Blog
Jó meleg nyári napon bekapcsoltam a klímát. Automata fokozatra. Valami hülye hang elölről. Gyorsan kikapcsoltam és megszűnt. Mondtam is apunak. Azt mondta majd megnézem mi lehet vele. Kb 3 hét múlva megnézte és mondta ,h majd szétszedjük. Pollenszűröre tippelt ,h hozzáér a ventillátor. Várni nem akartam rá megint hetekig ,h kicserélje. Megcsínáltam egyedül az oldalnak köszönhetően. A hang megszűnt. Elég csúnya volt a régi szűrő ....
gyertya cserénél kiderült ,hogy nem árt egy szelepfedél tömítés sem. Álltak a gyertyák az olajban. 3000 ft-ért volt tömítés ELVIS :D gondoltam ,hogy nem fogja sokáig bírni :D elvis a zenéhez értett a tömitésekhez nem :D kicsi volt ... cserélni kellett másikra. a nevét nem tudom az újnak de kétszer olyan drága volt .
Apuval megnéztük a kicsim szívét :) Nem tetszett a gyújtás. Gyertya ellenőrzés ...
Elég réginek tűntek a gyertyák. Nem a gyárira cseréltem. Bosch gyertyákat kapott . Jobb lett érezhetően az autó.
Újabb 2009-es szervízek...sokadik...........már nincs is kedvem felsorolni
Karácsonyra új autórádiót tettünk bele, egy pioneer DEH-4000 ub-t. Végre normálisan lehet benne zenét hallgatni. :)


Vissza vittem a szervizbe a kocsit, lengéscsillapító cserére. Ott kellett hagyni, majd 2 óra múlva vissza mentünk érte. Még nem volt teljesen készen, de közben megjött a főnök, akinek szintén alfája van, egy piros 156 V6. Több sem kellett, odajött és elkezdtünk beszélgetni az alfákról. Kikérdezgette elég rendesen a kocsimat. Kiderült, hogy évek óta alfázik, és a feleségének is alfája van, egy 147-ese. Beszélgettünk a találkozókról is persze, már voltak ők is. ....És hát tök jó volt ez a nap így :))))


Elvittem a kocsit futómű mérésre, mert már hónapok óta éreztem, hogy kanyarban kicsúszik a segge a kocsinak.Hiába néztük nem találtunk semmit rajta hogy mi lehet a baja, de mikor rámentünk a rázópadra ki is derült, hogy a lengéscsillapítók tönkre mentek.
Január végén a biztonság kedvéért kicseréltettem a vezérlésmódosítót, és mindent ami ekkor kell, mert mentünk "nyaralni" és nem akartam hogy ott jöjjön ki valami, ahol senkit nem is ismerek. Bár azt mondták mikor meg lett véve a kocsi hogy minden ki lett benne cserélve, de nem hiszek már senkinek... :) Jah igen, a termosztátom is ekkor lett kicserélve. :)
Kárszakértőhöz mentünk a kicsikével. Megnézte a kárt, fényképezés, papír kitöltés minden ami ilyenkor kell, és szerencsémre bele vette a 2 éves horpadást is. Sorolta mit kell majd csinálni vele, én meg jóhogy hallgattam az ajtóról, hogy nem a csaj csinálta. Így pluszban lett egy új lámpám hátul, és még újra is fújták az egész ajtót is. :)) Megérte várni :) A hátsó lökhárítót ki kellett cserélni úgy ahogy van. kikalapálni mert a pótkerékre rányomódott a kaszni.
Két hét múlva készen is lett, és nagyon szép munkát végzett a szerelő. És még ki is takarították kívül-belül :))


Intézem a szokásos céges dolgokat, már mentem volna vissza az irodában, mikor egyik utcában megálltam, hogy egy tolató autót kiengedjek belém ne jöjjön, erre már kb. 10 másodperc állás után, hallom hátulról a nagy csattanást, és érzem hogy belém jöttek.
Egy nő bebambult, és nem látta, hogy nyomom a féket, és állok. Kiszállás, után persze idegesen kitöltöttük a baleseti papírt, elismerte szerencsére hogy hibázott. Ha nem ismerte volna el, nem is kellett volna messzire menni, mert minden a rendőrség előtt történt.. Aznap hívtam a kárszakértőt, másik hét hétfőn lehetett is vinni megnézetni.
2
754
Fórum
Friss topicok
- Giulia
- Alfás cuccok, kiegészít...
- Oldtimer, youngtimer
- Spider
- Retrovízió - A '70-es, ...
- Alfa reklám
- Virtuális Romeo
- Alfa történelem, híres ...
- Coffee - Minden ami kávé
- 4C
Tagok
Új tagjaink
- benebp
- Gyuszkó 159
- Olxander
- UTPcableman
- rajkailaszlo
- Tamas.F.Lamas
- Filip05
- Milán147
- copernico
- PolgárViki