Blog

>> Szervizgottfriedg // Alfa 156 2.5 V6 SW // 2020-06-26

Szerencsére még nem volt megrepedve, de nagyon csúnya volt a kiegyenlítőtartály, így vettem egy új, gyári darabot.

 
>> Autóápolásgottfriedg // Alfa 156 2.5 V6 SW // 2020-06-23

Nagyon csúnya volt a könyöklő, ezért vettem egy donor ülést (igazából az ülésemhez kellett volna donornak, de sajnos erre a célra használhatatlan volt) és abból pótoltam az anyagot.

 
>> SzervizJCsabi // Alfa 147 1.9 JTD 8V Distinctive // 2020-08-23

Eljött az ideje ismét vezérlést cserélni a kocsin. 5 és fél éve van nálunk. A km még nem indokolta volna,de a 5-6 évente azért illő cserélni.
Ha már szerviz, akkor a kuplungot is megnézettem a szerelővel, mert az utóbbi időben elég nehézzé vált kinyomni és a sebességet is nehezebben vette.
Nem véletlenül. Nagyon el volt kopva, plusz "szerencsére" a kettőstömegű se volt a helyzet magaslatán. Csere.
Ha már aknán volt a gép, csináltam néhány képet az aljáról. Meglepően jó állapotban van.

Cserélve lettek:
- Vezérlés, görgőkkel
- Hosszbordás szíj, görgőkkel
- Kuplung
- Kettőstömegű lendkerék
- Bal első-alsó lengőkar

Km állás: 215470km

 
>> Szervizgottfriedg // Alfa 147 1.6TS eco // 2020-08-23

A járványos korlátozások miatt kicsit megkésve, de végre megvolt az idei olajcsere.
10W40 Motul olaj+a szűrők cseréje.

Ezen felül le lett véve az olajteknő és ki lett takarítva, valamint megelőző karbantartásként cserélve lettek a hajtókarcsapágyak (Glyco) és a hajtókar csavarok (gyári).

Remélem, hogy ezzel sikerült kihúzni a kis TS egyik méregfogát. :)

 
>> AutóápolásPutyesz // Alfa 166 2.4 JTD // 2020-08-22

Végre volt időm leápolni mindent ami bőr! Szokásos Autoglymes cuccokkal... Épphogy elég lett a bőr ápoló és tisztító... Rendelés folyamatban.Most 2 napig nem járok vele, a bőrápolónak hagyok ennyi időt, hogy felszívódjon!
Kapott új QV emblémákat is, a régik már nem voltak szépek.
18 éves a Nero dög......

>> EgyébKristyon // Alfa 147 Selespeed // 2020-08-22

Átraktam a 156-ról a nyári kerekeket, mégse a téli gumikkal mászkáljak. Más nem a bejáratás idejéig, addig pedig pihenget egy kicsit a 156.
Közben visszaraktam az első dobbetéteket is. Igazítottam egy kicsit a kipufogó rendszeren is, mert visszaváltásnál, belekopogott a hővédő lemezbe hátul. Javult is a helyzet, már csak leállításnál koporog be...

 
>> AutóápolásKraher // Alfa 166 3.0 V6 24V aut. // 2020-08-21

Volt egy kis időm és gondoltam kipróbálom a Lotuscleaning Leather Cleaner és Leather Care termékeit az autó bőrbelsőjén. A termékekről mindenfelé írt dicséret nem alaptalan úgy gondolom. Igaz a képek talán nem adják vissza, de mindenképpen elégedett vagyok az eredménnyel.

>> EgyébKraher // Alfa 166 3.0 V6 24V aut. // 2020-08-21

Nekem is sikerült a gépsárkányhoz (minden előzetes szándékom ellenére) egy kulcs rendelkezésre állása mellett hozzájutni. Ezt én nem tartottam biztonságosnak, így felkerestem a többször emlegetett pápai kulcsos vállalkozást. Valóban igazak a hírek, és kp ellenében simán megoldották, hogy ne fájjon a fejem az miatt, ha véletlenül elhagynám a kulcsot, vagy esetleg megmakacsolná magát az egyetlen kulcsocska és nem nyitna többé sem az ajtót, sem a csomagtartót.

 
>> EseménySWut // Alfa 159 SW 2.0 JTDm TI // 2020-04-01

A mai napon felkerültek a nyári kerekek.

Gumi: Pirelli Cinturato P7 235/40 R19
Felni: R19 gyári TI

 
>> EseménySWut // Alfa 159 SW 2.0 JTDm TI // 2019-10-18

Ma felkerültek a téligumik.