Blog

A motor alja kicsit olajos, több gond is lesz. Folyik a váltó felől és a vezérlés oldal felől is. Tuti szimering csere lesz belőle.
A féktárcsa 20,9 mm, még jó lenne, de nem tetszik a belsejében a rozsda. Ha jól mérem 280 mm az átmérője. Bosch fékek vannak rajta Textar betétekkel.
Úgyhogy tárcsacsere és kellenek még hozzá friss fékcsövek.
A többi már csak szépészet lesz.

 

Felbakoltam az elejét, kerék le.
Semmi különös. A legtöbb dolog remek állapotban.
A kutyacsont lesz cserés, mert a gumija deformált.
Valamikor valaki szépészeti céllal egy vékony fekete réteget fújt az egész futóműre. Alatta persze nem lett letisztítva, így pereg a festék. Mondjuk ezt észrevettem amikor a kereskedőnél alánéztem.

 

Mint mindig, az idén is az akku kiszerelésével kezdődik az igazi leállás.
Ablakokat leeresztettem, aztán kiugrott.
Arktis márkájú, még sose hallottam róla. A neten körülnéztem és nem sok jót találtam róla. Ráadásul 207-es teszteredmények is vannak, tehát nem új.
Jobban megszemlélve egy "10 09" címkét találtam rajta. A német dátum szerint ez 2009.10 hónapot jelöl meg.
Tavasszal tuti új kell...

 
>> SzervizShadin // Alfa 159 1750 Tbi SW Ti // 2017-11-12

Felkerült a téli garnitúra. A súlyok beleértek a féknyeregbe, határeset ez a felni, de rajta hagytam az 5 mm-es pogácsákat, így már jó. Így most a nyomtávszélesítés 11 mm ami az ET35-ös felniből és a pogiból jön össze. Nem látszik kintebb mint a Ti felnik ET41-gyel és a pogácsákkal. Cserébe elég butácskán néz ki :-(

>> SzervizShadin // Alfa 159 1750 Tbi SW Ti // 2017-11-12

Beépítésre került a TRW fékgarnitúra előre. Vakarózással együtt kb. 2 óra volt, minden simán oldható, szerelhető volt. Az új (TRW) biztosítótüskét nem tudtam beleverni ezért a régit tettem vissza annak reményében, hogy nem tud kipotyogni. Kerékagy és a tárcsa közé rézpasztát tettem. Betéteken maradt azért a jelzés után biztonsági tartalék, talán tavaszig is kibírta volna, de már rázott is eléggé.

Ferodo betét volt benne, tárcsán nem találtam a gyártót :-(

>> Tuning és extratheBanyai // Alfa GT 1.9 JTDm 16V // 2017-11-12

Lecseréltem az emblémákat ,mert az előző tulaj ezt a Giulia féle újat rakta rá ,ami szerintem elég bénán néz ki. Kapott gyári stílusút, meglakkoztam elötte. A 159-en 1év múlva is hibátlan volt lakkozva.

 
>> Szervizgergo_155 // Alfa 155 1.8 T.S. Sport // 2017-11-12

Meg volt az olaj csere, köszi Geri. Persze szűrő.

Bal első belső féltengely is cserélve, harangokkal. Ki voltak szakadva, ez az oka a cserélnek, a féltengelyt pedig azért kellett mert a külső felét nem lehetett lehúzni valaki annó szépségesen szétbarmolta.

295 560 km

 
>> Szervizfbence // Alfa 146 1.6 boxer // 2017-11-12

Ő lett a választott partner.
Amit a kocsi múltjáról tudok: 2000 óta egy tulajdonban van, egy nagyon kedves idős házaspáré volt, garázsban tartva. Motor egy csoda, vezérlés cserét és hasonló finomságokat elvégeztek rajta, rendes, gondos szerelője volt, ez a motoron látszik is. Futómű felújítva, fékcsövek cserélve.

Amit gyorsan elvégeztem rajta, a szokásos olajcsere. Selenia racing (10w-60) került bele. Ezt írta hozzá a rendszer.... Levegőszűrő, olajszűrő szintén csere.
( 191 000 km )
Klíma híján kapott egy légterelőt az első ablakokra, így talán könnyebb a szellőztetés, jobban elviselhetőbb lesz a nyár.

Olaj+ szűrök 23 600 Ft
Légterelő. 5200 Ft

 
>> Egyébfbence // Alfa 156 sw 2,4 JTD // 2017-11-05

Eljött ennek is az ideje, sajnos nem nagyon használtam, illetve csak rövid utakra tudtam volna használni, arra meg sajnáltam, így eladtam a kis aranyost. Utódja egy 146 1.6 lett, kis boxer motoros szörnyeteg, igaz régebbi típusú, viszont van benne valami plusz 😉

 
>> SzervizRolee46 // Alfa Spider / GTV 2.0 Ts 16v // 2017-10-07

Mindkét oldalt be gyógyúlt a zárbetét alatti henger,így kulcsal nem volt nyitható csak távirányítóval.Most,hogy az is megadta magát orvosolni kellett a problémát.Már ki tudom nyitni kulcs nélkül is a kocsim😕.
Na de a lényeg,hogy le kell szedni az ajtókárpitot utána hozzá lehet valamenyire férni a zár mechanikájához.Először a hosszú fehér mozgató pálcát szedtem le utána van egy műanyag burkolat a zárbetéten,annak van egy fém biztosítòja(piros nyíllal jelöltem) amit ki kell húzni és csak utána lehet a burkolatot lepattintani.Ez után ki lehet húzni a zárat.
Nekem a zárbetét alatti henger szorult be,ez egy fogó és wd40 segítségével ismét fordíthatóvá vált.Elsőre ráment pár órám,mert nehezen jött le a pálca meg a biztosító lemez is,de igy,hogy tudom mi hogy jön le már a másik oldal talán könnyebb lesz.