Blog

>> SzervizKócosw // Alfa 156 2.4 JTD SW Black shark // 2010-12-23

Hosszú ideje már hogy az airbag visszajeője büszkén tündököl a müszerfalon.Csörinél hibakódkiolvasás eredménye : légzsákindító hiba. Csöri mondta bontsam ki az indítot es kezdünk vele valamit.
Ma olyan szép idő van,és jokedvem is volt nekiálltam.Kibontottam de mivel többen ajanlottak hogy böngesszem át az összes csatit ígyhát megtettem aztis...Meglett az eredmény is.
Nem világit a visszajelző,uh. öröm és bódottá!
Mivel ez igy összejött nekibátorodtam és kitakaritottam a levegőszűrőt is :)
Közben boltoltam fékolajat, motorolajat, olaj,és gázolajszűrőket is..idővel arra is sort keritek...
km 186700

>> EgyébDeezL // Alfa 155 2.0 T.S 16V // 2010-12-23

másfél hónapja ebben az autóban is bemondta az unalmast a lambda szonda...de a fogyasztása mégsem lett annyira magas...10,5nél megállt vegyesben!ezt azért mondom mert az 1.1es Fiat UNom ugyan ezzel a hibával 11,4nél állt meg fogyasztásban pedig alapból 5,8al eljárok vele vegyesben:D

de most teljesen fasza az autó!

 
>> EseményDiny // Alfa 156 1.9 JTD Executive // 2010-12-23

ma reggel boltba indultam. mikor kimentem Liához, azt láttam, hogy a bal oldalán a hátsó ajtótól az oldalsó indexig végig van karcolva..

Nem dühöngtem, de eszembe jutott a Ponyvaregény, amikor Travolta meséli, hogy megkarcolták a kocsiját. Még azt a krva karcolást is megérte volna, ha elkapom, mikor csinálja...

>> SzervizTtK // Alfa 164 3.0 V6 12V // 2010-12-23

Megállt az ablaktörlő, természetesen a legnagyobb havazásban..
Mint kiderült, a motor is az utolsókat rúgta és a rudazat is hiányos volt. Kompletten cserélve, most egész virgoncan töröl.

>> Esemény127_sud // Alfa Alfasud 1.5 Ti QV // 2010-12-22

Ma végre elérkezett a nagy nap, hazaért a lefényezett Alfasud. Sokszor nem hittem, hogy ez is bekövetkezik de most már szerencsére elérkeztem ehhez a ponthoz is. Nagy az öröm! Kezdődhet a legjobb rész, az aprólékos összerakás. A fényező nemcsak hihetetlen aprólékos és precíz (bár lassú) munkát végzett, de el is hozta az autót több mint 200km-ről! Köszönet érte.

>> Eseménytomek_ // Alfa Alfasud 1.5 Ti // 2010-12-22

Boldog Karácsonyt!

>> EgyébFerke // Alfa 156 1.9 JTD SW // 2010-12-21

...annyira hirtelen jött ez a gépezet, hogy még átnézni sem volt időm, különösen most, a Karácsony előtti hajtós meló idején.

Már egy ideje nézegettem valami strapálható, napi használatra való négykerekűt, mert a boxer az boxer ugyan, de kicsit már kényelmesebbre vágyik az ember így 30 felett.
...és akkor megláttam Őt, elmentem megnézni, 10 perc múlva már a tréler is úton volt a helyszínre.:)

...az új szerzeményről tehát:
Kicsit sokat állt. 4 évet....de legalább nem a szabad levegőn. Ennek köszönhetően valós 127ezer km van benne.
Ez akkor sem kevés, tehát van mit átnézni rajta., de patyolat belül, semmilyen kopás nincs a kárpitokon, és a kormányon.
Ezen kívül első magyarországi tulaj, magyarországi autó, minden papírral, szervizfüzettel.
A törés nem vészes, szinte meg is van hozzá minden.
Reméljük, hogy január elején már gurul...:)

>> EgyébKn[.]xX // Alfa 156 16V 1.8 TwinSpark // 2010-12-20

Megérkezett (1220) ~40db fali naptár, amit becsomagolás után postáznom kell a 156-os topic lakóinak, akik remélhetőleg még karácsony előtt megkapják, és betehetik a fa alá a jövőévi naptárt.

Az akksi is megadta magát a mosó szivattyúval egy időben, csak ezt a szivattyúval ellentétben nem sikerült életre lehelni. :) Így most kapott egy új Exxide 74Ah-s akksit (56Ah lett volna még, de mivel 62Ah az ajánlás - ha jól emlékszem - inkább a nagyobban vettem).

Mivel kezdő hülye gyerek módjára, elfelejtettem feltölteni téli ablakmosóval a tartályt és így még a nyáron, az olasz nyaraláskor vásárolt koncentrátum keverék volt benne, szépen belefagyott a lötty. Mikor belefagyott nem volt lehetőségem meleg helyre menni, de útközben szépen kiolvadt, majd működött is a szivattyú. Ekkor töltöttem is rá téli szélvédőmosót, de következő hétvégére megint gebasz volt, nem működött a szivattyú. Gondoltam megint belefagyott, ezért garázsba álltam olvasztottam, leszívtam. Feltöltöttem (már tiszta) télivel, de nem működött. Szivattyú nyekk.
Így hétvégére meg volt a program. Lötty leszívás, szivattyú vizsgálat. A szivattyú nem meg volt fagyva, hanem valamiért szorult a tengely. Miután sikerült lepattintani az alját (ami a rotornak a fedele), könnyebb volt forgatni a tengelyt. Egy negyedórás kézi forgatással + kenő anyag hozzáadásával szépen helyrejött és már magától is sikerült megforgatni, majd teljesen magára talált a jelek szerint.
Vissza is tettem a helyére, próba... Szivattyú megy, de nem spriccel. Gondoltuk a csövekbe is bele van fagyva még a jó kis nyári lötty. Beindítottam a verdát, letakartuk az ablaktörlőknél egy pléddel, hogy jobban melegedjen a spricni rész is, kb. 10 perc járatás után végre megérkezett a lé a spricniből is. Jól kinyomattam, nehogy véletlenül még maradjon belőle a nyáriból.
Azóta is működik, de mivel nem sikerült kideríteni a szorulás okát, tartok tőle, hogy bármikor bekövetkezhet. Mindenesetre most teljesen jó.
Jó tanulópénz volt... :)