Blog
Meg lett rendelve a Stile Italia-tól egy hátsó szárny. Sokáig gondolkodtam hogy QV Style legyen vagy valami egyedi. A QV is tetszik de nem nagyon van jó minőség. A gyári meg elég drága meg fúrni kell hozzá. Így az utóbbi mellett döntöttem. Ebből jóval kevesebb van. Igazi karbon. Sajnos nálunk nem forgalmazzák. Így írtam a gyártónak messengeren. Nagyon rugalmasak és így olcsóbb is lett. Lehet a következő az első toldat lesz. A képek még az ő oldalukról vannak. ( https://www.facebook.com/stileitalia ) Ha fenn lesz jönnek az enyémről is.





A korábban vásárolt nagyobb fojtószelep és adapter miatt előkerestem a 3.0 V6 motorról származó "plenum"-ot. Ezt elkezdtem turbómaróval felbővíteni, majd simára csiszoltam, festettem és összeraktam. Ennek a levegőgyűjtőnek hosszabb a nyaka, ezért minimálisan több levegőt tárol, ami elméletileg jót tesz, viszont ez magával hozza azt hogy az akkumulátor nem fér el.
A fojtószelep a legszűkebb pontján 78 mmes és ebből takar ki a pillangószelep. Ennek a területét kiszámítva kb 76mmesre kellett felbővíteni a levegőgyűjtő nyakát. Az adapter és a nyak közötti átmenetet összecsiszoltam, és a 6 db krómcső kiágazásának a belsejét is felcsiszoltam, az öntési hibákat eltüntettem.
A fejlesztés hatását még nem próbáltam, de elég sok munka volt egy várhatóan minimális javulásért. Viszont téli elfoglaltságnak jó.






A selespeed működtető reléje megragadt.
Szétszedtem, megtakarítottam, kapott egy kis kontakt szprét is. Ezek után is megragadt. Megint szétszedtem, mégjobban megkapirgáltam az érintkezőt, meg amennyire tudtam kifújtam kompresszorral. Majd az akku előtti biztosíték táblában találtam egy ugyan olyan értékű (50A) relét, ezzel kicseréltem. Ez a ventillátor kettes fokozatát működtette. Tűzoltásnak jó lesz. Teszteltem, itt nem ragad meg.


Tegnap reggel miután beindítottam a kis 46-ost észre vettem, hogy kicsit ingadozik az alapjárat. Miután kicsit bemelegedett 1-es fokozatban bekapcsoltam a fűtést a szélvédőre. Itt már jelentős fordulatszám esést is produkált a kocsi és kis idő múlva le is állt.
Bekapcsoltam újra de most fűtés nélkül és még mindig kicsit hullámzott az alapjárat, de nem fulladt le. Az akksi tetején az ellenőrző ablak zöld színű volt ami azt jelenti hogy elvileg az akksi még jó. Van egy Launch nevű akksi tesztelő bent a cégnél.
A következő adatokat adta:
SOC: 98%
Akku feszültség 12,83V
SOH: 1%
Mért érték: 90A
Mérték: 720A
Belső R: 29,72 m Ohm
Ezek nem tudom mit jelentenek, de ma reggel gyorsan cseréltem egy akksit.
Banner ment bele: 12V 74Ah 680A
Remélem ez megoldja a gondomat.
Egy mosás után irány a vizsgaállomás. Gond nélkül vette az akadályt. Érvényes 2025.február 25-ig.
106.757 km.
(Ket év alatt picivel több, mint 7e.km-t ment.)




Beszereztem néhány fontos alaktrészt az Elaforgtól.
Vezérlésmódosító
Vezérlés szett
Fékfolyadék (0,5 liter)
Váltóolaj (1 liter)
Olajcsere szett (Selénia Alfa 20K olajjal)
Gyertyaszett
Kuplungszett (utángyártott)
Kuplung főhenger (utángyártott)
Első lengőkarok(utángyártott)
Féktárcsa (Rotinger)
Első fékbetét szett (utángyártott)
Hátsó fékbetét szett (utángyártott)
Első embléma
Szélvédő (utángyártott, beépítő kerettel)
Árak és részletek a legújabb videóban!
Ugyancsak érkeztek alkatrészek egy felajánlásból, Szili146-nak köszönhetem az alábbi alkatrészeket:
- ajtókéder gumik
- bajuszkapcsolók
- belső küszöbborítások
- kalaptartó, a műanyag tartóelemekkel
- tükörszerkezetek










Összeraktam. Jópár éve sokat foglalkoztam mérnöki szemmel személyautó belső konstrukciókkal, meg párszor már kiszereltem ezt is, de ennél az autónál nem jöttem rá mi is a gyári szerelési sorrend. Rettenetesen időrabló lehetett a soron ennek az autónak a műszerfalát beszerelni, a vezetékeket, egyebeket összecsatolni és azt sem tudom elképzelni hogyan lehettett egyáltalán megúszni hanyattfekvés nélkül. Elképesztő. Bizonyára voltak viták a szakszervezettel ez ügyben.
Tehát, amit kicseréltem:
4 db hűtéscső
2 db fűtéscső
fűtés zárószelep
termosztát
vízszivattyú
ékszíj
hűtőfolyadék
benzinszűrő
A villamos vezetékeket átvizsgáltam, rögzítésükön javítottam.
Ja, és a generátor feszszabályzó 20 év után kapott egy új szigszalag tömítő csíkot, sárgát, olyan való oda.


Hoztam ezt azt ami számomra érték ezekhez az autókhoz. 14ezerért adták az egészet. Egyenlőre megy a polcra ;-)






Lopott órák mentén haladtam.
Beépítettem a levegőelosztó dobozt is.
Most, hogy a karosszéria pozíciók tisztán látszódtak, újra megméricskéltem a beltér méreteket. Érdekesnek találom, hogy akkoriban milyen hangsúlyt fektettek arra, hogy a vezető köré tervezzék az autót és kisebb-nagyobb csalásokkal próbáltak ezen segíteni. Jelen esetben a jobbkormányos kivitel rovására. Méréseim szerint jó 30 milliméterrel van jobbra húzva a kardánalagút az ülések körött, amit az ülések követnek. A sebességváltó bot alja még ennél is jobban jobbra van húzva és a botot döntötték a balkormányos vezető felé. Ez azt is jelenti, hogy a balkormányos kivitelben a vezető lábtere 60mm-rel szélesebb mint a jobbkormányosnál illetve a vezető válla és az ajtó között 60mm-rel van több hely. A vezető is közelebb került a jármű tömegközéppontjához, bár nem mondanám hogy a menetdinamikában ez olyan jelentős lenne. Egy másik ilyen dologról tudok, ami manapság már tudomásom szerint meghaladott. A bal első rugó alsó tányér a futómű trapézon kb. 10mm-rel feljebb van, ami valamelyest emeli a bal oldalt, de gondolom szintbe kerül, amikor csak egyszemélyes üzemben van az autó. A true driver’s car.
Beszereltem egy új ékszíjat is. A középkonzol berakása után, átnéztem a vezetékeket, néhol ragasztottam fel szivacscsíkokat, hogy ne zörögjenek, bár ez nem volt jellemző eddig sem. A 156 több nyikorgó-csikorgó zajt kelt mit ez az autó, de sajnos a jobb ülés szokott zörögni.
Üzemanyagszűrő és nyomásszabályzó egységbe is került egy új szűrőbetét.
Eddig ennyi.
Folyt. köv.




