Blog
Felkerültek a téli gumik. Elsőre nagyon jónak tűnik.
Kilométeróra állás: 240400 km
A téli álomra készülve ma beépítettem a CTEK töltő gyorscsatlakozóját. Gondolkoztam, hogy hol legyen a kábel: a motortérben, az utastérben, vagy a csomagtartóban? Végül a leginkább kézenfekvő megoldásként a betápot az erősítő nagyáramú csatakozóihoz vittem, innen egy 60A-es biztosítékon kereszül meg a delej az akkuhoz. Maga a betápkábel pedig egy 10A-es késes biztosítékkal van védve közvetlenül az erősítőnél, arra az esetre ha valahol a kárpitozás alatt letestelne a pozitív szál. A felcsavart kábelt tépőzáras kábelrendezővel a Fix'n'Go melletti kis rekeszben el tudom rejteni, télire pedig kivezetve akár lecsukott csomagtartóval is töltésen lehet az autó. Remélem, hogy a gyári új akksi amit az autó vételekor kaptam ilyen módon legalább 5 évig nem fog panaszkodni.


Minél újabb volt az IOS a mobilomon, annál rosszabbul működött a Blue&me az autóban, folyton szétkapcsolt, kifagyott. Emiatt vettem a fáradtságot és frissítettem 5.6-os verzióra, remélem ezután megbízhatóbban fog működni.
1. Kell egy FAT32-re formázott pendrive.
2. Menj erre az oldalra: http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/download/
3. Blue&me mellett kék nyíl, majd start update
4. Part1-et letölteni, kicsomagolva pendrive-ra másolni
5. Tedd be az autóba a pendrive-ot, add rá a gyújtást, várd meg még kírja, hogy complete
6. Lesz a pendrive-on egy új leíró fájl, XML kiterjesztéssel
7. Menj vissza a weboldalra Part2-höz töltsd fel a fájlt
8. Ezután a weboldal beadja az autódhoz való frissítést
9. Letöltöd, kicsomagolva pendrive-ra teszed, berakod az autóba és ráadod a gyújtást és ismét megvárod még kiírja, hogy complete
Megbeszéltük az átvétel időpontját: 10.30(10.29-én került rá a kerámia védelem). szerda,11:30. Hosszú volt a várakozási idő, de a munka mellett nem volt időm számolni a napokat vissza, egészen addig, amíg a pontos dátumot meg nem tudtam, onnantól viszont nehezen tudtam másra koncentrálni.
Megérkeztünk. Szóltak, hogy elő van készítve Giulia az átadásra, nézzük át együtt, hogy minden stimmel-e. Hamar kiderült, hogy nagy a baj: nincsenek váltófülek. Abban a pillanatban azt hittem, hogy felrobbanok. Egyeztessük a megrendelést: nálam szerepel, a szalonnál nem. Köztünk van a flottakezelő, náluk van a hiba. Telefon, ellenőrzés,visszahívás: valóban ők hibáztak,jelezték, hogy mivel nem azt kaptam, amit kértem, nem vagyok köteles átvenni az autót, ha mégis úgy döntök, hogy kérem,akkor egyeztessünk a kompenzálásról...10 perc tanácskozás, mi legyen? Asszony azt mondta, hogy rendeljük meg újra, mert tudja, hogy mennyire szerettem volna a füleket. Igen, csak amikor több mint 4 hónap után ott állsz mellette és vihetnéd haza, nehéz ezt kimondani. Mivel minden más úgy nézett ki, ahogy elképzeltem, hamar összegyűjtöttem(inkább kitaláltam) érveket, hogy miért nem olyan fontos a váltófül (amiért eddig meg voltam őrülve)., majd hívtam a flottakezelőt. Az ajánlat több mint korrekt volt, én pedig elfogadtam. Most biztos sokan gondoljátok magatokban, hogy nem vagyok normális, rossz döntést hoztam. Könnyen lehet, majd kiderül :) Viszont én az a típus vagyok, aki ha meghoz egy döntést, már nem agyal rajta később, hogy mi lett volna ha...így elkezdtük az átvételt.
Nagyon kedvesen, részletesen elmondtak mindent az autóról (amit ennyi idő alatt lehet). Még pár aláírás, nyílik a garázs..el sem hiszem, benne ülünk, megyünk haza! Vagyis először a kútra tankolni. 3 km alatt 5x írta ki, hogy zavarja valami a radart elől..olvastam már itt pár embernél: a rendszámtábla kerete szokta a problémát okozni. Visszagurultunk, 5 perccel később már jöttünk is ki, keret nélkül, nem először találkoztak a srácok ezzel a problémával.
Milyen volt az út haza? ÁLOM :) szakadó eső, hatalmas forgalom, sok hülye az úton, de semmi sem zavart! 2,5 órával később frissebben szálltam ki belőle, mint ahogy beültem és azt kívántam, hogy bárcsak ne kéne még kiszállni :)
2019.10.30-án elköszöntem tőle. 3,5 évet és 72 ezer km-t töltöttünk együtt, imádtam.
Szerencsére egészen közelről fogom tudni követni a helyzetét a jövőben is, sok boldog,balesetmentes kilométert kívánok az új tulajdonosának :)
Úgy adtam át, ahogy én is átvettem és ahogy egy Alfát illik: kívül-belül tisztán, teletankolva.


Úgy érzem aktuálissá vált a kerekek télire váltása, így ma megejtettem...
Óra állás: 332820km
Így lett a nyári gumikban 12726km
STP dízel injektor tisztító adalékot kapott.
Offos kis dízel munkás autónál 245.000 km nél megszorult az injektor, műhelyben 1200 báron tudták életre kelteni. Abba öntöttem 20 l gázolajhoz és jelentősen javult a motor indítása, járása is.
5000 km ként az alfákban is használni fogom.
Km: 272930
A rossz hírű 2.4, a prémium limuzin... Három éve van nálam, 41e km-t tettünk meg együtt. Mondhatom, hogy kiismertem. Ide is leírom teljes meggyőződéssel, hogy milyen autó ez. Egy zen űrhajó. A közlekedésből teljes mértékig kilóg. Olyan tartalékokkal rendelkezik, amit nem adrenalin termelésre használ, hanem a teljes nyugodt magabiztosság érzésének az előállítására. Ez is egyfajta színház, komoly tudással a színfalak mögött. Három év alatt elengedtem a sodródósan kanyarodós überfutómű témát. Egy nagyon biztonságos és gyors futómű van alatta, hatalmas fékekkel megtámogatva. A gyönyörű hangú motor pedig csak tol és tol úgy, hogy észrevétlen marad a tempó. Azt hiszem megszoktam. Talán meg is szerettem ezt a tulajdonságát. Nem hagyja, hogy elérjen az ami az utakon történik. Ha rágyorsít akit előzök, nem ér el az inger. Ha direkt akadályoz, az sem. Ha versenyezni próbál, nem biztos, hogy észreveszem. Ha cikázik mint a bolond, távolról figyelem amíg meg nem üresedik picit szemben a sáv. És akkor énekel egy rövidet a szép hangú, rossz hírű... És közben eltűnik az iménti szituáció sorostól, ugrálóstól, kamionostól, mindenestől. A család alszik, az űrhajó utazósebességre lassít és suhan csendben tovább. Adrenalin nincs, necces szitu nincs. Hátranézek az alvó gyerekekre és egyre inkább meggyőződésem, hogy annak az adrenalin dús korszaknak részemről vége.
És mikor megérkeztünk valahova, leparkoljuk az űrhajót, és az ott áll, vár, mint egy szobor, egy műalkotás. Eszméletlenül szép. A rossz hírére pedig becsülettel rácáfolt eddig.
Hogy mégis lesz e utód, és mi, egyre inkább a jövő ZENéje :-)




Ma végre nem szakadt az eső, így ki lett cserélve a kerék szett.
Ki tudtam próbálni az új Lidl-ös kerékkulcsom, igen frankón vizsgázott.
Hozzátenném ,hogy én mindig nyomatékra húzom a kerekeket, amiket a gumis rátép, vagy a régivágású tulaj ugrál a kerékkulcson azt nem tudom ,hogy venné le, valszeg sehogy.
Gumikat leápoltam, felfújtam, nyomatékra lehúztam a csavarokat és kész.





Ma felkerültek a tavalyi Sottozerók.