Blog

>> EgyébNGéza // Alfa 159 1.9 jtdm Distinctive // 2016-10-23

Megtett út: 765 km
fogyasztás fedélzeti számítógép szerint: 6,6 l/100 km
fogyasztás tankolás alapján: 7,15 l/100 km
tankolás OMW Maxxmotion Diesel: 54,69 l

 
>> SzervizLackó156TS // Alfa 156 1.9 jtd 16v // 2016-11-03

vettem egy gyári új bosch-t lelkem megnyugtatása végett. hibakódnak többször beadta, főleg 5.-ben 90-100km/h-ról finoman gyorsítva....a hiba a következő indításig bent is maradt, teljesítményt pedig erősen vissza vette. Az utóbbi időben már alapjáraton is. Fura volt hogy kisebb szakaszos gázpöccintéssel elketyegett bármeddig, de ha csak alapjáraton járt 1-2 perc múlva már hibát írt, de rögtön el is tűnt.
Kipróbálom gyári új alkatrésszel.

 
>> SzervizArslan // Alfa 156 1.8 Twin Spark // 2016-11-03

Mivel nem szeretnék már 17-esnél kisebb kerekeket látni a Kiscsikón, így a mai napon újra a Renczes gumiszervízben felkerültek a már megvásárolt téli gumik. Újfent korrekt kiszolgálásban volt részem. Egy Citroennel érkezett, Chevrolet Aveo tulaj fiatalemberrel szóba elegyedve újfent dícséreteket kapott a kisautó. Ő is Alfát szeretett volna, de nem mert venni. Meséltem kicsit. :)

 
>> SzervizSüni155 // Alfa 155 2.0 16V Turbo Q4 // 2016-11-03

Megérkezett

 
>> SzervizPublic Enemy // Alfa 156 Crosswagon Q4 // 2016-11-03

Vártam már ezt a napot!
Esedékessé vált egy olajcsere, és ilyenkor örülök, mert mindig át is nézzük az autót.
No, nem mintha sokat használnám (fél év alatt mentem vele 5.677 kilométert), de szeretném, ha mindig jobb lenne egy picit! Kapott másik K&N légszűrőt, elég koszos volt a régi. Motul olajat először öntöttünk bele, meglátjuk! Az olajleeresztőcsavar feje megadta magát, béke poraira Lefalaztuk az EGR-szelepet és a katalizátor maradékainak is búcsút intettünk, ezért kapott egy módosított motorvezérlőt. Első tapasztalatom, hogy simább a motor járása és nagyon jól húz alúlról, jobb az égés, kevesebbet is fogyaszt! Köszönet Föckös és Manky!
Rossz hír, hogy 2 év használat után megint átégett a kipufogó tömítésem, remélem a tőcsavar nem tört bele a csonkba!? Legközelebb cseréljük a jobb első dobbetétettel együtt, elromlott a hátsó ablaktörlő motor, az is cserés és a bal első ajtókárpiton kell igazítani, mert van egy pici lógása. Ma ennyi fért bele.
A munkáért köszönet CZ Tuningman Gábornak.

 
>> SzervizPoló // Alfa 156 2.0 TwinSpark Distinctive // 2016-11-01

Visszakerültek a 16-os Continental WinterContactok. Hogy mennyivel komfortosabb a kisebb felni? Sokkal :) A nyáriakat lemostam, a télieket pedig átkentem gumiápolóval.
Km-óra állása: 166.660 km

>> SzervizPoló // Alfa 156 2.0 TwinSpark Distinctive // 2016-09-13

Alkatrészek az Elaforgtól, a beszerelést magam végeztem.

>> SzervizSanyi // Alfa 159 SW 2,4 JTDm Q-Tronic // 2016-11-02

Megvolt az olajcsere, és szűrő csere. Sokkal szebben jár a motor az új vérrel. Futóművet is be szerettem volna állíttatni, de azt mondták gatya a hátsó szilent a jobb alsó lengőkarban. Szóval ez a következő projekt. :/ :D

>> AutóápolásPiritu - 1.000.000 // Alfa Spider / GTV 2,0 TS "Pók" // 2016-11-02

Lassan itt az ideje a téli pihenőnek. Ma elkezdtem a készülődést.
Kereket kitámasztottam, kéziféket kiengedtem.
Akku kapott még egy töltést a C-TEC-kel a helyén. Ha időm engedi kiszedem.
Ablakok lehúzva.
Kocsi egy régi nagy lepedővel letakarva.

Már csak az ablakmosót kellene leengedni és a kerekeket felpumpálni.
Ja, meg az egérfogókat kirakni.

 

Megjött a jelenlegi Allianz biztosítómtól a 2017-es szerződés.
Tokkal-vonóval 23.868 Ft egy évre.
Ha érdekel semmit se kell tennem. Ha jobbat tudok cselekedni kell.

Kicsit keresgéltem és meglepve tapasztaltam, hogy csak drágább találtam. Marad.

Furcsa. Eddig mindig jobban jártam az újra kötéssel.