Blog
134600km. Elérkezett az idő a kuplung cseréhez. KM ből pontosan nem tudom mennyi van az autóban és ki tudja mennyi a kuplungban, mivel előttem megint lehetett egy pár tulaja. Bandi szerint nem lesz már hosszú életű, így kicseréltettem gyári Valeo -ra. Hát birt volna még egy kis időt a kuplung de nem olyan sokat. A Karmok is elég szépen megkoptak, meg hát a kuplungnak sem volt őszinte a mosolya.
Csak a szokásos. Mosás alul-felül, belsőtakarítás, bőrápolás és most ponyva alatt várjuk a tavaszt, ami meghozza majd a nagyszervízt, és egy szép polírozást.


Unatkoztam kicsit, csináltam egy turbo timert.
Hexa kapcsolóval lehet állítani 1-9perc közt egyperces lépésekben.
2009.01.30.
Mégkisebb változat, a harmadik képen.



47.000,-km
az egy éves állás és a közelgő 50e miatt nagyszervízen volt. Vezérműszíj, görgők, vezérlés módosító (már kerregett) és kuplungtárcsa csere, meg persze olaj és levegőszűrők cseréje.
2009. január 29., 136217 km
17 €
M+V Kubovič, Pozsony
Első futómű beállítás, -1 és -3 értékek között kell mozognia, +6,8 volt....
Le kell tolnom az Andrist, hogy nem tud lengőkart cserélni anélkül, hogy elállítaná a futóművet :)))
Brutális a különbség, a beállítás előtt is éreztem, de most elég rágondolnom, hogy jobbra akarok menni és már neki is dől az autó. Sokkal feszesebb lett minden.
Elkészült az új méretpontos szőnyeg-szett! Profi munka Czirják Tamástól(www.autoszonyeg.com).
Külön kérésre a hátsó szőnyegek "kardán-alagút" védővel+az első szőnyegek Alfa-emblémával ellátva:) jobb mint a gyári:)


Megjött yeah!! itt táncolok. egyelőre mást nem tudok :) Karácsinyi ajándék volt de tudom az árát :) 36K volt szállítással együtt! De ne karácsonykor rendeljétek. hét hét alatt ért ide.
MOst közben rájöttem hogy a nyári olajcsere nincs bejegyezve ide sebaj. olyan is volt 2008 júniusban természetesen Selenia 20K :) (+szűrők) az árára már nem
Az óra állás 136 000 ezernél volt valahol. :)
emlékszem, asszem kijött 15K bol az egész.

- hatso ajtok egyik naprol a masikra elkezdtek ugy nyilni, mint az olajto, minden pillanatban varom, hogy kirohan par kover diszno (hatarolok?)
- alig 45000 km utan doglodni kezdett az ekszij (meg gondolom valamelyik gorgo)
- futomubeallitas
- lampak beallitasa
- elso fektarcsak teljesen kukasak
- bal feltengely haldoklik
- az elso stabilizator es a kutyacsontok lassan cseresek
- a turbo picit ereszti az olajat
- a nivopalcanal gyongyozik az olaj
- a lengescsillapitok lassan cseresek (meg talan a torony is)
- lassan itt a muszaki + zoldkartya ideje
- a nyari gumik mennek a kukaba
- a nyari felniket gorgoztetni kell
- a jobb tukrot szinre kell fujni
- az elso utkozot picit meg kell javitgatni

Nos, a november végi vásárlás után az autó mintegy két hét után meg is adta magát, bár természetesen az előző tulajt sosem hagyta ott. :) Néhány napi diagnosztika és utánaolvasás után végülis úgy nézett ki, hogy a gyújtáselosztó a ludas. A hiba a következő volt: reggel vizsgázni mentünk be az egyetemre, mikoris félúton párszor berángatott a motor, majd le is állt kanyarban, egy emelkedő közepén. Szerencsére kicsi volt a forgalom, így volt idő y-ozni kézi erővel és legurulni. Ekkor még be-be röffent a motor, de a lejtőről legurulva már nem tudtam mozdulni. Szerencsére nem csak egyik férfi nemű csoporttársam volt velem, hanem az autó társ-tulajdonosa, nővérem is. Hogy miért is volt ez szerencse? Mert senkit nem tudtunk elérni, aki haza tudott volna gyorsan vontatni minket. Így a jól bevált, filmekből ismert módszerrel kiállítottuk őt stoppolni, mire az első autó meg is állt. ez volt az alkalmas pillanat, hogy mi is előbújjunk a bokrok mögűl, és megkérjük, hogy vigyen minket vissza a srác kocsijáért. A sztori happy enddel végződött, mert elmentünk a másik kocsiért, hazahúztuk az alfát és még vizsgára is beértünk éppenhogy. Na jó, azért annyira nem volt rózsás a helyzet, mert a vizsga egyikünknek sem siekrült :) De sebaj, később meglett az is.
Na de hogy a témánál maradjak: a hibajelenség, mely a leállás előtt jelentkezett, egy morgó hang volt a motortérből az elosztó felől, illetve maga az elosztó elég erősen rázkódott, rezgett.
Gondoltam nem lesz nagy kunszt kivenni, leszámítva, hogy nagyon nehezen hozzáférhetőek a csavarok. Dehát mit nekem a szűk tér a kispolák után :) Csakhogy minden próbálkozásom ellenére sem tudtam megmozdítani az elosztót. Olyannyira nem, hogy végül kalapácscal és vésővel kellett ütni, hogy egyáltalán megmozduljon. A sűrű program, és a zord időjárás miatt lassan haladt a javítgatás, végül a régi elosztót teljesen elbontottuk (magyarul a sok ütögetéstől az alu öntvény darabokra törött). Maga a kihúzás végül egy nagy, skf csapágylehúzó, egy, a tengely végére hegesztett nagy anya, némi lánc, és egy másfél méteres 20-as betonacél, mint erőkar segítségével történt. annyira össze volt rohadva a blokk anyaga és az elosztó aluja, hogy teljes testsúllyal kellett rángatom a vasat, ám egyszer csak vééégre siker koronázta a szenvedéseinket. ezek után a közben szerzett elosztó berakása már gyerekjáték volt, akksi berakása után pöccre indult egy hónap szünet közbeiktatásával is a motor. El lehet képzelni a vigyort az arcomon :)
És bár brutálisnak tűnhet a fent leírt módszer, ám azután a sok óra szívás után, illetve rengeteg internetes olvasgatás, és szerelőkkel folytatott telefonos konferencia után már semmi sem számított :)
Az autóra egyébiránt a kisebb javítgatásokon kívül, amiket a tulaj elhanyagolt (ilyen volt pl, hogy 8 izzót kellet kicserélnem a műszerfalban, lógott a középkonzol, no ködlámpa stb stb) néhány nagyobb karbantartásra is szükség lesz, így komplett kuplungcsere, ill. szíjak cseréje. No meg a motorolajat nem sikerült még lecserélnem, mert nincs otthon megfelelő szerszám az olajszűrő meglazításához, de a héten remélhetőleg erre is sor kerül.
165500 km cserék:
hűtőfolyadék
légszűrő
gyertyák



