Blog
Ma kicseréltem a levegőszűrőt, plusz kapott egy kis pucolást a pillangószelep is.
Km óra állás: 107450 Km
Alfa Romeo
Nem csak az autóbolondok körében cseng jól a Fiat konszernhez tartozó olasz gyártó neve, amely két cég egyesülésével jött létre. Logóját mindenki ismeri, de emlékezetből csak kevesen tudnák lerajzolni. Gyökerei 1907-be, a Darracq Italiana megalakulásához vezetnek, melyet Alexandre Darracq, a francia autógyáros honosított meg Nápolyban Ugo Stella közreműködésével. Az együttműködést három év után felbontották, így Stella átköltöztette a vállalkozást Milánóba, ahol ALFA (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili), vagyis névtelen lombardiai autógyár néven kezdték meg a működést.
Sokat változott, de ugyanaz maradt az Alfa emblémája
Ebben a formában is csak az évtized végéig léteztek, amikor Nicola Romeo felvásárolta, és Alfa Romeo névre keresztelte, majd a háború alatt átmenetileg fegyverek és lőszerek termelésére állította át a gyárat. A míves emblémát egy mérnök tervezte, az ő ötlete volt, hogy milánói szimbólumokat használjanak fel. Éppen villamosra várt a Piazza Castellón, amikor megpillantotta a Filarete torony tetején lévő, embert lenyelő, koronás, sárkányfejű kígyót, a Visconti család címerállatát, amely a kerek alakú logó közepébe, Milánó város zászlaja, a fehér alapon piros kereszt mellé került.
A Visconti család címere
Az 1910-ben tervezett embléma kék keretébe arany betűkkel felülre az Alfa, alulra a Milano szavakat írták, a kettőt pedig a Savoyai-dinasztiára utaló csomóval választották el. Az egyesülés után a feliratot fehérrel írt Alfa Romeóra cserélték, majd 1925-ben babérkoszorúval vették körül, melynek formáját 1946-ban megváltoztatták, a csomót pedig hullámvonallal helyettesítették. 1972-től a kígyó rajzát stilizálták, a betűket ismét arany színnel írták, de elhagyták a koszorút és a Milano nevet.


Épphogy kicseréltem a rossz izzító gyertyát, erre két napra rá már megint villogott a visszajelzés. Ma volt rá egy kis időm és rámértem, hát elszállt egy másik gyertya is, úgy látszik egyszerre cserélhették őket. és sorba döglenek meg. Már csak egyet nem cseréltem ki. Ismét NGK-t vettem.
Új turbó beszerelve, először tapasztaltam meg, milyen a VM-192 Nm. Kürt és ablakmosó motor javítva, már mindkettő hibátlan. Hidegindító patron normálisan beállítva, új vízcső a blokktól a patron felé, generátor szénkefe csere.

Elvittem ma egy apró kis szervízre az Alfát ,amely mindösszeazt tartalmazta volna,hogy cseréljük ki a lambda szondát,mivel hogy konkrétan nem műx és 10 lityit fogyasztott .
Ezek után felhívott a srác,hogy menjek le hozzá,mert megbeszélnivalónk van.
Nos,kicsit elkeserített.Hiába,ha egyszer egy szerelő kezébe kerül az autó ...
A következő hibalistával szembesültem: a váltóban konkrétan nem volt olaj,mert szép lassan elszivárgott belőle,valamint a karterből is folyik az egyik tömítésnél,ezenkívűl cserélni kell mindkét lengőkart és a kormányösszekötőt. Most,hogy fel volt emelve az autó,így látszott mennyire imbolyog az első kerék.A fékcsövek is el vannak revülve.
Azt hiszem éppen időben vittem szerelőhöz. Mindenesetre az anyagköltség úgy 80 k körül lesz.
Elég ciki autópályán 124 km/h-val bemérve lenni, de hát ez van....a rend Őrei ismét éberek voltak, és kattintottak pár fotót.
A tanulság, hogy ha nem ragasztom fel, tavaly augusztusban a matrica rendszámom:
1. a téli első lökösömbe való beletolatáskor legalább az nem sérül meg (-17500 Ft)
2. az említett napon nem lőnek be komoly 124 km/h-ás száguldózásnál (-30000 Ft)





Olaj5W-40 (nem Selenia, Coma), fékolaj, fékcső csere, első féktárcsa, olajszűrő (gyári), gázolajszűrő másodikra, levegőszűrő (Mann).
Köszi Ferke!
óra:154300km
2012 04.04.-én délután Csornán vki megtörte a lökhárítómat. Nagyon boldog voltam... Ilyen idióta barmot h mit néz amikor tolat vagy jár ki a parkolóból h nem lehet látni maga elött 1 ALFA-t... de legalább várt volna meg... :@
szóval most minden összejött 1x-re...
Féktárcsa és betétek cseréje hátul.
Megrendeltem már korábban a TEXTAR márkájú fékrendszert hátulra.Közbe kiderül hogy a jobb oldali fék munkahenger légtelenítő csavarja úgy volt megoldva mivel rossz volt benne a menet és egy vékony lemezdarabot tettek bele vhol ahol már kicseréltéka betéteket. BALFASZOK... az életemmel játszottak és azéval is aki az első tulaja volt...SZERELŐK ÉS SZERVIZEK... ENNYIT RÓLATOK... :@ (TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!!) ígyhát azt cserélnem kellett...
Fékrendszer kicserélve és megkapta a ROSSO fényt :P :P :))) Gyönyörű lett :)
Hazaérve, másnap elnézegetve az ALFA csupasz fenekét :P , igen koszosnak tartottam... nagyon... és a kipufofót is szemlélve SIRALMASNAK tartottam... :( :(
ígyhát elhatároztam ha már így szét van bontva, akkor már mindent megcsinálok :))) hát igen... a kipufogó... pff... siralmas... nem a gyári kipufogó dobja. Egy Remus sport dob van rajta ami igen szép hangokat hangoztat :))) de az állapota... egy rozsda az egész. Ahol feltették, hát nemtudom... ezek aztgondolják h az ember soha nemfog hozzányúlni (?!?) Összehegesztették a középső dob csövével a hátsó dob csövét -.-"
és még a bilincset is összevarták a csavaroknál... :D :D biztos hogy még véletlen se essen szét... -.-" na mind1 levágtuk és most már rendesen és szép állapotban lett visszatéve.
Mindent lefényképeztem és dokumentáltam. Köszönet Apusnak aki sokat segített a dolgokban és szerelésekben. :))
Költségeim:
-Textar féktárcsa és betétek: 29890Ft
Lökháító hegesztése, és fényezése: 24000Ft
Festékek: 6000Ft
Jobb oldali féknyereg csere: 15000Ft
Egyéb kiegészítők: 5200Ft












Sikerült hozzájutni egy típusspecifikus Supersprint dobhoz, felraktuk, kivettük a katalizátor utáni dobot, 3000-ig szépen duruzsol, de nem bánnám, ha hangosabb lenne(háromszög alakú dob kiiktat) :))), de valószínűleg már nem nyúlok hozzá. 8,5 kg, rozsdamentes anyagból, brutálisan néz ki :). Később rakok fel videót a hangjáról.

