Blog
Lassan eltüntetve minden nyers műanyagalkatrész, természetesen az eredetiek letisztítva és konzerválva, lassan mindenhol bevonva szénszálburkolattal, alakulgatnak a dolgok.


Az autót 2012 májusában hoztuk el előző gazdájától, aki azzal a reménnyel adott túl rajta, hogy ezentúl nem egy félig leszakadt fóliasátor alatt fogja szívni a nap a színt a vedlő karosszériáról, és nálunk több esély van rá, hogy új gazdára leljen.
Ez sajnos nem történt meg egészen 2014 augusztusáig, amikor úgy döntöttem, hogy nem hagyhatom tovább hogy egy ilyen autó ilyen sorsra jusson, ezért elkezdtem megbarátkozni vele. Sajnos üzemképtelenül és elég rossz formában pihent az utcán, ezért szépen lassan elkezdtük a feltámasztását. Eleinte a sok állás, és a törődés hiánya miatt több sebből vérzett. A lyukas üzemanyagtank, és a hibás kábelköteg csak a kezdet volt, amint sikerült életre kelteni, előjött egy újabb hiba, rendes olasz autóhoz híven. :) Először az volt a terv, hogy műszakilag rendberakjuk, hogy legalább újra részt tudjon venni a forgalomban, de végül arra jutottunk édesapámmal, hogy jobb lesz, ha még az előtt kijavítjuk minden hibáját, mielőtt túlságosan megszeretném. (Meg hát nem is ment..) Így hát lelkes amatőr módjára, délutánonként munka után elkezdtem darabjaira szedni, és végül 2015 októberében elvittük a csupasz karosszériát javításra, ahonnan már haza is érkezett. Jelenleg fényezésre vár, remélem idén nyárra elkészülünk vele. Annyi biztos, hogy nem a gyári állapot visszaállítása a cél, hanem megpróbáljuk jobbá tenni ahol csak lehet. Amolyan restomod-utcai-versenyautó az elképzelés. Fogunk még vért izzadni érte, de így legalább valóban a sajátomnak mondhatom majd.


- életkor: 62 nap
- km óra állás: 7.687 km
- össz. menetidő: 110,02 óra (4,58 nap!)
- átlagsebesség: 70 km/ó
- tankolt üzemanyag: 518,18 liter, ebből 57,73 liter az első teletank
- átlagfogyasztás: 5,99 liter / 100 km
- üzemanyagköltség: 19,40 Ft/km
- átlagos napi futás: 123,98 km/nap
- mozgásban töltött idő: 7,39 %
+ Ma kapott éves magyar autópálya matricát.


Ma a nyikorgó hangok végre eltűntek, és újra csak az Alfa motor dorombolását hallom vezetés közben :). Ehhez persze ki kellett cserélni pár dolgot:
Első Toronygumik: 15200 Ft
Felütközésgátlók(+porvédők): 7640
Ezek mellett a légzsák visszajelző is meg lett csninálva, végre nem kontakt hibás.
Valamint plusz 2 liter Selenia(7100 Ft) is be lett szerezve, mert az Alfa egy kicsit több olajat eszik a kelleténél. Ez lesz a következő probléma, amit meg kell oldani.
Decemberben újra rászántam magam a szerelőre. Felső lengőkar csere. Sikerült, nem nagyügy, közben szólt a szerelő, hogy a hátsó lengéscsillapító is lassan érik szerinte, gondoltam itt a karácsony, Picinyke is kapjon valamit.
Két új hátsó lengéscsillapító megrendelve, de sajnos az élet úgy hozta hogy csak az ünnepek után tudtam elmenni érte. Sebaj, csomagtartóba bedobtam, "majd megoldjuk valamikor " címszóval.
Egyik nap gondoltam leszaladok Fertődre edzeni egyet, hazafelé haladva egy finom pukkanás. Gondoltam durrdefekt. gyorsan körbe szaladtam a kocsit, a gumik épek. Hát irány tovább, mentem vagy 10 métert, égett gumiszag, meg valami iszonytos hang hátulról. Megint kiszálltam, ekkor már picit tüzetesebben körbejártam, ekkor észre vettem hogy a bal hátsó kerékbe beleül a lengéscsillapítóm. Szegényke kocsika félreállít, aztán irány haza. ( Este negyed 9 kor történt... ) Másnap elindultam valamit kitalálni, hogyan tudnám elmozdítani Picinyt. Sopronba menet láttam két Alfát egy udvarban, gondoltam próba szerencse. Segítettek (: Kaptam egy mankókereket, ami mögött így elfért az eltörött lengéscsillapító. Ez egy szép esős szombati napon történt, így kerékcsere után a kocsikát "biztonsaágba " helyeztem, majd vártam a hétfőt. Hétfőn sikerült kicserélnünk mindkét hátsó telót, ami megjegyzem elsőre vicces volt, márimnt amit szenvedtünk vele. A törött oldallal kezdtük, ez 1,5 órát vett igénybe, a jobb oldal mindössze 25 perc volt (: Direkt lemértem, mert ott már feküdtem a röhögéstől.
Ezután gyors futóműállítás szentmiklóson, ígí Piciny újra talpra állt (:
Rá két napra sikerült vele utaznunk Belgrádba, azt kell mondjam meg vagyok elégedve vele. Két nap alatt 1600 km, olajat nem csippentett, fogyasztása 6,2-6,3 l.
Azthiszem lesz még pár km együtt (:
2 db lengőkar 13 450 ft
2 db monroe lengéscsillapító 38 400 ft
szerelő 4000 ft
futóműállítás 6000 ft
műszaki vizsga 25 0000 ft




Zé magánklinikáján járt az autó.A motorolaj- ,és hűtőfolyadék szivárgás megszüntetése miatt volt szükség a szervizlátogatásra,de végül ki lett cserélve a komplett vezérlés (francia gyártmányú SKF görgők Conti szíj) ,és a főtengely szíjtárcsa is.
A vízpumpa egész tömbszelencéjénél vízköves volt,érdekes hogy összesen 60e kilométert bírt....Fémlapátos került bele,nem emlékszem a márkájára sajnos.
Az olaj a szelepfedél tömitésnél ,és a vákumszivattyúnál szivárgott,utóbbi időben már elég durván.
Reinz fedéltömítés került be,a vákumpumpa tömítése viszont nem érkezett volna meg záros határidőn belül ,ezért el lett takarítva ,és pasztázva.
Ami meglepő volt,szerencsére észrevették a srácok ,hogy a szelephimbákon levő kis rugókból 8 db el volt törve. Utolsó képen látszódik ,hogy ami jó, annak két füle van ,a többiből hiányzott az egyik fül. Ez komoly problémát tudott volna okozni.Ki lett cserélve az összes himba.
Az olajcsere periódust is lenullázták a fiuk ,mert múltkor én nem tettem meg.
Km állás: 196540








Sajnos már majdnem 1 éve húzódik a probléma, de mivel havi 200 km körül megy átlagba az autó, így odázódott a megoldás.
Tünet: elsősorban hideg, fagyos időben indexeléskor általában 5-10 mp-ig semmi nem történt, olykor sűrű villogás (de kiégett izzóm nincs), valamikor pedig tünetmentesség, és hibátlan működés.
Multiméterrel történ mérések után kiderült, hogy a vezeték/ csatlakozó volt elkoszolódva a bajuszkapcsolónál, kormánykerék, burkolatok le, csatlakozók szét és egy alapos tisztítás után már tökéletesen működik.
Tegnap lecseréltem a vezérműszíjat és tartozékait (feszítő, vezető, vízpumpa) és kicseréltem a vezérlésmódosítót is.
Betettem új levegőszűrőt, lecseréltem az olajat és szűrőjét.
Kicseréltem a hosszbordás szíjat és tartozékait (feszítő, vezető)
Az érdekesség a dologban az a vezérműszíj , mert teljesen olyan volt mint az új , meg a tartozékai is , a szíj tapintásra is újszerű volt viszont feliratot nem találtam rajta , se méret se gyártó és a hosszbordással is ez volt a helyzet csak a méret volt ráírva.
Ma kicseréltem mindkét felső lengőkart és a stab pálcákat , valamint az első fékbetéteket. Már sok alkatrész meg volt , most csak a módosítóért kellet fizetnem.
Holnap folyt köv...
Az alkatrészekért köszönet Natural Invest Kft.












Vasárnap szétborítottam a féltengelyt, és mivel nem a gyári csillag megy a felújítottba, elkezdtem agyalni hogyan lehetne megoldani okosan. Az autónak műszakira kell mennie, tehát sok időm keresgélni nem volt a megfelelő csillag után. Kollégámat megkértem, hogy esztergáljon nekem egy közdarabot fémből, hogy legalább kicsit tudjam használni. Mivel már 40 éve a szakmában van, kikértem a véleményét, majd hagytam magam rábeszélni más anyagra, ő a szilont (poliuretán rudat) ajánlotta. El is készült, csinált pár darabot tartalékba. Ebből az agyagból csinálták 15-20 éve buszba kardánkeresztekbe betétet, remélem csak bír valamit. Összeszereltem a féltengely, semmi szabadja nincs most már a pohárnak és a csillagnak. Kíváncsi vagyok mennyit bír ki vergődés nélkül.




Kedves Közeli Ismerőseim!
Az ilyen üzeneteknél dől vissza mindig a mérleg nyelve a nem adom el felé. :D
"Szia Andrea. Szeretnék gratulálni a szépséges gépedhez
Az én kis 146 boxerem most készül festésre, és nagyon nagy dilemmában vagyok a színével kapcsolatban. A Tiéd egyszerűen egy kategóriát képvisel nálam , ez a tipikus "aztak.va de szép" a színkódját megmondanád nekem? Ilyenre szeretném lefesteni az én 20 éves "kiscsajomat". További balesetmentes kilométereket kívánok neked, és vigyázz nagyon erre a gyöngyszemre."
Az autó marad! :D
4
865