejezzétek be az offolást!
GEORGE2010-11-10 21:07:21 // 2612
itt kezdődött, itt folytatom, ha nem tetszik ne olvasd el.
Nem hiszem el, hogy neked mindent meg kell "kiabálnod"
Belőled jó moderátor lenne, mindenhol ott vagy, nem akarsz jelentkezni??
Kazes☻2010-11-10 21:02:06 // 2611
Legalább ha csevegésben nyomnátok! Így még kikapcsolni sem lehet! :)
GEORGE2010-11-10 20:47:52 // 2610
Kezd személyeskedésé válni a stílusod, de hát te ilyen vagy......

Légyszives a te gondolataidat ne add az én "számba" mert nem fedi a valóságot.
Teljesen más ember vagyok és teljesen másként közlekedem, mint ahogy te itt leírod!

Ezért hanyagolom egy ideje az Amore-t mert a sok új tag nem tudja merre hány centi, gondolkodás nélkül "nekimennek" mindenkinek, ahelyett, hogy vennék a fáradtságot és eljárnának találkozókra, ahol megismerkedhetnének a neten "látható" tagokkal.....de hát az egyszerűbb ha a monitor mögül jól megmondjuk....még üzemanyagra sem kell költeni.

Leszögezem, hogy a nem tartom vagánykodásnak, hogy viszonylag gyorsabban megyek egy bizonyos rétegtől.
Amúgy, hogy csak tudd a java autós 150-160-al halad a pályán.
Az autópálya nem arra való hogy 100-110-el fogyasztási rekordokat produkáljon az ember, az ilyenek a főúton lenne a helyük. Az autópálya arra való, hogy gyorsabban eljussunk A-ból B-be!
Továbbá a 156-mal a 160 olyan komfortra, mint egy másik autóban 110-120 haladni......Nem kell kioktatás abból sem, hogy egy balesetnél ki a hibás. Tudom, hogy mit csinálok az úton, de ezt nem akarom tovább bizonygatni.

Én leszarom, hogy valahova 11perccel, vagy 32 perccel hamarább vagy később érek oda. A fogyasztás sem érdekel, ( ha nyomod a dieselnek az is iszik ) továbbá második autónak nem vettem volna 5 hengeres 2.0 benzinest.
Én az élvezetért vezetek ha megyek valahova. Ha lehet gyorsan megyek.
Nem vagányságból, nem nagyképűségből hanem egyszerűen azért mert így, ill úgy élvezem a vezetést! Nem tudom érted-e??
Somez2010-11-10 19:20:27 // 2609
Igaz :-) Én be is fejeztem. Sorry.
Somez2010-11-10 19:20:09 // 2608
Nem értem ez hogy jön ide. Beszélt itt valaki Magyarországon kívül másik országról? :-)

George és a többiek is itt kommentelgették korábban, hogy mennyire gáz, hogy senki sem tud a belső sávból elmenekülni előlük, amikor 160-nal közelítenek. Nem tudom ebben mi a meglepő. Nem mindenkinek van 200 lóerős autója, ami annyira rugalmas, hogy felvegye ezt a tempót. Én speciel érdekes módon sosem találkozom a belső sávban olyanokkal, akiket ki kéne villogni. Bemegyek mögéjük, lassítok a tempójukra mert nem várom el, hogy az 1.3-as swifttel 190-ig padlózzanak, majd előzés után el is mennek előlem és folytatom az utam.
pe-Ti2010-11-10 18:23:14 // 2607
Ez a Giulietta topic kérem szépen????? Jól elkalandoztatok!
Erhard 242 (Pure Energy)2010-11-10 15:46:12 // 2606
csak egy kis észrevétel :)
"Hanem arról beszélek, hogy mások nem feltétlenül tudják úgy lereagálni a te tempódat, ahogyan kellene és ebből könnyen lehet baleset."
Akkor ezek az emberek még véletlenül se menjenek a németeknél mert biztos balesetet fognak produkálni!
Somez2010-11-10 15:40:55 // 2605
Leírtam lentebb, hogy hátulról ráfutás esetén nem ugyanaz a sztori, mintha álló autóba ütközne az ember. Azt hiszem ennek fényében neked vannak hiányosságaid, mégpedig az olvasás terén.

A vagánykodást itt produkálod a fórumon azzal, hogy elmondod milyen alapvető dolog 160-nal közlekedni. Amit a való életben, az utakon produkálsz az nem vagánykodás, hanem felelőtlenség. Nem azt vitatom, hogy jól nyomod. Hanem arról beszélek, hogy mások nem feltétlenül tudják úgy lereagálni a te tempódat, ahogyan kellene és ebből könnyen lehet baleset. Ekkor viszont te vagy a hibás, nem pedig ők. Én erre baromira nem lennék büszke a helyedben.

Honnan tudod, hogy mennyivel megyek autópályán? Elárulom neked, ha sietek, 130-cal (és nem 130-al) közlekedem a külső sávban. Ha előznöm kell, akkor amennyiben a forgalom miatt szükséges, a belső sávban 130 fölé gyorsítok és visszamegyek a külsőbe amilyen hamar lehet. Látványosan gyorsan haladók elé sosem megyek ki, inkább lelassulok 80-90-ig egy kamion mögé és várok, ameddig kell. Tisztában vagyok az 1.6 TS motor nyomatékával, úgyhogy ennek megfelelően van pofám kimenni mások elé.

Ha bőven van időm, akkor 110-et tartok a külső sávban, mert ott jobban fogyaszt a kocsi és időm úgyis van rá. Mehetnék persze 90-nel is, de az már az én idegeimnek is túl lassú :-)

BP-ről Csörihez leugrani 130-cal 15 perces időmegtakarítást eredményez, a 110 km/h-ás tempóval szemben. Én inkább ezt veszem figyelembe a sebességem megválasztásánál. Egyébként pihentetőbb is 130-cal menni, mint 160-nal, hiszen ott jobban kell koncentrálni az eseményekre.
Kazes☻2010-11-10 15:12:28 // 2604
Nem szétbaxni a Juliskás topicot (is)! :)
GEORGE2010-11-10 14:58:35 // 2603
Nem mondott hülyeséget az Apád :-)
GEORGE2010-11-10 14:49:56 // 2602
Na látod barátom ott kezdődnek a dolgok, hogy te azt hiszed vagány dolog gyorsan menni.
Hát elárulom, hogy nem az.
Sokan írják itt hogy mentem 160-al.....na és akkor mi van, ha a közlekedési feltételek adottak akkor én 160-as tempomattal utazom a pályán. Tényleg be kéne mindennap ezt írnom???
Ebben semmi vagányság nincs, én ennyivel szeretek menni, így érzem jól magam vezetés közben.
Az is egy tény, hogy te nem ismersz engem, sose ültél az autómban. Mert ha ismernél és ültél volna nem tartanád vagányságnak, ahogy közlekedem.

Vannak még hiányosságaid, pl az ütközéses példádnál is.
Igen ott valóban annyival ütköztetik az autót félátfedéssel rögzített szilárd testnek!
Csak az élet adta dolgok teljesen mások, ugyan is az ütközéskor az a másik autó nincs rögzítve,meg, ha beleszaladsz 160-al egy 130-al haladóba, messze nem olyan bajok lesznek, mint a félátfedéses ütközési tesztnél....stb stb.
Evvel nem mondtam azt, hogy nem lehet nagy baj, mert sajnos így is lehet.


Továbbá avval is tisztában vagyok, hogy nagyot lehet "esni" 160-nál, de 120-nál sem kisebb a valószínűsége a kisebb sérülésnek.
Igazából ott a baj az embereknél, hogy azt hiszik ,ha betartják a KRESZ sebesség határokat, akkor nem lehet bajuk.
Szóval te miért is mész a pályán 130-al??? Ha csak 100-al mennél jelentősen csökkentenéd egy esetleges balesetnek a kockázatát, sérülésének a nagyságát!
Ja és mutassál a körülöttem autózó 10 autóból hány megy szabályosan????

Én senkit sem akarok semmire sem rávenni, úgy autózom, ahogy nekem tetszik,de messze figyelembe veszem az időjárási is egyéb tényezőket ha megyek.
Továbbá avval sem szoktam dicsekedni, hogy mennyit mentem már, de több mint 1,1millió km-el a hátam mögött azért van egy kis tapasztalatom. Természetesen engem is utolérhet a baj bármikor, mert csak az nem szenvedhet közlekedési balesetet aki egy fotelben filmet néz a szobában, de ott meg egy esetleges elektromos tűz okozhat bajt........

Ámen :-)
Erhard 242 (Pure Energy)2010-11-10 14:18:33 // 2601
nézd erről apám mondása jut az eszembe...3 fajta vezető van: a birka aki nem áll a magaslaton többek között ezek mennek folyamatosan a belsőben, a farkas aki állandóan szabályt vét és nem is tud róla és a róka aki úgy szabálytalankodik hogy tud róla :)
WarbiRunner (Gyuri)2010-11-10 14:18:23 // 2600
Erről eszembejutott a múltkori eset :-)
Apám vezetett (Focussal mentünk), pont kamionokat előztünk olyan 150-nel. Megszólal mellettem "ez mit akar már?". Belenézek a tükörbe, sehol semmi...Mondom ki? Hol?
Ekkor észrevettem mire gondol :-) Egy F360 Modena lámpája villant, csak olyan lapos, hogy nem látszott....Fél méterre beállt a Focus seggébe és villogott folyamatosan.
Na az ilyen űberbunkóktól borsódzik a hátam, de fater is ideges lett, nem kicsit. Húzzon a ringre száguldozni, ha nem bír kivárni egy előzést.
Dea2010-11-10 14:12:43 // 2599
Kabrióknál bevett dolgo a köszönés, a Spiderrel gyakran én is összeintegetek a többi kabrióssal. Egy időben SAAB volt a céges, velük is rendszeresen köszöntünk egymásnak.
Az szokott még előfordulni, hogy - ha átülök egy hétvégén a civil cégesből az Alfába - kell egy fél nap, mire észreveszem a cartársakat (civil cégesből nem villogok a Alfákra néznének bután, mit akar ez a csávó a francia kocsijából:)), ha meg visszaülök, kell fél nap, hogy ne nyúljak ösztönből a kapcsolóhoz, ha szembejön velem egy Alfa...:

No, gondoltam visszatérek az "eredeti" off topikra az autópályás meccselés után....:D:D:D
WarbiRunner (Gyuri)2010-11-10 14:09:30 // 2598
Hajszál pont ezt mondom én is :-) Kicsit tompa, kicsit szélérzékeny, de brutál módon nyeli az úthibákat, és megölhetetlen. Vezettem már néhányszor Focust (1.8 tdci-t) :-))
zolee1452010-11-10 14:05:42 // 2597
Jogos, mindig a másik a hibás.:D
Végülis mindenki maga dönti el hogyan akarja leadni a szerelést. Van aki gyorsan balesetben, és van aki 70-80 éves korában szépen fel akar fordulni mint a krumplibogár.:) A baj az, hogy az előbbiek általában magukkal visznek párat az utóbbiakból is...
Erhard 242 (Pure Energy)2010-11-10 13:12:31 // 2596
ha a paraszt tudná a kreszt akkor nem lenne gond :) amúgy végső menekülésnek van még leálló sáv is :P
zolee1452010-11-10 12:34:01 // 2595
Na azt viszont én nem figyeltem, hogy hivatalos vagy sem, de most megnéztem és igazad van, nem hivatalos.
zolee1452010-11-10 12:30:24 // 2594
Valahol a neten, egy másik fórumon épp most írja be valaki, hogy "egyesek kilónyócvannal tolják a pályán, meg jobbról előznek...hihetetlen mennyi barom van".:D

Aztán amikor két ilyen találkozik, aki szerint a másik a barom akkor szokott jönni a mentőhelikopter.
Somez2010-11-10 12:27:44 // 2593
Láttam én is azt a videót, azért is mertem feltételezni, hogy nem túl fasza a töréstesztje. Viszont az nem EuroNCAP-s videó, amennyire én kivettem. Nyilván ha hátulról ráfutsz valakire, akkor a sebességkülönbségetek inkább számít, mint a tényleges sebesség. Ettől még azonban nem hanyagolandó tény, hogy 130-nál bármilyen gebasz történik, nagy eséllyel durva vége lesz.
Erhard 242 (Pure Energy)2010-11-10 12:22:40 // 2592
igazad van én már meguntam a villogást a belsőben ha nem vesz észre 5mp alatt akkor jobbról megyek el.... hihetetlen mennyi a barom :(
BeeGee2010-11-10 11:59:14 // 2591
Szerintem kár ezen kattogni. Én már leszoktam róla, hogy a b@lfaszokat szidjam úgysem fogynak el..
Egyszerűbb, ha felkészülsz hogy ha kamionhoz érsz, lassítasz, mert tuti ki fog húzni valaki eléd. Pl Gerion 150-el, aki úgyse fog gyorsítani ha a seggében vagy. Előtte pedig egy Gerion2 tempomatozik 130al, aki szintén nem fog gyorsítani. Bár ilyenkor figyelmességből gyorsíthatnának, hiszen országúton sem állandó tempóval előznek. Ettől még a tempomatot nem kell kikapcsolni :)
Szóval, ha egyikőtök sem gyorsít előzés közben, akkor miért várjátok el hogy más azt tegye? :) Tudom, George, Neked általában nem kell, mert olyan tempóval mész, de mindig van egy erősebb kutya :) Az hogy 180-al vagy 120-al csinálod, ugyanaz a kaptafa.
Kazes☻2010-11-10 09:51:10 // 2590
Régen így volt, remélem ma is. :)
25. § (2) Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni. Lassú járművel, kerékpárral, állati erővel vont járművel, kézi kocsival, hajtott (vezetett) állattal, valamint lassan haladó járművel - ha az út- és forgalmi viszonyok lehetővé teszik - szorosan az úttest jobb széléhez húzódva kell haladni.
36. § (1) Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) - a (2)-(4) bekezdésben említett eseteket kivéve - a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Más forgalmi sávra ráhajtani csak előzés, balra bekanyarodás, illetőleg megfordulás céljából szabad.
zolee1452010-11-10 09:08:09 // 2589
Izé...kifelé húzódtunk.:)
zolee1452010-11-10 09:05:46 // 2588
OFF

De, csinált. Videó is van a neten, kb azt hozta mint a 147-es, de nem ezért szeretjük őket.:)

Viszont ha már úgyis off és autópálya: ahogy nézegetem elég nagy baj van a fejekben, és ezt most általánosságban írom. Mostanában volt "szerencsém" elég sokat pályázni, fura dolgok mennek ott.
Eleve megszűnt a jobbra tartás. Pedig ha jól tudom a kresz-ben még nem. A belső sáv előzésre való. Lényegtelen, hogy 200-zal tép az emberünk, ha éppen nem előz akkor irány a külső. Azt is mondhatnánk, hogyha 130-at tartom akár a belsőben is mehetek, hiszen ez a max, nem tartok fel senkit, nem érhet utol senki, pedig nagyon nem. Pont annyira szabálytalan, mint az aki ezt az okoskát kívülről előzi 132-vel.
Van egy ismerős az simán tolja a belsőben folyamatosan. Ha jön valaki kimegy, aztán rögtön megy vissza, és hiszi, hogy szabályos amit csinál.
Másik eset (igaz nem autópálya, de lakott területen kívüli párhuzamos közlekedés), megyünk a 4-esen a belsőben, ami Ceglédbercelnél elfogy, csak a külső megy tovább. Külsőben egy Megane. A mi sofőrünk elkezd húzódni befelé, a Megane-os dudál fékez, erre a sofőrünk nekiáll hőzöngeni, hogy "nem látja hogy elfogy a sávom, hát be kell mennem, nincs hova menni...a hülye állat, stb...." Meg sem próbáltam neki elmagyarázni, hogy ki volt a hülye...
Somez2010-11-10 07:42:37 // 2587
Olyan jó nézni, ahogy George mindig vagány dolgokat ír a fórumba. El is hiszem, hogy hajtod neki keményen az autópályán. Aztán majd ha egyszer ráfutsz valami belső sávban villogó idióta seggére, akit épp büntetni szándékozol önjelölt rendőrbíróként és pár családtagod emiatt megsérül, majd akkor rájössz mekkora tévhitben éltél. Tudom, hogy azt fogod válaszolni, hogy x év alatt levezettél x kilométert, de ettől még nem vagy sem terminátor, sem Niki Lauda, sem pedig Michael Knight. A körülötted szabályosan autózók pedig végképp nem.

Azon is érdemes elgondolkodni, hogy az EuroNCAP töréstesztjében 64 km/h-val falnak ütköztetett 147-es milyen durván széttörik. Úgy tudom a 156-nak sem jobb a töréstesztje, bár azt nem csinált az EuroNCAP. Gondolom nem véletlenül.
GEORGE2010-11-10 00:29:41 // 2586
Kis kiegészítés. Az autópálya valóban nem versenypálya, de nem is arra való, hogy mindenki 130-al haladjon abban a sávban amelyikben ép kedve tartja.....
A "csatát" direkt idézőjelbe tettem.
De az vesse rám az első követ, aki még nem "csatázott" senkivel sem.
A lényeg, hogy ne legyen belőle baj, tudni kell abbahagyni.....
GEORGE2010-11-10 00:22:21 // 2585
Azt hiszem inkább te vagy tévedésben, de betudom a korai tagságodnak és annak, hogy még nem ismerjük egymást.
Nos, hogy csak tiszta vizet öntsünk a pohárba.Teljesen egyetértek azzal, hogy bárkit el kell engedni, ha gyorsabb tőlem.
Én el is engedem!
A tempomatot én sem kapcsolom ki és állítom át magasabbra senki miatt.
Azt a kamiont én is letudom, de kb a kamion felénél már indexelek jobbra, hogy felfogja a mögöttem villogó, hogy vettem, húzódok, amint lehet.

De ha utána utolérem azt aki korábban mindenáron megakart előzni, azt levillogom, és ha nem megy le akkor akár elkerülöm jobbról is.
Ha meg netán a helyzet megengedi ( forgalom, időjárás akkor meg szoktam ereszteni a gépet, hogy lássa nem megyek 160-nál többet mert nem tud )

Mondjuk egy példa.
Jön a passatos, villog messziről ezerrel, de a fenti kamionos dolog miatt későn megyek ki előle.
Mutogat mikor elmegy mellettem...na az olyannak utána megyek és általában 200-210-nél én villogom ki belsőből......


Nem nézem le a Volvokat, emiatt már meg is kaptam a magamét itt párszor.
Csupán azt írtam, hogy pár alkalommal nem bírta a tempómat több S80-as.
Nincs eben semmi bántó és főleg nem lenézés, ez csak egy tény volt.
Gerion2010-11-09 23:53:28 // 2584
Alapvető tévedésben vagy. Az autópálya valójában nem versenypálya, és a közlekedés nem csata. Én 150 körül utazok, tempomat be. Ezzel többnyire lehet menni a belsőben, de ha közeleg a tükörben, lehúzódok, akkor is, ha valami fika kocsival jön. Ha, gyorsabban megy, menjen. Viszont a tempomatot nem fogom a kedvéért kikapcsolni, így ha véletlenül éppen egy kamiont még meg kell előzni, akkor kénytelen lesz várni pár sec-et. "Oktatni" nem akarok (ezt a típust nem szeretem én sem), harmincakárhányévesen már túlvagyok azon is, hogy minden hülyegyerekkel versenyezni akarjak.

Gép egyébként 3 éves S80 D5, 185 pacival, utazni tökéletes, kp vettem újonnan. Vehettem volna Audit, BMWt vagy Mercit is, de azért választottam ezt, mert tetszett a Volvo hangulata és a stílusa. Jó autó, ne nézd le.

Nejem Lanciáját idén vettük tavasszal, ez tényleg nem egy versenygép, 1.3-as dízel, 90 paci. Ez lesz most Giuliettára cserélve. Egy féléves kocsit hülyeség lecserélni, de kb mindegy, és a Giulietta nagyon tetszik. Ennyi a történet.
pityke2010-11-09 22:51:34 // 2583
egyetértek : )
GEORGE2010-11-09 22:50:02 // 2582
nem tudom milyen a S80-sod, de nálam már pár elvérzett a pályán való "csatában" :-)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak