Blog
Végre a karosszériája is megszépült a kocsimnak. Most lesz egy éve nálam, végre eltűntek róla a hibák.
Az első lökhárítón volt egy kb 8 cm repedés műanyaghegesztéssel helyre hozva. Az első és hátsó sárvédőíveket megkezdte a rozsda, az ajtók alját szintén. Sok volt a kavicsfelverődés mind a 4 ajtón egyaránt, illetve a jobb első ajtón volt egy horpadás mivel valaki ügyesen meghúzta egy parkolóba. Ezek mind ki lettek javítva, 8 elem lett újra fújva ( 4 sárvédőív, 4 ajtó).
Nagyon szép lett, végre igazi pompájában ragyog a gép. :)
A küszöb alvázvédővel lett kezelve.
Sajnos a javítás előtti képeim elvesztek a telefonomból, csak a végeredményt tudtam feltenni.
2 hét múlva kapni fog polírozást is.


Izzítógyerta-csere garanciában.
MOL TEMPO DIESEL
mostani tankolás: 61,47 L
előző tankolás: 47 L
előző tankolástól futott km: 649 km
átlagfogyasztás: 7,24 l/100 km
költség: 25 811 Ft
pontjóváírás: 0 (305 pont)
kedvezményes költség: 25 811 Ft
November végén lejár a műszaki.
Megkezdtem a felkészülést: a jobb első helyzetjelzőm rakoncátlankodik, ezért rendeltem ma újat: LED izzó a helyzetjelzőben 38SMD
Most is LED-es van benne, de nem ez a fajta, hanem valami gagyibb.
Ez történt velem...velünk:
(fotó 1)
2014.10.03-án délután parkoltam le a XIII. kerületben a Szent László úton, a Petneházy út kereszteződése után, az egyirányú út bal oldalán szabályosan. Volt ott egy kapubehajtó, de annak a szélétől kb. 1,5 méterre állt az Arkangyal orra.
Délután 2 óra előtt pár perccel hagytam ott a kocsit. Az egyetemi előadásnak este 7-kor lett vége, néhány perccel 7 után indultam haza. Persze ekkor már sötét volt.
Ma kora hajnalban indultam ismét az egyetemre, persze még sötétben.
Mikor kicsivel 8 előtt leparkoltam az egyetem előtt, éppen akkor parkolt le előttem az egyik osztálytársam, aki azzal közeledett felém, hogy mi lett a kocsim elejével?
Mert mi lenne?
Odamegyek, hát látom a sérülést.
Gyorsan visszapörgetem magamban az elmúlt esti hazautat, meg a ma reggeli felmenetelt...semmi rendkívüli.
Nézem a sérülést. Egyből lejött, hogy ezt valami platós kisteherautó kellett, hogy okozza.
Az egyetem sarkán van egy térfigyelő kamera, ami pont arra néz, amerre tegnap parkoltam.
Bementem hát a portáshoz. Mondja, hogy ő nem látja a felvételeket, ez önkormányzati cucc.
Na, kihívtam a rendőrséget.
De amíg a járőrt vártam, elsétáltam oda, ahol tegnap parkoltam.
Nyitva volt a kapubejáró mögötti kapu.
Az udvaron ez állt:
(fotó 2)
Mint utóbb kiderült, ezek ilyen lomolós félcig... népek. Elég suttyók, agyilag gyök kettők.
Volt ott egy fickó. Gondoltam bepróbálkozom. Odamentem és mondtam neki, hogy tegnap este ez a teherautó húzta meg a kocsim, és mindjárt jön a jard, és ha gondolja, most adjon a kezembe 25k-t és akkor nem nézzük vissza a térfigyelő kamera felvételeit.
Érdekes volt, hogy a fickó nem lepődött meg de tagadott. Először azt mondta, hogy délután 4-kor jött meg a teherautóval, két mondattal később meg azt állította, hogy a teherautó 3 napja nem indul.
Na, gondoltam, ebbe beletrafáltam. Ez vagy tud valamit, vagy ő volt.
Mikor kiértek a rendőrök, először alig akartak foglalkozni velem, merthogy, miért nem tegnap este szóltam, meg honnan tudom, hogy itt történt, mikor azóta megtettem 200 km-et.
Nagynehezen rávettem őket, hogy jöjjenek el velem az általam meggyanúsított fickóhoz.
Mire odaértünk, már ott állt mellette a roma gyerek, meg egy másik fiatalabb fickó.
A rendőrök még meg sem szólaltak, de a két csávó már ordítva védekezett, hogy nem ők voltak, és egyébként is én miért álltam el a kapubejárójukat, merthogy a kapubejárótól 5 méteren belül nem lehet megállni stb.
A rendőr egyből levette a szitut. Úgy elkezdett üvölteni a morékkal, hogy azt hittem ott helyben összeveri őket.
Én kisvártatva visszasétáltam a fiatalabb rendőrrel a kocsimhoz, felvette az adataimat és megírta a jegyzőkönyvet.
Kb. 15 perc múlva mentünk vissza a "tetthelyre", de addig a másik (a "rossz zsaru") bent volt az udvaron. Zárt, úgyhogy nem láttam mi történt.
De egyszercsak megjelent a rendőr a fiatal sráccalazzal, hogy az "Úr" mondani akar nekem valamit.
Hát nagy bocsánatkérésekben tört ki, és elismerte, hogy ő húzta meg a kocsim. Aztán a rendőr jelenlétében megegyeztünk, hogy nem teszek feljelentést, ha fizetnek kp-ben. A yard előtt megadta a telefonszámát, kiírhattam az adatait a személyijéből és a lakcímkártyájáról.
Elvileg 2 hét múlva megyek legközelebb, akkor fizet.
Még annyit hozzáteszek, hogy azt mondtam, hogy 40 k lesz a javítás, de egyezzünk meg 25 k-ban.
Valójában olyan 30 k-ra saccolom a javítást (Ricsi barátomnál 20 k a kasznimunka, 10 k egy elem fényezése).
A nyerészkedés nem kenyerem, másrészt akartam mutatni, hogy milyen rendes vagyok, mert azért jó esetben még másfél évig oda fogok járni, és bár nem emlékeznek a kocsimra, de az ördög nem alszik. Nem hiányzik 4 db kihasított gumi, vagy letört tükör.
Harmadrészt örülök, ha ezt az összeget is kifizetik...ilyen esetben nem lehet túlfeszíteni a húrt.
Hát ennyi.
UPDATE 2014.10.06.
Na Uraim! Helyzet van!
Ugyebár abban maradtunk a fickóval, hogy két hét múlva, ha megyek B.Pestre, akkor rendezzük az anyagiakat.
Nagy meglepetésemre az előbb felhívott, elkérte a bankszámlaszámom, mert mielőbb el akarja utalni a megállapodott összeget.
Mint kiderült (ő mondta most a telefonban) a kocsin nincs biztosítás - szóval kérhettem én volna betétlapot - és a jogsija is le volt járva. Gyakorlatilag ezzel fogta meg a rendőr.
Őt vontatták annak a bizonyos vállalkozónak az emberei. Az a bizonyos vállalkozó most odaadta neki a kártérítés árát, ezért akarja átutalni.
Amúgy ma voltam a fényezőnél és a karosszériásnál.
30 k lesz a javítás (ahogy számítottam).Okt.22-én kell leadnom a kocsit, és 25-én hozhatom el. Direkt így kértem, mert azon a hosszú 7végén se suliba, se melóba nem kell mennem. Réka 147esét meg nem vehetném ki alóla, mert neki is az a "lába" most a picibabával (gyerekekért menni, bevásárolni menni stb.).
UPDATE 2014.10.07.
Ma megrendeltem GT-től az alfa-kígyó és a QV matricáimat a jobbos sárvédőn az index alá/fölé. Sajna fényezni ugyan nem kell telibe a jobb sárvédőt, de lakkozni igen. Ezáltal bukom a matricáimat, pótolni kell őket.
Még kérdés, hogy a "Design GIUGARIO" emblémát hogyan fogom tudni visszarakni.


Mióta nálam van az autó elérte az olaj a csereperiódusát így a kaposújlaki találkozó előttre beterveztem egy olajcserét (+olaj- lég- és pollenszűrő) (Selénia 10w40 20K AR), ami meg is történt sikeresen egy kis extra szereléssel. Történ ugyanis, hogy a kipufogó a katalizátor után szétcsúszott pont egy héttel a szerviz előtt. Útszélén ideiglenes megoldásként feldrótoztam, de ugye így nem maradhatott, úgyhogy rendesen elkészült az is. A tömítéseket is cseréltük a leömlőtől kezdve végig. A szerviz után kifejezetten elcsöndesedett az autó. Ezen kívül még sikerült beszereznem a téli szetthez négy elég jó állapotú gyári dísztárcsát is.
Kép csak az én tákolásomról van, amivel csak a szervizig közlekedtem. Árok szélén jobb megoldás nem volt, mert már 2ezres fordulatnál nem lehetett megmaradni az autóban...
Km óra: 229283



Megérkezett a kis pakk GT CarTársunktól.
A délutáni vandálkodást a GTAV-el azonnal cserélte a kocsimosóba menetel. :D
Bár a teljesség hiányával de felkerült a java. Hátra keresztbe egy teljes logo készült. Kiváló kivitelezéssel. De zavart a kilátásban így csak a kígyó maradt fenn.




