Blog

>> EseménySanyahp // Alfa 159 Sportwagon // 2017-05-15

Jó rég nem írtam már, úgyhogy van mit pótolni! :)

2017. március végén az M3-as Széchenyi utcai felüljárojánál egy szabálytalanul visszakanyarodó suzukis végighúzta a kocsi jobb oldalát. Szerencsére légzsák nem nyílt. Elismerte, így gyorsan lepapíroztunk, és én másnap mehettem egy csoporttag ajánlotta karosszériáshoz. Kővetkező héten már vihettem is alfit. Sajnos pár alkatrész(leginkább hátsó ív) beszerzése eléggé nehézkesen ment. Emiat sajnos május közepére lett kész. Viszont megérte várni, mert előzetes megegyezésűnk alapján, a karosszériás lefényezte a ronda kőfelverődéses motorháztetős, és a lökőst is. Így szerencsés véget ért az eset :D

 
>> EgyébZsolt155 // Alfa 159 SW 1.9 JTDm 16V // 2018-01-25

Elmentünk egy kis pihenésre Sárospatakra. A lefelé vezető úton még szidtam az időjárást (vagy inkább a közútkezelőt), de nagyon nagy szerencsénk volt vele. Télen az amúgy is csodálatosan szép környéken az erdőben túrázni a jó levegőn és a friss hóban, miközben az ropog az ember talpa alatt, egyszerűen leírhatatlan.

 
>> EseményAtesz159 // Alfa 159 SW 2.0 Jtdm // 2018-01-31

2 éve használom ezt a gyönyörűséget.

 
>> SzervizÁkos91 // Alfa GT 1.9 JTD // 2018-01-31

Olajcsere+olajszűrő csere megtörtént.
Selenia 5W30
KM: 138.585

 
>> SzervizHakuna // Alfa 33 1,4 - 1990 // 2018-01-31

11 darab féltengelycsavar lecserélve, fel-le légkulccsal, nem csoda, ha elnyalta a fejét...
Csavarok 6200, Munkadíj 5100. Közben aláláttam, minimális alvázvédőpótlás lesz szükséges a nyúlványoknál és hátul.

>> SzervizShadin // Alfa 159 1750 Tbi SW Ti // 2018-01-31

A B12-esítés után az egyébként nyugalmi állapotban rövidebb Eibach rugókkal a kocsi magasabban ül, nem súrolja az etalon fekvőrendőrön az alját és az arra történő fel és legurulás nem jár akkora ki-belengéssel mint a gyári rugók esetében. Annak ellenére, hogy keményebb, nem érzek nagy komfortvesztést, azt majd megítéli aki másik kocsiból ül át :-) A kocsi viselkedése pozitív irányba mozdult. Egyenlőre úgy gondolom, hogy megérte...

A futóművet 0° összetartásra állítottuk a gyári -7° +-4° helyett. Az egyenesfutás javult, a kormányvisszatérítés erősebb lett. Erős fékezés esetén jobban nyomon marad az autó (placebo?).
Kicsit "lustább" a kormányzás. Az egyenestől eltéríteni "több erő" kell, kormányzás, íven tartás férfiasabb. Teljesen kitekert kormánynál nem "fűrészfogazik", nem ugrál el a kerék az ívéről. Na meg állítólag így nem fogja enni a gumi belső felét.

>> AutóápolásKristyon // Alfa 156 SW 1.9 JTDm // 2018-01-30

Ma hozta a posta, alig vártam, hogy műszakból hazaérjek, és nekieshessek a cserének. Sokkal jobban néz ki az új gombokkal :)

>> Autóápolássparco // Alfa 159 SW 2.4 JTDm 20v ti // 2018-01-30

Vettem egy bölcsőt még tavaly a mostani viseltes helyett, ami még az autó alatt van.
Habár jó állapotban van (Olasz autóból származik), gondoltam adok neki még 1-2 réteget, hogy többé ne legyen gond vele.
Alapos csiszolás után kapott 1 alapozó réteget, majd cink festék réteget, végül 2 rétegben alvázvédőzve lett. Száradás után, kifújtam a belsejét üregvédővel. Ezek után remélem nem lesz rozsda többé.

 
>> EgyébGT Ɨ|ѯ // Alfa GT 3.2 V6 Distinctive FL // 2018-01-30

Megérkeztek ma a gumiszettek, 1 a padlókra 1 a felnikre:-)

 
>> EgyébSeriff // Alfa 159 SW 2.0 JTDM // 2018-01-30

Zsákutca végén lakunk, ott is parkolok, nem mindenkinek sikerül megfordulni :(
Betétlapot adni meg pláne nem divat...