Blog
Felraktam a nyári kerekeket,
Nyári gumikban: 15564km (2szezont futott)
A téli kerekekben ismeretlen, nálam idáig 15 263Km (3szezont futott)
Óra állás: 157827Km
Ma visszakerültek a nyári gumik.
Bal előre új gumi került az őszi defektes/javított helyett. Típusazonos Pirelli PZero AR ment fel.
Km: 40.500
Cserét végző műhely: Green Car Szerviz, Váci út 49.
December óta ismét belement 10 ezer km az autóba.
Párom megejtette az olajcserét.
Ismét Selenia WR 5w30 került bele.
Km óra állása: 232177 km



Felkerültek a nyári gumik.
A téliekbe ebbe a szezonban ~7800 km került, így összesen ~18.800 km van bennük 2 szezon után.
Alfa 146 1.8 TS nagyfék. Facelift előtti, 140 lovasról. (ti, QV ugyan evvel szerelt)
-2 első kerékagy
-2 első féknyereg
-2 első tárcsa 284mm
-2 pár új fékbetét
-Jobb első lengőkar
Története: jobb elől fékezéskor darált az autó. Csapágyra gondoltam de így szerelés után nem tudnám biztosra mondani. Esetleg féknyereg, de mindegy is. Már volt csapágyazva régebben, most nem akartam újra csapágyazni. Jött ez a lehetőség a szettre, inkább ebbe fektettem. Takarítás, festés majd szerelés.
Szereléskor kiderült hogy a lengőkar gömbcsuklója rossz volt, új Monroe lengőkar került be.











Végre nekifogott a lakatos a nagyfiúnak.November közepe óta vártam,hogy sorra kerüljek.A hátsó lököstöl előre körbe rendbeteszi az autót.Az előzőtulajok valamelyike már csináltatta,de az még laikus szemmel nézve is sok kivetnivalót hagyott maga után.Pl a bal első sárvédő alja fél centivel kiljebb állt mint a küszöb.Most minden rohadó hibás rész ki lesz vágva.Mindent lemezzel kiheggeszt.Nincs pontheggesztés.Mindent végigvarr,leköszörül lecinkel telibe.Közbe kerítettem egy garnitúra papucsot is nyárinak.1 garnitúra felnihez volt 2 garnitúra gumi.Én nem vagyok híve hogy félévente szereljük át a gumit.Hosszú keresgélés és nézgelődés után végül is kapott egy garnitúra ti felnit,amin 2 éves gumi van 6 mm profilmélységgel.Nem mondom,hogy olcsó volt.De ez tetszik,és gumival drágának se mondanám.




Végre elkészült. A lámpa lett cserélve bal oldalon meg a lökhárító. A győri szervizben a kár felvevő nagyon segítőkész. Végre fekete a pajzsom. Aztán ennyi. Miután visszajött és a sokadik ember jegyezte meg hogy ezt a szint biztos valami színvak fújta gondoltam saját pénzből újra fényeztetem. Mondjuk hozzá tartozik hogy ezt a szint szinte lehetetlen eltalálni. Ennek ellenére Veszprémben egy német konszern márkaszervizibe meg tudták oldani. Én a győriek helyébe oda járnék fényeztetni. A lökhárító szétszedésével nem volt sok gond mert magától szétesett. Most legalább rendesen össze lett rakva. 1.8 millió volt a javítás, a lámpa több mint félmillió.


